Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Konkrétan ill a gyakorlatban...

Konkrétan ill a gyakorlatban mit jelent a fogadóóra? Az csak problémákra van?

Figyelt kérdés

A kapott tájékoztatónk szerint(a tanév rendje címmel) októberben 2 nap van megjelölve, hogy fogadóóra lesz.

A fogalmát megnéztem google-n, elvileg ez arra jó, hogy a gyermekről egyénileg is lehessen beszélgetni a tanítóval.


Viszont korábban a tanitónk az online nyitott szülöi értekezleten elejtett egy olyan mondatot, hogy:"senkivel nem volt még semmilyen gond ahhoz, hogy bárkit fogadóórára kelljen hívnom" azaz a problémákról beszélni.


Magyaràn a gyermekröl kb 8 éven át nem kapnék semmilyen infót abban az esetben, ha nincs megbeszélni valo problema, lemaradás, akármilyen zavar?


Caak mert az oviban viszont minimum alap volt, hogy fogadooràkon minden egyes gyermekröl minden egyes szülönek reszletgazdag informaciokat nyujtottak, de mindenröl. Mindenröl lehetett beszelgetni abban az x perben.


Nem akarok en tünni a legbutábbnak az évfolyamon, ezert kérdezek itt.


A gyakorlatban az iskolai fogadóóra azt jelenti, hogy mehet az ember gyomorgörccsel, mert akkor már baj van a gyerekkel amit külön négyszemközt muszáj megbeszélni?



#fogadóóra iskolaban
2020. okt. 14. 17:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Es más esetben pedig nincs fogadóóra?
2020. okt. 14. 17:40
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A fogadóóra arra van, hogy tudj beszélni a tanárral, ha bármelyik fél részéről igény van erre.
2020. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

És akkor én elvileg kérhetem azt, hogy számoljanak be a gyermekröl?

A tanítók hogyhogy arra "élezte"csak ki, hogy mintha csak problemamegbeszélés célbol tartana csak fogadooràt amugy pedig nem (vagy nem szivesen?)

2020. okt. 14. 17:53
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám mindig elment a fogadóórákra. Ott volt az összes tanár, meg lehetett nézni dolgozatokat, tanácsot kérni stb..

Az egyéni fogadóórákra nem járt külön egy-egy tanárhoz.

2020. okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor ez hasonlo a "nyílt"naphoz akkor? Azaz csak ugy be lehet menni?
2020. okt. 14. 17:59
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A tanár arról beszélt ha _behív_ valakit fogadóórára. Avagy “anyuka legyen szíves befáradni”. Ez valóban akkor szokott megtörténni ha valamit mindenáron tudatni kell a szülővel, és ez a valami jellemzően probléma. Logikusan nem fog megkérni hogy mindenképpen menj be ha csak azt akarja elmondani hogy minden rendben, a gyerek gyorsan beszokott az iskolába, sok barátja van és ügyesen követi a tananyagot. Ettől még mindig nem kell gyomorgörccsel menni mert nem lecseszni fog hanem két felnőtt ember közösen megpróbál megoldást találni valamire, ês simán lehet hogy amúgy is “ártalmatlan” probléma, csak mondjuk javasolni akarja a gyógytornát/beszédfejlesztést/diszlexia vizsgálatot ami messze nem a világ vége.


Ettől még te is bemehetsz fogadóórára, ha kérdésed van. Természetesen bármilyen kérdést feltehetsz, és az időkorláttól függően választ fogsz kapni. Ennek a rendszere iskolától függ, hogy össznépi vagy egyéni, kell-e időpontot kérni és ha igen mennyivel előtte, mennyi időt töltesz bent, stb. Ezeket az osztályfőnöktől fogod megtudni.

2020. okt. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ha nálunk a "tanév rendje"tájékoztato tartalmazza az idöpontot, akkor gondolom nem kell lülön jeleznem, csak besétálok akkor

Jol értem?

2020. okt. 14. 18:15
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyéni fogadóóra van akkor jó eséllyel be kell jelentkezni. Gondolj bele, nem csak egy gyerek van, annak meg semmi értelme hogy sorban álltok a folyosón órákon át amíg az előző szülő végez. Nálunk anno úgy volt hogy egy időtartam volt megadva (mondjuk október 22 10:00-14:00, akkor ott ült a tanár a tanáriban de azon belül időpontot kellett egyeztetni hogy mondjuk a Kovács Pistike anyukája jön 13:00-ra, a Szabó Pannika apukája meg 13:30-ra)
2020. okt. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor ezt gondolom a szülönek kell kezdeményeznie akkor
2020. okt. 14. 18:29
 10/18 anonim ***** válasza:
24%
Részlet gazdag infót majd negyed éves szöveges értékelésben kapsz.
2020. okt. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!