Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mégis mit mondjak/tegyek...

Mégis mit mondjak/tegyek ovonöi panaszra a gyerek miatt amikor ök vannak vele? Fogadoorát kértek

Figyelt kérdés

Többször emlegették hogy nehezen birnak vele es minden nem szabad dolgot csinal nem hallgat rájuk, ágyon ugrálás, virágföld kiszedés stb.


Mondtam nekik hogy akkor ilyen amikor el van hanyagolva, a héten tulora, rohanas volt, nem volt időm vele rajzolgatni es elvettem a telefont es drasztikusan redukáltam a mesenézést hogy helyette játszon, otthon is kezelhetetlen lett (áramba nyulkál, stbs) DE ezen a hétvégén már visszaváltozott, egy angyal, vihető programokra is stb.


Kizárolag akkor megy át magatartásproblémasba ha nincs vele érdembrn foglalkozva szoval ha leülök vele mondokázni, memoriajátekozni, barmi ujat tanulni, akár mozgásban pl szaturnuszlabdázunk is, akkor a gyerek egy irto ügyes, profi, átlagfeletti szocializált kulturalt kisember.


Az oviban koncentracios fejlesztő különorakat kap. Igy hát amikor en az adott héten nem érek rá a fejlesztésre, az ovis fejlesztés kb nagy nulla amennyit a gyerekre hat.


Amiert ezen a héten is folytatták az ovonők a panaszkodast, megkérdeztem hogy a fejlesztő mégis mit csinal akkor ugyan vele hogy a gyerek csak lefeke csuszik ha en nem érek rá, kértem hogy szeretnék konzultalni a fejlesztovel nem tartom azt sem normalisnak hogy egy tematikát sem mutatott es nem ad jelentest soha mégis hogy haladnak miert nem latszik meg a gyereken, csak az, ha ÉN fejlesztem laikus anyaként.

Sőt ceruzát is tudott fogni eddig rendesen, oviban meg attert a marokfogásra. Miért tendál lefelé?


Nos. Erre nem a fejlesztő hanem az ovonők jelezték hogy menjek be fogadoorara.


Abbol kiindulva hogy

1.Ők vannak a gyerekkel egesz nap

2.Ovodaban kap egyéni koncentracios fejlesztest

3. Ők nek birnak vele, én igen

4. Ha otthon fejlesztem kenyérre kenhető a gyerekem

5. Ha normalisan fejlesztenék ők is birnának vele

6. Kizárolag azert dacol mert elhanyagoltnak érzi magát


Mégis én mit mondjak arra amikor saját maguknak köszönhetik a gyerekem viselkedését? En nem tudok ott lenni vele az oviban foglalkoztazni őt.es ott a fejleszto tanára is.


Kb a napunk munka utan ha este csak főzök furdetek vacsi van, a gyerek hisztisen fekszik le aludni, minden baj van.

Ha mondokazunk, beszélgetünk, enekelunk elalvas elott akkor mosolyogva alszik el.


Ugyanez megy oviban. Ha magasrol letolják viszi a többit a rosszba pl wc papir dobálás ilyesmi, ha foglalkoznak a csoporttal es pl körtancot járnak akkor a gyerekem is körtáncol.

Ez igy megy az én gyerekemnél.


2018. ápr. 27. 14:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Mennyi idős a gyereked? Van valami probléma, figyelemzavar? Ne ijedj meg a fogadóórától, inkább nézd úgy, hogy együtt próbáljátok megoldani a problémát.
2018. ápr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Hmmm...tipikusan az a szülő vagy aki szerint mindenki hülye aki rosszat mer mondani a gyerekére, mert a te gyereked tökéletes, ha baj van vele, tuti más a hibás.


Mellesleg súgva megkérdezném: a mesenézés (minimálisan) még oké, na de minek mobiltelefon egy óvodás kezébe??? A tv sem bébiszitter.

2018. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

"elvettem a telefont"


Nincs is hozzáfűznivalóm.

2018. ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Semmit nem ér ez a minimális fejlesztés.


Én a helyedben vinnék be egy rakás játékot, amit szívesen csinál a gyerek veled azt hátha csinálja magától is bent, ha nem ül mellette felnőtt.


Vannak ezek a matricaragasztgatós füzetek, az én gyerekem imádja. Vagy a feladatos foglalkoztató füzetek. Néha azon kapom, hogy összeköti az egyformákat magától a nappaliban és nem is akarja abbahagyni.


Ha nem jön be, én váltanék.


Mi bölcsivel voltunk úgy, hogy az egyikben csak a panasz jött, a másikban kezdetektől angyalka volt. Pedig a kettő között egy hét telt el. Ha nem találja a helyét, váltsatok nyugodtan.

2018. ápr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

" Mondtam nekik hogy akkor ilyen amikor el van hanyagolva, a héten tulora, rohanas volt, nem volt időm vele rajzolgatni es elvettem a telefont es drasztikusan redukáltam a mesenézést hogy helyette játszon, otthon is kezelhetetlen lett "


Nincs is hozzáfűzni valóm.

2018. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Az a gond a gyerekkel, hogy nincs lemozgatva. Óvi után 1-2 órát legyél més vele szabadban ilyen szép időben. Pl. bringázhat, te meg parkban egy padon is nyomogathatod a telefonodat.
2018. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
29%

Gyanítom SNI-s gyerekről van szó és integrált oviról, ahol vállalták (mert kötelesek) hogy külön fejlesztőpedagógust kap a gyerek a beilleszkedéshez és nem működik (az emelt fejpénzt pedig felveszik).


Én is azt javaslom, hogy keress másik intézményt! Elengedhetetlen hogy az oviban is megkapja a megfelelő foglalkozást, hisz ott tölti a legtöbb időt.

2018. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Arra gondoltál már, hogy az óvodában az óvónő nem csak a te gyerekeddel, hanem összesen 30 gyerekkel van egész nap, míg neked otthon csak a sajátoddal kell foglalkoznod?
2018. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj kérdező, az óvónőknek nem feladata a teljes óvodai nevelési idő alatt a gyerekedet, se más gyereket nonstop foglalkoztatnia. Sőt, kapaszkodj, az óvodai nap kb 4 órában áll foglalkoztatásból nagycsoportban, a többi szabadfoglalkozas.

Neked nem ártana torodni a gyerekkel és elmagyarázni, hogy az oviban viselkedjen normalisan

2018. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Az oviban a délelőtt van a foglalkozásokra, amiből ugye lejön a tízórai, a tesi/ének ideje. A maradék három óra, ebben az időben mennek udvarra, foglalkoznak a gyerekekkel, és ha valakinek van plusz feljesztése, az is ebben az idősávban van.


Azt SNI gyerek esetén sem várhatod, hogy a 24-30 közötti átlagos létszám mellett a gyerekekkel lévő egyetlen óvonő (ugyebár csak ebédidőben vannak ott mindketten) a te gyerekeddel külön foglalkozzon, és mindenki mást elhanyagoljon.


Sajnos azt gondolom a leírtakból, hogy nem látod reálisan a gyerek viselkedését és az ovitól elvárható dolgokat. A fogadóóra jó dolog, állj nyitottan a dolgokhoz és meg tudtok mindent beszélni. Ha pedig nagyon nem vagytok egy hullámhosszon, keress másik ovit, mindenki jobban jár.

2018. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!