Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a legjobb döntés a gyerek...

Mi a legjobb döntés a gyerek iskoláztatását illetően?

Figyelt kérdés
Eltekintve az anyagiaktól, a gyerek érdekére koncentrálva.

2020. nov. 29. 17:49
A kérdező szavazást indított:
Állami Iskola
Magániskola
Magántanár(ok)
46 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
Ha olyan orszàgban èltek, ahol ez lehetsèges, akkor magàntanulósàg.
2020. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem magániskola, de csak ha tényleg jó. Én magántanulót nem szívesen csinálnék a gyerekemből, a szocializáció miatt. Legyen egy közösség tagja.
2020. nov. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Nekem már van rálátásom, állami suli, gazdag részen a legjobb! Normál közeg, motivált jó tanerő, hagyományos elvek, a gyereknek itt kell a legjobban alkalmazkodnia és egyáltalán nem gyors a tempó(alsóban). Az épület, udvar modern, jól felszerelt, tágas. Sok program, kirándulás, szakkör van, mehet a kapcsolatépítés és a nehéz gyerekeket kiszűrik(mondom ezt nehéz gyerek anyjaként), fejlesztik ha megoldható vagy másik intézményt jelölnek ki számára. Nem lesz elzárva a gyereked egy burokba, megtanul alkalmazkodni.


Magánsulik egy részében a nehéz gyerekek vannak, a másik részében pedig burokban vannak tartva, általában vacak épületben, kis helyre zsúfolva, kevés technikai forrással. Az alternatív tanítással nehéz beilleszkedniük a rendszerbe és nehezen tanulnak meg alkalmazkodni minden téren. Továbbá kicsik az osztálylétszámok, 6-10 gyerek közt nem biztos, hogy lesz valódi barátja!


Egy kellemes 15-20 fős állami gazdagabb részen lévő haladóbb szellemű suli az igazi. Hol vannak az egyházi sulik a felsorolásból? Mostanában hozzájuk fut a pénz, kisebbek a létszámaik, nem fejlesztőek, a legtöbb csak picit problémás, de inkább jobb képességű átlaggyerek. Mondjuk a haladó szellemnek ott annyi..

2020. nov. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Valamelyik a top 50-ből. Vagy inkább top 30.


A suli egy lutri. A közösségtől sok függ, vagy jót fog ki, vagy nem.

2020. nov. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ez lutri. Sok függ attól milyenek lesznek a társai és milyenek a tanárai.

Magánsulit én sem ajánlanám, a tanárok ugyanolyan végzettséggel és sokszor ugyanolyan fizetéssel tanítanak ott. Nem motiváltabbak és nem felkészültebbek, mint az állami suliban, és a személyiségük sem feltétlenül pozitívabb.

Magántanár? Én ezt csak legvégső esetben javasolnám, ha a gyereknek komoly beilleszkedési zavarai vannak. Ha folyton bántják, kiközösítik, és ennek jórészt ő maga az oka, akkor jobb neki magántanulóként. Egyébként meg a tanulás része az is, hogy alkalmazkodni kell a többiekhez.

2020. nov. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
9%
hogy ne parázz. nyilván nem kell orkok közé tenni, de ha a gyereket nem zavarja semmi a kibontakozásban, akkor belövi magát arra a szintre, ami számára megfelelő. se ennél több, se ennél lényegesen kevesebb nem szerencsés
2020. nov. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a jo korzet mar fel siker. Nem mindegy, hogy a lakotelep vagy a kertvaros kozepen van az iskola. Az is fontos, hogy veletek "egy szinten" legyenek az osztalytarsak. Ebbe minden beletartozik, es nem jo se felfele se lefele kilogni.
2020. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%

Magániskola, alternatív tanrenddel, de nem teljesen elvonttal.

Az állami oktatás itthon már katasztrófa.

2020. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

"Nem mindegy, hogy a lakótelep vagy a kertváros közepén van az iskola."

Ha ezzel azt akarod sugallni, hogy a lakótelepi vacak, a kertvárosi meg a jó, akkor lakótelepi anyukaként ezt kikérem magamnak! Az én gyerekeim a helyi lakótelepi suliba járnak, az egyikük osztálya átlagos, a másikuké a legszuperebb a világon, iszonyú jó gyerekekkel és szülői gárdával. A suli tele van nagyon jó, motivált pedagógusokkal, és ha épp nincs Covid helyzet, eszméletlen jó programokat is szerveznek.

Én gyerekként kertvárosban nőttem fel egy kifejezetten jó környéken, de a helyi általános már akkor is vacak volt, azóta pedig már iskolaőrt is kellett oda kiküldeni. A pesti oldal azt hiszem, leggazdagabb kerületében. Ilyen is van.

2020. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%
Azért aztcel ne hidd, hogy a magánsuliba, ugyan olyan tanárok vannak. Egy magán suli válogathat a jó tanárok között, az állami örül, ha van bármilyen.
2020. nov. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!