Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a legjobb döntés a gyerek...

Mi a legjobb döntés a gyerek iskoláztatását illetően?

Figyelt kérdés
Eltekintve az anyagiaktól, a gyerek érdekére koncentrálva.

2020. nov. 29. 17:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%
9es, tisztelet a kivetelnek, de be kell latni azert nem ez a felallas a jellemzobb.
2020. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
31%
Magyarországon jelenleg tök mindegy. Az állami iskolákban is van olyan felszereltség, mint a többiben, a pedagógus pedig ugyanott és ugyanazt tanulta. Az pedig, hogy munkáját hogy végzi, nem az iskola fenntartójától, hanem a hivatástudattól függ.
2020. nov. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
22%

A legtöbb magániskola kifejezetten nehézséggel küzdő gyerekekre épít, a legtöbb pedagógus azon a pályán meg pár év alatt kiég, arról nem is beszélve, hogy nincs nagy választék. A valódi magánsulikba pedig elit gyerekek járnak, katonás a rend, a pedagógusok pedig állandóak x évig, akkor is, ha kiégtek.


A valódi pedagógus állami iskolákban a gyereket értékeli és segíti, direkt ott helyezkedik el, ahol nem olyan vészesek és még képes őket tanítani. Plusz a pályakezdők a leglelkesebbek, azokat pedig nem veszik fel egyből magánsuliba, tehát államiban fognak kezdeni, majd kb 5 év tapasztalattal váltanak..

2020. nov. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
37%

Akik így véleményezik a magánsulikat azoknak járt a gyereke magánsuliba? Vagy ezekkel a téves infókkal magatokat nyugtatjátok.

Vannak snis gyerekekre szakosodott magánsulik és van egy csomó nem ilyen. Ahol a minőségi magánoktatásért fizet az ember. Pont, hogy itt nincs katonás szigor. Projektekbe dolgoznak, diferenciáltan oktatnak, közösséget építenek.

Az ilyenekbe járó gyerekek 95%ban sikeres életpályát építenek. Kicsit utána kéne nézni.

2020. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
38%

14-es, sajnos tévedsz.

A magániskolák díja 50.000 /hónap minimum, mégis ki vinné oda a gyerekét, ha államiban is megállja a helyét? Van elég állami iskola mindenféle szuper képzéssel, ha jó képességű gyereked van.

Az egy dolog, hogy a magániskola mit ír le a Pedagógiai Programjában, megint más kérdés, hogy a rendelkezésre álló gyerekanyaggal mit tud ebből megvalósítani.

Amúgy van ahova felvesznek pályakezdőt, én pl. ilyen helyen kezdtem, az igazgató kifejezetten szerette a pályakezdőket, rugalmasabbak voltak, jobban elfogadták az iskolát, egy 60 éves tanárnak már a haja égnek állt volna némelyik újítástól.

Minőségi magánoktatásért nem fizet a magyar ember. Csak az viszi oda a gyerekét, akinek gáz van a gyerekével. Ez a magyar mentalitás. Pl. az én fiam magatartászavaros. Az oviban nagyon mondogatták nekem az óvónők, hogy vigyem a Waldorfba. Mondtam nekik, hogy utánanéztem, a Waldorf pont nem való az ilyen típusú gyerekeknek. Erre az volt a válasz, hogy tudják, hogy drága, de azért gondoljam meg. Nem is értettem, ezek nem beszélik a nyelvet? Csak hajtották a magukét.

2020. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
12%
Hát ez nem igaz. Az visz magániskolába a gyerekét, aki megfelelő oktatást akar neki. A waldorf egy külön kategória. Én normál magánsulikról beszélek.
2020. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
11%
Egyhazisuli
2020. dec. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem mentünk, de nyílt napokon voltam.


50ért alapítványit kapsz(az van a nehézséggel küzdő gyerekeknek), 100-150 körül meg alsóketagóriás magánsulik(integrálással meg “modern” tanmenettel, amit írnak), felette pedig a katonás, valódi magánsulik, egyenruhával, nagy múlttal meg mindennel!


Utóbbiban fixen sikeres lesz a gyereked, és olyan kapcsolatokat épít ki, hogy ihajj(jövővezetői), de nem mindenki bírja lelkileg, a személyisége meg.. hát igen.


A középkategória szerintem csak kísérleti maszatolás, boldog gyereked lesz, vagy sikeres, vagy nem.


Az alapítványiknál meg.. hát nekem az nem járja, amíg nem muszáj, sok, mind nehezebb gyerek, akár papírral, akár nem.


Jó helyes állami!


Nyílt napok és oda jàró gyerekekkel találkozás mindent elàrul! A british schoolba pl szemétkedő gyerekek járnak(egy játszóba jártunk)

, úgy beszéltek mint egy kocsis verekedősek voltak.. fú, igazi szemét gyerekek, és ha szólsz az anyjának, meg a gyereknek, hogy nem kellene lekrvazni a 3 evest a 8 evesnek, mert az nem áll egyből félre az útjából, akkor nem csinál semmit.


Láttam és számonkértem a gyereket, aki meg se rezzent.


Osztálybuli volt, de amúgyis, van pár játszóház, meg program, ahol kifejezetten ők fordulnak meg, na ott érdemes körülnézni.

2020. dec. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz. A jó magán suli nem ez. Pl az AKG az ország egyik legelismertebb sulija.
2020. dec. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az AKG egyrészt középsuli(erre még nem látok rá, csak az általánossulikra), másrészt alternatív! Ez a kulcsszó, a legtöbb középkategóriás magánsuli alternatív! A felső kategóriás elit magánsulik konzervatívak, egyenruhásak és onnan kerülnek ki a legbefolyásosabb emberek.


Az meg, hogy mit tartasz jónak.. a nemzetközi elit egyenruhás magánsulikba járó (magyar)gyerekek teljesítményét nem lehet így mérni..Az alternatív, a nemzetközi és az állami sulisok teljesítménye osztályonként nem összehasonlítható, máshogy haladnak. Azt kell megnézni(szerintem), hogy ki tanul tovább nemzetközi elitegyetemeken(gyakran ösztöndíjjal). Ugyan sokat nem tudok az AKGról, de kétlem, hogy ők. Esetleg több jut be a hazai ELTÉRE és CORVINUSRA, BMEre, de ott együtt vannak az állami sulisokkal, szóval nincs nagy eltérés.


De mondom, hogy középsuliban nem vagyok még otthon ennyire.


Na mindegy.

2020. dec. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!