Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A krétában sem lehet látni az...

A krétában sem lehet látni az osztály eredményeit? Nincs viszonyítási alapom.

Figyelt kérdés

Nemrég kezdte a kicsi az iskolát.

Olyan zavaró, hogy semmiben soha nem tudom hogy középmezőnyös e, vagy messze le van maradva, vagy megnyugodhatok e.

Random számolgatjuk a piros pontjait, a fele amit bele sem lehet számolni, iskolában elhagyott gyakorlólapokon van, amikor százalékos értékelések vannak, sem tudom hova tenni, hogy most ez jó vagy nem.


Csak mert èrdekelne ha az egész osztàly 90%-100-os lenne, gyerekem egyedül meg 70-80%?


Jelenleg nagyon stresszel, aggódom, nincs viszonyítási alapom sem.

Ez ilyen, szokjam meg?


Krétába még nem tudtam bemenni, nincs eszköz hozzá.

1.o



2020. dec. 15. 18:59
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Szóval egy szülő csak a saját gyereke pontjait, csillagait százalékokat láthatja csak?
2020. dec. 15. 19:01
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Te ne a máséval törődj csak a sajátodéval. Ha más is gyenge az megnyugtatna?
2020. dec. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
A gyerekem eredményei/teljesítménye legalább annyira magánügy, mint bmilyen egészségügyi problémája. Arra van a tanár fogadóórája, hogy tőle megkérdezd, milyen teljesítmény ez, de a másikhoz neked semmi közöd sincs.
2020. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Fentebb irtam.

Szertném tudni hogy átlagban van e, vagy messze lemaradott, vagy csak 1-2 gyerek akinek magas.


Az àtlagszámitás mond vmit?

2020. dec. 15. 19:09
 5/27 A kérdező kommentje:
Nagyon nem mindegy
2020. dec. 15. 19:09
 6/27 anonim ***** válasza:
93%

Valamelyik fülön volt ilyen osztályátlag funkció, amin az egész osztály átlagát hasonlítja össze a sajáttal.(lehet kivették a funkciót)


DE, ne akard a gyereket túlhajszolni. Ne másokhoz mérd, mert belefog gebedni, hogy állandóan 90-100 %-ot érjen el, mint a többiek.

Próbáld a saját legjobbját kihozni belőle. Onnan már lehet menni fog neki is kisujjból az 5.

2020. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
Felsős gyerekemnél régebben mutatta a kréta az osztályátlagot, de azt hiszem tavalyi év elejétől ez eltűnt. De nem pörögtem rajta. Van egy teljesítmény, amit elvárok tőle, mert tudom, hogy képes rá. Ha a többi többre képes és jobban teljesít, akkor sem fogok tudni kicsikarni a sajátomtól jobb eredményt, csak szétstresszelem őt is és magamat is. Nekem mindegy, hogy a többiek között hol helyezkedik el, az a lényeg, hogy magához képest mindent megtegyen. Ha most azon pattogsz, hogy mondjuk az osztály kétharmadának több csillaga meg pirospontja van, mint a kicsikédnek, akkor iszonyú nyomasztó szülővé fogsz válni. Jobb is, hogy kivették ezt a funkciót.
2020. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen nem láthatod. Nem az a fontos, hogy a többiekhez képest hol tart, hanem, hogy magához képest. Miért nem beszélsz a tanárral?
2020. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nálunk most a felmérőkön az megy, hogy tudja a feladatokat, csak nem figyel a részletekre, és ez nagyban lehúzza a pontjait.(pl tudja, hogy a kacsacsőr a nagyobb szám felé néz, de azért 10-ből elront hármat)


Igazából engem az üzenet stresszel. Amit a tanító ilyenek mellé fűz 6 felkiáltójelekkel, a dolgozatára, többször kiemelve, hogy szülővel aláíratni!!!és hasonlók.


Igazából ezektől kapok szívbajt

2020. dec. 15. 19:37
 10/27 A kérdező kommentje:
Hogyne lenne fontos hogy az osztàlytól el van e maradva vagy nincs?
2020. dec. 15. 19:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!