Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Jó félévi,ki jutalmaz?

Jó félévi,ki jutalmaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam másodikos. Tehát most kapott először valódi bizonyítványt a jegyei alapján. Nagyon jól sikerült neki.

Az érdekelne hogy ki az aki jutalmaz,elismeri a szép bizit..és azt milyen formában?

Azon is gondolkoztam a későbbiekre tekintve,hogy mondjuk 6-7-8.osztályban is jutalmaznám e a jó bizonyítványt..vagy akkor már idézőjelben "alap" az hogy tanul,és jól,és elfeledkezhetünk az efajta elismerésről?

Szóval érdekelne ki hogyan látja ezt a részt,hogyan tesztek.

Köszönöm



2021. jan. 25. 20:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Elsős a kisfiam, de nem jutalmazzuk kifejezetten a jó teljesítményért (van osztálytársa, aki pénzt kap a piros pontért... pfff). Természetesen megdicsérjük és elmondjuk neki, hogy büszkék vagyunk rá, de ne azért igyekezzen, mert kap érte valamit.
2021. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ilyen kicsiként megjutalmazhatod valamilyen aprósággal, esetleg egy csokival, vagy egy kisebb játékkal, de te tudod mit szeret. Fontos, hogy érezze, hogy büszke vagy rá, ezért akárhogy döntesz is az ajándék kérdésben, mindenképp dicsérd meg.
2021. jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a félévi bizonyítványért nem jár semmi. Év végén, ha ő és mi is elégedettek vagyunk, akkor választhat egy egynapos élményt. Ez volt már állatkert, egy kalandpark, vagy csúszda park, cyberjump, stb. Hetedikes a nagyobb, ő eddig mindig kitűnő volt, most lesz egy angol négyese, de ez belefér.

A kicsi másodikos, ő is kitűnő, de jó képességekkel rendelkeznek. Büszkék vagyunk rájuk, ezt tudják, de plusz nem jár érte.

2021. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Nem. Nálunk csak szöveges értékelés van. Elolvassuk. Ennyi. Megy neki a tanulás. De ha nem menne sem érdekelne sz eredmény. Mindig azt mondom neki, hogy csak annyit kérek, hogy ne bohockodja el és amit tud abból a legjobbat hozza ki. Ennek ellenére túl komolyan veszi. Múltkor lett egy 84%os dolgozata és nagyon ki volt akadva ( előtte azt sem tudtamm hogy írtak már dogákat). Ő már tudja hova akar tovább tanulni és már most keményen teper érte, hogy később se legyen gond, pedig nem csesztetjük vele. Az iskolai dolgok az iskolára tartoznak.
2021. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat.

1es: nem is értem a pénzt részükről. A fiam akkor még nemigen tudta a pénz értékét felfogni. Csak most látom rajta ahogy a 100as számkört tanulják.

2es: nagyon egyszerű jutalmat kap,ez nektek meglepő lehet..mézeskrémest 😁 ritkán van időm csinálni,de szó szerint imádja. Miközben ezen gondolkoztam hogy mit adhatnánk neki akkor jutottak eszembe a kérdéseim amit kiírtam.

3as: élményt szoktunk mi is adni,de most szinte minden zárva. Remélem következő tanévben már nem lesz ez a helyzet

2021. jan. 25. 21:16
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Vegyél neki valamit, amire igazán vágyik, de ne a legdrágább kütyü legyen. Én anno a jó bizimért kaptam egy Ps1 játékot amire régóta vágytam. Utána már csak ilyen apróságokat pl csoki, ilyenek. De egyébként nem az ajándék motivált, csak büszke voltam magamra, hogy olyan okos vagyok, hogy kapok érte valamit. 😂 25L
2021. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Én azt mondtam: Ez igen, büszke lehetsz rá. Sokat dolgoztál érte. Nagyon örülök!

Aztán ment tovább az élet.

2021. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

A félévi jegy nem bizonyítvány! "Rendes bizonyítványt", ahogy fogalmazol, év végén kap a gyerek.

Egyébként pedig nem, nem jutalmazzuk, csak szóban, ha az jutalmazásnak számít.

2021. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%

Év végén a bizonyítvány kiosztása után elmegyünk fagyizni, sütizni.

Félévkor nincs még ennyi sem. Miért lenne?

2021. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk annyi volt, hogy akkor mondjuk elmentünk sütizni év végén fagyizni..

Ott átbeszéltük.. azt is,ami esetleg nem lett olyan fényes...


Amúgy nem jutalmaztak külön.. én sem tervezem


Még ovis korúak

2021. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!