Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Év végi ajándék,én nem adnék?

Év végi ajándék,én nem adnék?

Figyelt kérdés

Az SZMK már a 4. Év végi ajándékon ötletel,40-50 ezres tételben.

A mi osztályfőnökünk egy nem normális "gyereknyúzó",sokan már elmenekültek előle másik iskolába,zenésztársai sem szeretik.Az én gyerekem 4évét is tönkretette,de erre tojnak rá a többiek,akik csókosok,így nem bántotta őket.

Ha nem szeretnék részt venni ebben a "buliban",mert a rosszullét fog el tőle,ha csak rágondolok is mit művelt gyerekekkel,családokkal,hogyan tegyem?Az osztálypénzelvileg kötelező,fényképet kérnek meg szép üzeneteket,amiket egy könyvbe tesznek.Az üzenetet még támogatom,de csak azért,hogy ráébresszem,mit tesz,tett egyes gyerekekkel.

Mit írjunk neki,hogy "üssön",és észrevegye magát?Milyen "mélyen szántó" gondolatot tudnánk címezni neki "hálából"?Van ötletetek?


2021. febr. 9. 13:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rendezi bele, aki csinálja, akkor pedig kimarad teljesen a gyerek. Én ezt tenném szülőként. Vagy csak a nevét beletenni, vagy semmit, ha ennyire nagy az ellentét.
2021. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszi a kioktatást,számítottam rá,sajnos pont ezért vannak ilyen szülők,tanárok...

Aki rendezi,bele kellene,hogy tegye,joga nincs kivenni,úgyhogy nem,eszembe jutott,ne aggódj.Még mindig nem nálam van a baj...

Viszont pénzt külön nem adnék már "ennek",de a szöveg örökre megmaradna.Mint az összes gyerek sérelmei.

Az hogy óvodás,csak olyan szülő fejében fordul meg,aki nem járt ilyen cipőben,és nem értheti ezeket a dolgokat.Ez egy lecke,mint amit ő adott nap mint nap az áldozatainak.

Egyelőre a többiek válaszát várom,ha már lehet itt kérdéseket feltenni.

Az üres lap nem rossz.Vagy egy olyan fotó,amin nem mosolyog.Köszönöm,már körvonalazódik!


(Aki nem érti,görgessen nyugodtan tovább,vagy összehozom szívesen a tanárnénivel...)

2021. febr. 9. 15:07
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Pedig ovis szintű amit tervezel, de a te dolgod. Nem, a nem megfelelő üzenet vagy az ures láp nem fog bele kerülni. Hidd el, valahogy el fog vásznú és senki se tudja majd, hol van.


Nekünk is volt tanítónőnk, aki enm megfelelően vélekedett a gyerekkel. Első körben neki szóltam, másodikban az igazgatónak, harmadik körben meg a főigazgatónak és azzal a lendülettel kínos vettem az iskolából a gyereket.

2021. febr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, azért te se lehetsz semmi, ha a tanácsra is rögtön ugrasz... Igaza van a válaszadóknak.


Hidd el, ha ilyen ember ez a pedagógus, a kitervelt leckéd nem fogja meghatni. Szépen ki kellene állni elé azokkal a szülőtársakkal, akiknek a gyerekével kitolt (mert ezek szerint többen vagytok), plusz kérni meghallgatást az igazgatótól, elmondani a panaszaitokat. Ezt kellett volna már az elején. Ez a kis bosszú halottnak a csók, nem fogja utólag szebbé tenni a gyereked ott töltött éveit, a tanár nem fog megváltozni, az eljövendő osztályainak nem lesz jobb ettől. Te fogsz némi elégedettséget érezni.


Én szülőként egyszerűen nem vennék részt ebben az egész ajándékozásban, nem adnék képet se a gyerekemről, ne nézegessen se mosolygósat, se olyat amin nem mosolyog. Szerintem fel fog tűnni neki, hogy miért hiányzik, levonja majd a következtetéseket. Én a helyedben emelt fővel távoznék ebből az egész helyzetből.

2021. febr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Utolsó,igazad van!Tényleg nem kéne semmit beleadni!

De ennyi év után ezt a ziccert kihagyni sem szeretném!

Hogy milyen vagyok én?Igazatok van!"Nem semmi",mert ezek után én is érezni szeretném hogy odaszúrtam neki,visszaadni valamit,ha csak ennyit is.


Azt viszont tudnotok kell,az igazgató a "zsebében van".Ő a helyi nagyágyú,akit félnek még a tanárok is,a szülők is,és maga a diri is!Ezzel sehova sem lehet fordulni!Próbálok én valamit tenni,de egyedül,mert mindenki fél tőle!

2021. febr. 9. 15:27
 16/21 anonim ***** válasza:
38%

Én továbbra is úgy látom, hogy ezt az egész esetet te a személyed elleni sérelemként éled meg,s nem a gyereked ellen történt sérelemként (mert akkor valamit tettél volna a helyzet változtatására míg ő odajár, bármennyire is nehéz). A kitervelt "bosszúd" legalábbis erre következtet.


De tégy belátásod szerint, remélem jobban fogod magad érezni!

2021. febr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
36%
Ne adj pénzt. Hiába mondják, hogy az osztálypénz kötelező, nem, nem az! Ne adj az osztálypénzbe többet, aztán annyi. Behajtót nem fognak rátok küldeni. Hiába mondják, hogy fénymásoló papír, meg tisztasági csomag, oldja meg az iskola! A fenntartó dolga. Fényképet ne adj semmiképpen! Az üres lapra szavazok én is. Az üzenet részemről annyi lenne, ha már muszáj, hogy mi nem járultunk hozzá az ajándékához, mert nem érdemli meg. Amit megérdemel, azt meg úgysem tenné a kirakatba, ezért az üres lap.
2021. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

"Nem semmi",mert ezek után én is érezni szeretném hogy odaszúrtam neki,visszaadni valamit,ha csak ennyit is."


De nem érted, hogy nem szúrsz oda? Még akkor se sikerülne, ha eljutna hozzá az üzenet, mert kb magasról tesz rá, rad és a gyerekedre is.

2021. febr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%
ha csak nem visszed el gyereket most egy måsik iskolába akkor semmi nem våltozik majd mår csak azėrt sem mert gyerek ugyan 5. lesz felsős de attol tanåral mėg minden nap őssze futhat gyereked az iskolába folyoson.
2021. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
46%

Falun élünk, ide nemrég költöztünk a lányommal, fél évet járt ebbe a suliba. Tudod miért? Mert egy nagy rakás szr az itteni suli. Előző suli is falun volt, de az perfekt.

Odáig jutottunk, hogy az én szorgalmas, okos kislányom nem akart már suliba menni itt, mert órán nem lehetett figyelni a többi gyerek magatartása miatt. Hát én bizony beírattam a városi suliba. Reggel 6:30-kor indulnak párommal, mert párom 7-re jár dolgozni, igaz így van, hogy csak 7:10-re ér be, de a főnöke rugalmas. Korán kell kelnie a gyereknek, de ez van. Már régen ki kellett volna vegyed abból a suliból. 5.-es a lányom.

Az üzenet fölösleges, szerintem személyesen közöld vele amit akarsz, hiszen felnőttek vagyunk. Az ajándékba nem adni szintén kicsinyes szerintem.

De én biztos, hogy nem hagynám ott a gyerekem (mint ahogy látod én sem hagytam) akár már most vidd el másik suliba.

2021. febr. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!