Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért van az több iskolánál,...

Miért van az több iskolánál, hogyha nem fizetsz osztálypénzt, akkor nem mehet a gyerek osztálykirándulásra, ráadásul úgy, hogy nem osztálypénzből fizetik a kirándulást?

Figyelt kérdés
2021. febr. 13. 18:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
36%
8-as vagyok. Meg kéne érteni, hogy a pénz nem a fán terem, hanem valakik megtermelik azt. Aki nem ad be a közösbe, annak ne is legyen képe követelni belőle a részét. Ez ilyen egyszerű. Tök mindegy, hogy miből volt az osztálypénz. Mikuláscsomagot kap a gyerek, az ünnepélyeken ott van, nem? Akkor nem mindegy, hogy miből fizetik az osztálykirándulást? Nem adtak a közösbe, ennyi.
2021. febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
26%

#11

1. Mint már fentebb is írtam, az osztálypénz egy nem hivatalos dolog, igazából nem is lehetne szedni. Így nem ettől függ, hogy valaki a közösség, az osztály része e.

2. Mi van, ha a gyerek akarna a közösség tagja lenni, de a szülő nem hajlandó fizetni az osztálypénzt (esetleg nem tudja)? Akkor közösítsük ki a gyereket? Ne engedjük az osztálykirándulásra, még akkor sem, ha annak a költségét már fizetné a szülő?? Ez szerintem nem jó irány...

2021. febr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Elnézést, #10-nek ment az előbbi.
2021. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%

#11 Én tökéletesen megértem, hogy a pénz nem a fán terem! Azzal is egyetértek, hogy aki nem ad be a közösbe, az ne követelhesse belőle a részét! Az ilyen dolog baromi igazságtalan, miért kéne nekem vagy bárkinek más helyett is fizetnie?

DE! Az nem mindegy, hogy miből fizetik az osztálykirándulást! Ha azt nem az osztálypénzből fizetik (a kérdésben ez szerepel!!), akkor minden egyes gyereknek fizetnie kell a költségét, annak is, aki fizetett osztálypénzt, és annak is, aki nem, független az egész az osztálypénztől.

De akkor szerinted, ha egy gyerek szeretne kirándulni menni, a szülője ennek a költségét már hajlandó kifizetni, akkor azért az osztályfőnök/az iskola jól szívassa meg a gyereket, nehogy elég baj legyen neki az, hogy az osztáypénzt nem fizeti a szülője??

2021. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy lepontoznak az idióták, még igazam van.
2021. febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!