Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért érzem olyan rosszul...

Miért érzem olyan rosszul magam attól, hogy az egész 1. osztályban csak egyetlen gyerek nem tud menni az osztálykirándulásra? Más miért nem?

Figyelt kérdés

Én nagyon szomorú lettem, mikor megtudtam, hogy az egész osztályból csak egy gyerek van aki nem tud menni kirándulni. Nem tudom mi az oka, de több mint valószínű, hogy nem tudja kifizetni.

Én, ha tehetném kifizetném a kisgyereknek. De nem én közvetlenük, hanem odaadnám anyukának, hogy fizesse be ő. Ne tudja meg senki hogy én adtam rá.

Illetve amúgy első körben azt tenném, hogy összefognák néhány szülővel, hogy mindenki adjon bele és dobjuk neki össze. Csak hát más szülők nem így gondolkodnak. Akkor nekem se kéne annyit kiadni és más is tenne valamit. Nem lenne nagy összeg ha összefognának az osztályban a szülők. Legalább egyszer egy tanévben.

Tudom, hogy velem se foglalkozna senki ha én nem tudnám a gyerekemnek kifizetni, de én akkor sem érzem, hogy nekem is így kéne tennem mással, ha lenne rá lehetőségem.

Én csak a kisgyereket nézem, hogy mit érezhet! És még fog sok-sok éven át! Jó tenni pedig tudom ritka manapság, de nem lehetetlen.

Ti megtennétek ezt másért, a kisgyerekért? Az egy szemért aki nem tud menni kirándulni?

Igazából én úgy gondolom, hogy a tanár néniknek kéne valahogy erre megoldást találni, hogy az egy szem gyerek ne essen ki, ő egyedül. Legalábbis megpróbálni valamit!

Vagy nemtudom.

Amúgy én sokszor fel vagyok háborodva, hogy mindig kitalálnak valamit és a suliba csak visszük a pénzt, ha kell ha nem. Mert nem akarja a szülő hogy a gyereke kimaradjon valamiből, hiszen azért vállalta. De néha nagyon nehéz kihozni az adott összeget, pedig nem olyan óriási összeg, de mégis. Meg hát azt bírom mikor hirtelen találnak ki valamit, meg hát sokszor a leglehetetlenebb időpontban. Mintha ráéreznének!

Meg hát van még sok minden ami nem tetszik nekem, de nem mondja az ember, mert a gyerekén töltik ki! Majd ha kijárja akkor egyszer megírom névtelen levélben! Bár úgysem változna semmi!

Szóval visszatérve a kérdésre én úgy gondolom, hogy meg kéne valahogy próbálni segíteni, hogy a kisgyerek is eljusson kirándulni. Tényleg csak ő egyedül nem jön!


2014. ápr. 5. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagy bent, hogy a pênz miatt nem jõn?
2014. ápr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha számodra az összeg hanyagolhato akkor én a helyedben a tanárnak adnám oda és a végén a gyerek is mehet kirándulni. Igy nem hozod megalàzo helyzetbe az anyukát. Viszont általában ode kaja is kell, gondolom arra se jutja szerencsétlen gyereknek. Ezen gondolkodtàl? Hidd el nagyon rossz üres kiflivel menni osztálykiràndulàsra, a többi mint vist chips- szenvicseket, üdítőt.
2014. ápr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Én nem fizetném ki, helyedben. Szerintem nagyon megalázó lenne a gyereknek és a szülőknek is.
2014. ápr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Fizesd ki a tanárnak, névtelenséget kérve.
2014. ápr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

beszélj a tanárral, hogy biztos a pénz e az oka annak hogy nem megy a gyerkőc. egyáltalán nem biztos.

ha igen, és neked belefér fizesd ki a tanárnak, ne anyukát hozd vele még kellemetlenebb helyzetbe. vagy nálunk pl a suliban működik egy alapítvány, ahonnan ilyen esetekben lehet támogatást kérni.

2014. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt egy fiú az osztályban és egyből egyértelmű volt mindenkinek, hogy összedobjuk. Mindenki adott bele.
2014. ápr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Na, en vagyok az, aki annak idejen nem tudott elmenni. Rossz volt. Kerdezd meg a tanarnot, h tenyleg a penz-e az oka! Kerdezd meg, van-e sukinak alapitvanya, ami kifizethetne! (Ha nem talalsz szuloket, akik veled osszedobnak.)
2014. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztos, hogy a pénz miatt nem megy, akkor össze lehet dobni esetleg, bár ha más is van nehéz helyzetben, lehet hogy nem fogja értékelni, hogy másét is ő fizesse. Az is lehet, hogy az érintett gyereknek/szüleinek ez marha kellemetlen lenne. Az osztályfőnököt kérdezném meg, hogy mit gondol, ha úgy van én szívesen hozzáadok egy kicsit az oszt pénzhez, amivel majd az ofő gazdálkodik, így talán nem kellemetlen.
2014. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
12%

Arra tippelek, hogy van néhány kőgazdag hangadó szülő az osztályban, akik qrva drága osztálykirándulásra kényszerítik a többieket.

Tessék a célpontot úgy megválasztani, hogy a kirándulás árát **minden család** meg tudja fizetni!

***Ezeket kell leállítani.***

Nyilván nem ezek fogják a szegény gyerekeknek összedobni a pénzt, hanem a "közepes jövedelmű" szülők, akik félnek a gyerekük kiközösítésétől, emiatt sírva és jajgatva kiperkálják a Kanári-szigetekre tervezett osztálykirándulás költségeit.

A gyerekek úgysem attól érzik jól magukat, hogy milyen trendi helyre vitték el őket.

2014. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes tőled, de én sajnos szülőként megalázónak tartanám, annak ellenére hogy természetesen a gyerekem lenne a legfontosabb. Biztos vagy abban, hogy a pénz az oka?
2014. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!