Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nem körzetes általános iskoláb...

Nem körzetes általános iskolába felvételt nyerni a lakcímes kiskapuval?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor ha a gyereket a kiszemelt iskola körzetének megfelelő lakcímre iratjuk, simán felvételt nyer az adott suliba. Ha így van, akkor a kérdéseim a következők lennének:

Tartózkodási hely vagy lakhelynek kell lennie a lakcím kártyán?

Elég, ha a gyerek van oda bejelentve vagy a szülőknek is érdemes?

Elég az első osztályos beiratkozás időszaka alatt így lennie vagy amíg oda jár, akár 8 évig?



2021. febr. 15. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Ez engem is érdekel

Amit tudok, hogy elég a tartózkodás és beiratkozás előtt 1 évvel kell azt a címet intézni. Elvileg ha beiratkozott utána ki is lehet jelentkezni.

Szerintem egyik szülőnek is biztos be kell jelentkezni.

De mi is előtte állunk és nem vagyok biztos ezekben, amiket írtam, csak tájekozódtam korábban

2021. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Arra figyelj, hogy csak a szülővel élő gyermek után jár családi pótlék, tehát a külön lakcím nem megy!

Elég emlékeim szerint tartózkodási hely is.

2021. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Ha biztosra akarsz menni, akkor legyen állandó lakcím, de nektek szülőknek is. Így 100%,hogy oda tudod íratni.

Később nyugodtan kijelentkezhettek onnan.

2021. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Körzetes tanulónak az a gyerek számít, akinek az állandó lakcíme az iskola körzetében van, és ez megegyezik legalább az egyik szülő vagy törvényes gondviselő állandó lakcímével.
2021. febr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!