Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hamarosan online nyílt nap,...

Hamarosan online nyílt nap, ezt illik megkérdezni?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne, hogy a helytelenül viselkedő gyereket milyen módszerekkel terelik a jó irányba, illetve mennyire figyelnek oda kiközösítésre, gúnyolásra, verekedésre.


Nem tudom szebben megfogalmazni, az érdekel, hogyha a gyereket gúnyolják, szekálják, megvédik e, megelőzik e, vagy hagyják, hogy a gyerek “önálló helyzetkezelést” tanuljon.. illetve ha valaki órán piszkál mást(dobálja, bökdösi, suttog neki valami csúnyát) hogy van “büntetve” illetve a verekedések és órazavarás büntetése is érdekelne. Na meg az, hogy van e szünetekben felügyelet rájuk, vagy ott hagynak 30 elsőst és remélik, hogy nem vernek meg senkit és senki cuccàt nem dobják ki az ablakon.


Biztos vagyok benne, hogy ez mindenkit érdekel, de senki sem fog ràkérdezni, illetve elkönyvelnek valamilyennek a tanárok, ha én teszem.


Tartok tőle, hogy fülhúzás, teremből egyedül folyosóra kizárás, szamárpad, vagy hátraültetés van, mint az én időmben, szünetben meg húzza meg magát mindenki csendben, aki nem akar verekedésben részt venni..


Illetve érdekelne mit kapnak lecke, vagy felszereléshiányra, és hogy segítenek nekik megjegyezni a leckét elsőben.



2021. márc. 16. 09:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem fognak szerintem erdemben valaszopni, mivel gyerek fuggo a helyzet.

Elsos gyerekeket sosem hagynak magukra, mindig van veluk nevelo, fiam osztalyaban a tanarno pl veluk is evett a teremben, ha mosdoba ment ki akkor hivott be mas tanart addig.

2021. márc. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Az elsőre pl ez; Altalaban milyen módszerrel fegyelmeznek és hogyan kezelik a problémás helyzeteket.


A másodikat simán felteheted így, ahogy van.

2021. márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nyugodtan kérdezd meg, csak fogalmaz át egy kicsit. Például hogy hogyan kezelik az apróbb rendbontásokat, lökdösődés a sorban, vagy feleselés. Aztán ha erre válaszolnak, utána folytatható azzal, hogy mi van a komolyabb dolgokkal.


Attól ne félj, hogy egyedül hagyják az elsősöket, ez sehol nem fordul elő.

2021. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is nyugodtan kérdezd meg.


Egyébként nálunk egyedül hagyják őket a teremben. Van egy ügyeletes tanár aki a folyosón cirkál. Az ajtóknak nyitva kell lenni, de nincs velük szünetben tanár

2021. márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nyugodtan meg lehet kérdezni, viszont a válasz az teljesen tanárfüggő, mindenki másképp kezeli az ilyen helyzeteket, legalábbis ez az én tapasztalatom.

Kérdés, hogy erre mennyire válaszolnak őszintén, nyilván valami olyasmit fognak h a gyerek érdekeit tartják legjobban szem előtt, mindig az adott szitu alapján stb...

2021. márc. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Megkerdezheted, de tapasztalatom szerint ahány tanár annyiféle fegyelmezés és büntetés. Kolléganőm is mindig panaszkodik, hogy a fiára az egyik tanár pikkel, nem tud vele bánni, folyton buntiben van (nem szent a gyermek ezt tudjuk) a masik tanár meg imádja és folyton piros pont meg matrica stb. Magyarán az egyik a jót ki tudja hozni belőle a másik meg csak a rosszat. Uh bármi is az iskola álláspontja a gyakorlat jóval összetettebb.

Anyukam pl alsós tanár ő már a tekintetével képes elcsendesiteni az osztályt. Pl múltkor volt a Tescóban egy nagyon idióta gyerek, arra is csak ránézett, egy szót nem szólt és oldalgott vissza csendben az anyja melle, pedig addig őrjöngött a sorok között. Nagyon pedagógus függő ki mit képes kezelni és mit nem és hogyan. Nyilván körmöst meg fülhúzást stb már nem alkalmaznak és tilos is, szóval ettől nem félnék.

2021. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
6 Ja meg most eszembe jutott meg egy sztori mert barátnőm anyukája meg angoltanár. És a barátnőm esküvője ottalvos volt és másnap a jacuzziban lazultunk a holland gyerekek meg idióta mod ugráltak bele a jacuzziba, baromira nem zavarta őket hogy mi is benne vagyunk. 3 mondattal és egy szigorú tekintettel úgy elintézte őket, hogy aznap már nem láttuk őket tombolni a közelünkben. Szoval azért nekem a személyes tapasztalatom, hogy a legtöbb tanárnak van egy fellépése, amivel a gyerekeket rendbe teszik anélkül, hogy amúgy bánt a lennének vagy bármi.
2021. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Első esetben simán megkérdezhető, hogy büntetnek-e és ha igen, milyen módon (pl én totálisan kiakadtam azon, hogy volt tanítónéni, aki fekete pontot adott annak, aki nem ette meg az ebédet. De az sem jobb, amikor az kap pirost, aki megeszi -de ha felmerült benned a kérdés, akkor biztosan érted), szóval egyáltalán hogyan szankcionálják a nem megfelelő viselkedést, meddig toleránsak az ilyen esetekben.

Szerintem a kiközösítés, gúnyolás is ez a kategória, mint "nem megfelelő viselkedés", szóval a kérdés ugyanaz.


A lecke- és felszereléshiány alsóban a szülő bűne. Szóval ne legyen ilyen gondja a gyereknek, mert az a szüleit minősíti. Innentől nem is fontos a kérdés. Hiszen ha a szülőnek nem az, akkor a válasz sem fogja érdekelni. ha meg a szülőnek fontos, akkor nem lesz a gyereknek ilyen problémája. És ha a tanító tudja, hogy Pistikének MINDIG mindene megvan, akkor ha egyszer véletlen mégsincs, nem fog semmit tenni, max privát jelezni a szülőnek a dolgot.

2021. márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ugyan még nem sulis, de el tudom képzelni, hogy elbambul, nemfigyel, nem tudja mi a lecke, vagy másik feladatot karikáz be, vagy egy feladatot kihagy a háromból. De azt sem oké, ha elkeveri a körzőjét, én este 7-8kor nem fogok hetente leugrani az auchanba és venni neki újat.. Továbbá szerintem önállóságra kell nevelni, szóval biztosan lesznek olyan napok, mikor nem csekkolom a holmiját(mondjuk második félévben péntekenként), hadd tanuljon felelősséget, amit egy 7 éves már tanulhat.


Meg olyat is el tudok képzelni, erre már volt példa, hogy előző nap délután szól, hogy holnapra kell valami az oviba(hiányzott, mikor szóltak a szülőknek) én meg teremtsem elő, mikor már minden zárva..


Szóval valami szülői fórum emlékeztetőkkel meg részletes leírással, ahova a tanár írja a követelményeket, elvárásokat, leckét, hoznivalót, nem ártana.


Meg azt is szeretném tudni, mikor lesz nagy dolgozat és miből, mert hiába mondják el, biztosan nem fogja tudni a gyerekem megjegyezni így pedig készülni sem tudunk.


Annyi kérdésem van, biztosan meg fognak utálni előre az elvárásaimmal.


Egyébként oviban a kis verekedéseket hagyják, meg a gúnyolódásért sem szólnak, mert "mindenki szokott" meg "meg kell tanulnia kezelni" "ne rohangáljon mindenért hozzám" és nagyon utálom ezt a felfogást, főleg mivel a sok gúnyolódásra és csúfolásra az én gyerekem üt, és őszintén én se tudok jobb megoldást, az óvónő se, mert a ne figyeljen oda nem működik, ha hárman állnak mögötte, homokot szórnak a kapucnijába és szekálják.. De persze aki verekszik az rosszabbul jár, pláne ha kicsi, és a többiek rendesen meg tudják verni. Az a nem ette meg az ebédet fekete pont nagyon durva, biztosan szólnék érte szülőin.

2021. márc. 16. 15:54
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
8 ne haragudj de már értem, miért életképtelen egy csomó gyerek. Mi az, hogy egy alsóstól nem várod el, hogy ne legyen felszerelés hiány?! Meg a szülő dolga?! Másodikban már tud olvasni. Elolvassa az orarendet és beteszi a könyveket. Nem atomfizika. Ha nem viszi kap egy fekete pontot. És?! Majd legközelebb jobban figyel. Persze az ebed az hülyeség. De ad egy fekete pontot és?! Szulokent ki nem akinek rajta. Pont leszarnam.
2021. márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!