Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyílt nap hiányában hogyan...

Nyílt nap hiányában hogyan lehet megismerni az óvodát?

Figyelt kérdés
Szeptembertől kezdjük az ovit, még nem választottunk. Van két szimpatikus más szülők elmondása alapján, egyik sem körzetis és szeretnék személyes benyomást. Telefonon milyen kérdéseket érdemes mindenképp feltenni az első, érdeklődő beszélgetéskor? A pandémia idején van-e lehetőség bemenni megnézni az ovit gyerekkel vagy egyedül vagy ez esélytelen és felesleges megkérdezni?
2021. febr. 8. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom mi az amit nem tudsz az oviról? Ha ismerősöktől tájékozódtál, valószínüleg megkaptál már minden infót (sokkal jobban tudtak beszámolni a gyakorlati részről)

Remélem h nem lehet bemenni!

Elég durvának tartanám ha lehetne, mivel minket szülőket se engednek be h segítsünk a gyereknek (öltözni/vetkőzni)

2021. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Sehogy.

Valószínüleg a halálba fognak küldeni,ha a kis listádról felteszed a kérdéseid telefonon. 😁😅🤣

Egyet jegyezz meg jól fog jönni a jövőben,hogy jó e az adott intézmény az már csak akkor dől el ha bent vagytok. Volt olyan akit a szülők imádtak mert szemtől szembe egy cuki volt, csak a gyerekekkel meg egy idegbeteg.

Gyermekem tanára meg pl. A szülőkkel egy seggfej ( bocs,de komolyan) ha választhattam volna tuti menekülök attol a nőtől,de gyerekekkel más,es az enyém imádja.

2021. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi 2-es, ez hasznos. Nem szeretnék csak egy jelentkezési lap lenni a sok közül, de túltolni sem akarom a dolgot. Az egyik ovi nagyon tetszik, csak jót hallottam róla de jó lenne saját benyomás is, ami most a pandémia miatt nehezebb. Nyáron a bölcsis beiratkozásra elvihettem a gyereket, találkozott a gondozókkal, megnézhette a csoportszobát és imádta, na akkor nyugodtam meg, hogy jó helyet választottunk. Az oviban tudom, szigorúbbak a szabályok, de mégiscsak oda fog járni 3 évig a gyerekem.
2021. febr. 8. 12:51
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Van esély arra, hogy ne körzetesbe felvegyék? Nálunk reménytelen lenne, azért kérdezem.
2021. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Bemenni tuti nem engednek. Főleg nem gyerekkel. Az oviban nem maszkban játszanak a gyerekek, te meg (akaratlanul), de bármit behurcolhatsz. Szülőként is csak a külső átadóig kísérhetem a gyereket, a dadusok/óvónénik öltöztetik. Telefonon mit akarsz megkérdezni? A személyes benyomás az lesz, amikor a gyerek bekerül egy csoportba. Akkor derül ki milyen a közeg, milyenek a gyerekek, az óvónénik, dadusok. Lehet a leg hipi-szupibbnak mondott hely, ha a gyerek olyan közegbe kerül, ahol ő nem érzi jól magát. Pont ez igaz fordítva is. Sok sikert nektek!
2021. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy felvesznek-e körzeten kívülit, ez lenne az első és legfontosabb kérdésem. Készülnék még pár kérdéssel, hogy pl. kik lesznek az óvónők, hány csoport indul, ezeket az ismerős anyukák sem tudták megmondani. Ha lenne bármilyen kérdés ötlet, azt örömmel fogadnám.
2021. febr. 8. 14:15
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

Hidd el, most még nem fogják tudni megmondani neked, hogy kik lesznek az óvónők. Azok kb. az utolsó pillanatban derülnek ki. Az sem biztos, hogy akik jelenleg nagycsoportosokat visznek, jövőre kiscsoportot kapnak. A csoportok száma is a jelentkező gyerekek számától függ, ami ugye majd csak a tavaszi jelentkezés után derül ki.

Szóval ilyen kérdésekre nem fogsz mostanában választ kapni. Legegyszerűbben például Facebook csoportokban tudsz személyes vélemények utàn kutatni.

2021. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

Telefonon kb semmilyen benyomást nem tudsz szerezni, szerintem. (egyébként nem mindegy neked h hány csoport indul, az miért fontos?)

Úgyis a személyes benyomás a fontos, telefonon keresztül ezt nem tudod megítélni. Max ha az óvónőknek utánaérdeklődsz, és kimondottan olyan óvónőhöz kéred a gyereket akiről jókat mondanak, az jó, de még így is előfordulhat hogy pont neked nem lesz szimpatikus, vagy lehet h nem is lehet jelentkezéskor beírni h kihez szeretnétek kerülni..

Telefonon max annyi kérdeznék h felvesznek-e egyáltalán körzeten kívüli gyereket, esetleg h milyen foglalkozások vannak.

2021. febr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem szokott érdekelni általában a pontozás, de ez már bosszant.

Aki megírja h felesleges telefonálnod, mert így úgysem tudsz nyalizni (ládduk be h erre megy ki a dolog) az levan pontozva.

Azt a részt meg nem is értem h Te azt feltételezed h beengednek szétnézni.

Más a kiscsoportos gyerekét nem kisérheti be!!! Te meg begrasszálnál a gyerekeddel együtt!!!

2021. febr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem szeretnél egy lenni a sok jelentkezési lap közül.

Tudod mi leszel ha telefonon nyegteted az ovit és totál felesleges kérdésekkel bombazod őket?? Te leszel AZ az anyuka, akit már azelőtt a hátuk közepére kívánnak hogy oda járna a gyereke :D

2021. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!