Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsós gyereked megy hétfőn...

Alsós gyereked megy hétfőn iskolába?

Figyelt kérdés
Nálunk eddig egy osztálytársa jelezte hogy megy. Én tanácstalan vagyok.
2021. ápr. 16. 09:09
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
94%

Ha van elég jegye a gyereknek, akkor lezárható.

Ha az iskola nem rendelkezett erről mi az elég jegy, akkor a jogszabályban vagy rendeletben ez 3 jegy/tantárgy/félév - ezt olvastam. Nálunk jóval több jegy van ennél.

Persze, hogy fenyegetődznek a vizsgával, hogy minél többen vigyék a gyereket.

A nyári pótlás is erről szól.

2021. ápr. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
70%
7. vagyok. Mi eldöntöttük végül, nem visszük a fiunkat iskolába.
2021. ápr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
83%

Én felhívtam az Ombudsmant, és nem tudta megmondani, hogy mit jelent az, hogy elegendő jegy. Nyilván nem mindegy, hogy heti hány óra van abból a tárgyból. Ha heti egy, akkor bőven elég a 3 jegy, ha heti 5, akkor nem biztos. Elvileg a tanárnak év elején le kell adnia egy tanmenetet, és abban azt is leírja, hogy hány jegyet szeretne adni.

De azt is mondta, hogy nem KÖTELEZŐ az osztályozó vizsga, ha le tudják zárni. Ez az iskola rugalmasságán és jóindulatán múlik.

Na, meg most ha a fél iskola otthon marad, ők sem akarnak annyi vizsgát kiírni. Amúgy meg ha még nem hiányzott eddig a gyerek, év végéig már nem jön össze a 250 óra.

Mi van akkor, ha valamelyik tanár covidos lesz, kérdezte itt valaki? Hát, semmi. Nálunk előfordult, és a szülők 2 gyerek kivételével simán engedték a gyerekeket iskolába. Pedig azt mondta a diri, hogy amíg a hivatalos papír megjön a karanténról, otthon lehet maradni, igazgatói engedéllyel. Mégis majdnem mindenki ment. Kb. ennyire érdekli az embereket.

2021. ápr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!