Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Magàntanuló gyerek mellett...

Magàntanuló gyerek mellett lehet valakinek ideje tanulni?

Figyelt kérdés
6 èves gyerekem magàntanulò, ès az is marad. Èn pedig most, 36 èvesen jöttem rà arra, hogy ,,mi szeretnék lenni, ha nagy leszek". IBCLC vizsgàt szeretnèk tenni, ami azt jelenti, hogy ùjra kell èrettsègizem, pàr kötelező kreditet meg kell szereznem, IBCLC vizsga utan pedig 1000 òra gyakorlatot szereznem. Kivitelezhető-e szerintetek ez ùgy, hogy a gyerekem tanulàsa ne szenvedjen kàrt, vagy nem? Nagyon arra hajlok, hogy vàrok mèg 10 èvet evvel.
2021. ápr. 19. 17:51
A kérdező szavazást indított:
Nekikezdenèk most a tanulàsnak
Vàrnèk 10 évet a tanulàssal
Vàrnèk, de kevesebb mint 10 èvet
34 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem egészen világos a problémád: a gyerek nem napi 24 órában tanul, mégha otthon van is.

Egy 6 éves legkésöbb 7-8 közt ágyba kerül, neked meg böven van még idöd 10-11-ig tanulni. (Meg esetleg az apja is beszállhat a gyerekkel kapcsolatod témákba)

A helyedben nem vesztegetném az idöt, márcsak azért sem, mert közel 50-hez senki nem fog alkalmazni, pályakezödnek akkor már egyértelmüen túl öreg leszel. Szerintem már most is eléggé a határon vagy!

2021. ápr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Én jogi egyetemet végeztem teljes munkaidős állás és család mellett....
2021. ápr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%

Ezt csak te érzed, hogy tudod oszzani az idődet.

De a gyerekkel jol kicseszel az tuti. Nem azért mert te tanulni akarsz

2021. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Érettségire nem nehéz felkészülni egyáltalán , hogy arra 10 évet kéne várnod .
2021. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Menni fog.


6 éves, nem fog kárt szenvedni, viszont szerezhetsz mellé egy lelkes tinit, aki bíztatja és mesél, olvas neki/vele

2021. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Dehogyis szenved kárt a gyerek, sőt jó példát mutatsz neki, azt látja, hogy anyu is tanul. Ha napközben otthon vagy vele, sok minden lehet, amiben ő önállóan tud haladni, addig te tanulhatod mellett a saját anyagaidat, szerintem ez direkt jó program. Én is nemsokára kisgyerek mellett fogok tanulni, és szerintem ez csak jó hatással lehet rá.
2021. ápr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Az mondjuk még érdekes lehet, hogy miért magántanuló. A lányom auti+adhd, ha nem fog neki menni az első osztály, szerintem ő is magántanuló lesz. Most az online oktatás alatt kapott rajzos, kézműves feladatokat, hát pokol volt, mellette lehetetlen bármit csinálni. Pl vágásnál kiakad, hogy rosszul sikerült(kettőt nyisszantott, eldobja és hisztizik és sajnálja magát. Egy A4es méretű rajzot 4 dologgal 3,5 óra munkába telt elkészítenie, miközben felette ültem mint egy hajcsár, veszekedtem, könyörögtem, bátorítottam, 4x hegyezett ceruzát hozzá (egyszer mert ő dobta el)és útközben kitalálta 2x, hogy rossz árnyalatú a kék, ezért 3 különböző kékkel színezte az eget.. Hát kiakasztott, örültem utána, hogy csend van, nem hogy mellette/utána még koncentrálni tudjak bármire. Szerencsére csak a kézműves feladatokkal ilyen, gond nélkül csinál sormintát meg monoton dolgokat, szóval szerintem a suli jobb lesz sokkal, de sok olyan gyereket el tudok képzelni, aki mellett a kedvenc könyved sem tudod elolvasni, mert még mindig a stressz van benned a napi tanulás után..én van, hogy csak fekszem és bambulok és egy gondolatom sincs, csak hogy feltöltődjek annyira, hogy a következő menetre ne üvöltözzek és ne akarjam megütni, mert nyilván minden bukása az én hibám, akkor is, ha a szobában sem vagyok és nagyon tud tombolni..


Szóval van olyan gyerek, meg olyan helyzet, ahol nem megy még a kedvenc témád sem, annyira leszív a napi küzdés. Nálatok miért magántanuló?

2021. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%

6os

Én nem azt írtam hogy azért szenved kárt a gyerek mert az anyja tanul

2021. ápr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Valóban kérdés, hogy miért magántanuló. Tartósan az, vagy a mostani helyzet miatt? Ha jelentkezel a képzésre, akkor csak keresztfélévre tudsz, amit jövő januárban kezdesz, már ha van keresztfélév, mert lehet, hogy csak 1,5 év múlva tudsz kezdeni. Addigra remélhetőleg elmúlik ez a járvány.

Ha tartósan magántanuló, akkor az viszont egyre nehezebb lesz, neki is nehezebbek lesznek a feladatai. Viszont ha szépen fejlődik, idővel egyre önállóbb lesz. Az is kérdés, hogyha azért magántanuló mert problémái vannak, akkor egyébként téged mennyire visel meg ez a dolog a tanulástól függetlenül is.

Én novembertől itthon tanulok két gyerekkel, egy alsóssal és egy felsőssel. Amikor nem voltak online órák, akkor kb. délután 3-ig csak őket tanítottam. Utána csináltam meg a munkahelyi dolgaimat, volt, hogy még este 8-kor. Hát emellett én nem tudtam volna még tanulni is. Amúgy dolgozol is? Mert azért egy seggel 3 lovat elég nehéz megülni.

2021. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!