Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van olyan iskola, ahol oktatna...

Van olyan iskola, ahol oktatnak érveléstechnikát? Középiskolában? Milyen óra keretében? Része a tantervnek?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 24. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Minimálisan szerintem minden középsuliban, legalábbis az enyémben pár órán keresztül foglalkoztunk vele.
2021. ápr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag igen, de nálunk max etika órán fordult elő, meg magyaron, ha éppen érettségire készülünk.

Apropó érettségi, pár éven belül nem lesz érvelő szövegalkotási feladat az érettségiben. Pont afelé haladunk, hogy ne kelljen érvelni tudni, és ez szomorú :(

2021. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem hivatalos tantervben nincs, de ha van vitaszakkör a suliban, az még jobb is lehhet, mint a frontális oktatás egy ilyen készség esetében. Nekünk volt ilyen a giminkben, bár nemhivatalosan partizánkodtunk, de én imádtam és rengeteget tanultam belőle.
2021. ápr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nem volt, csak tanultunk róla 1-2 órán.
2021. ápr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valahol hallottam, hogy talán volt ilyen az érettségiben, de már kivették? Ez igaz? Melyik évben?
2021. ápr. 25. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Retorika van. Nyelvtanórán. Amúgy már az általános iskolában is kéne tanítani, mivel a felvételin van érvelés. A lányom 7. osztályos, egy órát beszélt róla a tanár, meg hetente kell írniuk egy érvelő fogalmazást, az elmúlt évek felvételijeiből.
2021. ápr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem abban az érettségiben, amit a jövőre kilencedikesek fognak majd írni, abban nem lesz érvelés, addig lesz. Ebben nem vagyok biztos, csak azt tudom, hogy én jövőre érettségizek és abban még lesz érvelés.
2021. ápr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!