Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Létezik olyan iskola, ahol a...

Létezik olyan iskola, ahol a gyerek motivált marad?

Figyelt kérdés
Hányadikos a gyereketek és mennyire motivált?
2021. ápr. 14. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Van egy elsős lányom és egy nyolcadikos fiam. A nagyobbik már kicsinek is szorgalmas volt, mi is kicsit motiváltuk. Heti szinten a jó eredményekért kapott kicsi jutalmat. Meg is lett az eredménye, erős gimnáziumot választott, már most tudja mi szeretne lenni.

De a kisebbik, lehet az online suli miatt de borzalmasan lusta, nem akar tanulni. Minden fontosabb a sulinál neki.

Remélem idővel javul majd a helyzet.

2021. ápr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Enyém motivált, 12 éves lány, jó gimibe akar bejutni, ezért tavaly belehuzott, látszott is a bizonyítványan.


Meg most is akar evvegere javítani. Ötödikben kezdődött nála, addig nem érdekelte, de akkor is jó jegyeket hozott, csak most már tudatosan hajt erre.

2021. ápr. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Előző vagyok, az lemaradt, hogy nem a suli motiválja, hanem ő saját magát.
2021. ápr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
3 évig Magyarországon járt iskolába, vidéken, nagyon szerette, és kitűnő alapokat kapott. Aztán külföldre költöztünk, megtanulta a nyelvet, azóta már a második iskolába jár, kilencedikes, és a legjobb tanuló az osztályban. Tehát nem az iskolától függ.
2021. ápr. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem iskolától is függ.

Öten vagyunk testvérek, s én vagyok a negyedik gyermek.

Mindenki, -kivétel én-, az egyik legjobb általános iskolába járt a városban. Engem nem vettek oda fel, fellebbezés ellenére sem.(Húgomat mar igen)

A testvéreim közül mindenki rendkívül jó tanuló, szeret is tanulni.

Igaz, egyetemen vagyok én is, de nekem konkrétan fáj ha tanulnom kell.

Nem kaptam jó alapot, nagyon utaltam az általános iskolát, s sok traumát hordozok magamnak, amit ott szereztem.

Szóval igenis fontos, hogy milyen iskolában, milyen pedagógusokkal, milyen tanulókkal van körbevéve a gyerek.

2021. ápr. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Lányom 3 évig járt Magyarországon iskolába ott is legjobb volt,most külföldön lakunk itt is jó tanuló.
2021. ápr. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Hogyan teszed motiválttá? Érdekelne, nálunk nem ér semmit a jutalom
2021. ápr. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez nagyban a tanártól és az iskolától is függ. Én konkrét tanárt kerestem általánosban, akiről tudtam, hogy keménykezű, de egyben szeretetteljes tanár is. 8 évig volt az osztályfőnöke, hihetetlenül szerette az osztályát és viszont, a gyerekem is végig motivált maradt.
2021. ápr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
85%
Hát szerintem talán a Kazinczy...tapasztalatból mondom:)
2021. ápr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem csak az iskolától függ. Lehet egyik tantárgyból motivált, a másikból nem a tanár miatt vagy csak a saját képességei miatt. Lehet egy osztályban az a népszerűség királya, aki jó tanuló és lehet az, aki a leghangosabb bohóc, a másik osztályban ugyanazokkal a tanárokkal meg fordítva. Lehet a családban érték a szorgalom, engedelmesség, és lehetnek olyanok a szülők, akik mindig a biztos inkompetens tanárban keresik a hibát vagy örülnek, hogy a gyerekük életrevalóan rossz vagy csal. Aztán a lányokban tipikusan több a megfelelési kényszer, szép füzet, beszédközpontúság... stb., a rendszer inkább nekik kedvez, fiúkat tipikusan inkább kötné le a verseny és a mozgás (persze mindenhol van kivétel). Aztán életkori is, hiszen aki kisgyerekként motivált, nem biztos, hogy kiskamaszként felsőben, vagy pláne később gimiben már nem érdekli jobban a tanulásnál valami hobbi, amire szakosodik, vagy csak a kortársak. Szóval ezért az iskola ezt csak kis arányban befolyásolja. Mondjuk általában az erősebb, jó nevű iskolákba nagyobb arányban járnak / jutnak be olyan családok gyerekei, ahol érték a tanulás, ami közvetve hathat az osztályközösségre is.
2021. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!