Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A kisiskoláskorú gyermeked...

A kisiskoláskorú gyermeked jár most iskolába vagy nem?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. ápr. 27. 22:54
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
79%

Negyedikes és jár. Hogy miért? Mert arra nem adnak a boltban kenyeret, hogy "otthonmaradtam vele, mert féltem."

Persze, hogy féltem, persze, hogy veszélyes... de mivel dolgozunk (én eü-ben) igazából nem oszt, nem szoroz az iskolai kontakt.

A számunkra kontaktként (is) fontos személyek oltottak, vagy átestek a betegségen (szülők, nagyszülők, tanítónénik, rokonság, gyerek is)

2021. ápr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
61%

4 napot járt, és beteg lett.

Felso leguti fertozes, torok gyulladas, kotohartya gyulladas.

Covid teszt is pozitiv lett, igy most mindenki itthon van. Nem engedem mar ebben az evben suliba.

2021. ápr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen jár. A férjem volt vele otthon fizetés nélküli szabadságon (6 hétig, 27 munkanap) Reggel 8-13 között volt majdnem minden nap online óra. Önállóan a gyerek nem tudta volna ezt kivitelezni. És a férjem sem tanár, hogy tudjon helyettesíteni 3 tanítót. Le is maradt sajnos elég durván.

A 15 fős osztályból 2 gyereket nem vittek.


#1, látszik nincs saját gyereked. Hogyan mondhatsz ilyet, hogy pár nap van a nyárig? Az a pár nap 41 munkanap!

A másik, június 16-án kezdődik 11 hét nyári szünet! Ez már így rengeteg kihagyás lenne, nincs ennyi szabadság a földön! Nem beszélve az immunrendszer, a szociális készségek. Legalább 6 hét napközis táborba fog menni.

2021. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
85%

Járnak. Három alsósom van.

Amikor megszűntek az online órák, még itthon voltak három napig.

Hát én nem bírtam. Természetes, hogy a pedagógus vagy jelenléttel oktat, vagy online, de nekem ráment az egész napom így a tanításukra, stb. Amikor voltak online órák, akkor is nagyon kemény volt tartani, hogy a saját munkám is meglegyen, meg az övék is.

Szóval nem akartam, hogy lemaradjanak és lerontsák az átlagukat, mint tavaly, én meg éjszakánként pótoljam úgy-ahogy a melómat! Életünk legrosszabb időszaka volt!


Egészségügyi szempontból persze féltem őket - a sulinkban egy osztály már karanténban van.

2021. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 13


Nem értem a problémádat, nem olyan nagy különbség, hogy 3 vagy 4 hónap a nyári szünet. A szociális élet hiánya már valóban nagy gond, de most válassz: többezer ember halála-szövődményei a fertőzések miatt vagy 1 hónap suli a gyereknek. Attól, hogy nektek nehéz megoldani a felügyeletet (amit amúgy elhiszek és sajnálok), ez még társadalmi érdek.


Őszintén nem értem, hogy hogy tud lemaradni a gyereketek otthon. Nem nagy karrier megtanítani az alsós tananyagot. Rendszeresen tanítom a kisuncsimat úgyhogy nagyon jól tudom. Még ha esetleg nem is tudjátok megoldani, akkor lehet fogadni tanárt.


Igazából mindenre van megoldás, csak könnyebb beadni suliba és le van tudva, mint a társadalom érdekében foglalkozni velük.

2021. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
66%

Ismétlem, ne okoskodj olyan témában, amiben nem vagy érintett. Hogy merészeled?


Nem mindenkinek van tanári vénája.

Látszik, nagyon fiatal vagy, és rendkívül szűk látókörű. Van, akinek megy a tanítás, van, akinek nem. Ez ilyen egyszerű.

A pedagógus külön szakma. Egyetemi végzettséggel lehet űzni.

Engedtessék meg, hogy nem végezte el sem a férjem, sem én.


És két gyerek közt is óriási különbség van. Az egyik szorgalmas, könnyen tanítható, a másik szeleburdi, gyűlöl tanulni (mint a mi fiunk).


Nem mindenki küzd meg egyformán ezzel az egésszel.

2021. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 15!

Azért nézd meg kérlek, hogy a gyerekek vagy a felnőttek körében tombol a járvány.

Nem nagy karrier megtanítani az alsós tananyagot? Akkor végülis minek vannak tanárok? Hiszen bárki meg tudná tanítani...

Kislányom most 2. osztályos, már tavaly is voltak gondjaink mikor bezárták a sulikat. 2 diplomám van, de nem tudom őt úgy megtanítani írni, olvasni, számolni ahogyan a suliba teszik ezt. Persze van amit sikerül, de nem mindent.

Tanárt fogadni? Egyrészt drága, másrészt kisvárosban élünk, itt egy tanár sem vállal privát órákat ilyen kicsi gyerekeknek.

2021. ápr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
76%
Te dolgozol egyáltalán? Nem mindegy, hogy 3 hónap gyermekfelügyeletről kell gondoskodni vagy négyről? Ezt most komolyan kijelented? Eszem megáll.
2021. ápr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
8%

Nem is értem, miért próbálok racionális érvekkel szentimentális sértődős anyukáknak érvelni...


27 vagyok és értelmiségi. Manapság szeretik az emberek a szűklátókörű szót dobálni ha nem egyezik a véleményük a másikéval.

Sajnálom hogy a szívedre vetted, de attól még igaz amit írtam.

2021. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
78%

19!

Fontos lenne tisztázni, hogy van gyereked? Mert az "uncsitesódat" néha tanítod még nagyon nem tapasztalat ;)

2021. ápr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!