Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályban hogy lesz...

Első osztályban hogy lesz kitűnő a bizonyítvány?

Figyelt kérdés

Százalékban számolják,szöveges az értékelés.Minek kell teljesülnie,hogy kitűnő legyen?

100% értékelés mindenből?



2021. jún. 23. 18:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
15%
Fogalmam sincs. De engem mindig megdicsért a tanítónő az osztály előtt, hogy én vagyok a legjobb tanuló. Az gondolom, annak számít.
2021. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Most fotózgatják be a facen a szülők a biziket..


Szöveges értékelés van legtöbb helyen elsőben, kitűnő az, akinek mindenből a legjobbakat írják. Tehát nem azt, hogy "feladatait többnyire teljesíti" hanem azt, hogy "feladatait teljesíti"


Ilyenek vannak tárgyanként felosztva!

2021. jún. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

Az én lányom is kitűnő lett, mondjuk én nem pakolgatom sehova fel :)

A szöveges értékelések között ilyenek vannak:

-hibátlanul számol

-ritmusosan olvas

-számfogalma kialakult

-diktálás után hibátlanul ír

-hibátlanul másol


Viszont volt olyan dolgozata ami 70 százalékos volt csak. De a legtöbb 100%-os volt.

2021. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
Engem még az érdekelne, hogy akinek a tanulmányai a lehető legjobbak, de a magatartása "változó", az kitűnőnek számít?
2021. jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

A szöveges értékelés is 5 fokozatú, csak a hülye nem tudja megfeleltetni számoknak. A K betű a Krétában az 5-ös, a J a 4-es, stb.

A bizonyítványban nem az volt az 5-ös helyett, hogy példás (mint most másodikban), hanem az, hogy kimagaslóan teljesített (ezért jelzik K betűvel osztályozáskor).

Aki minden tárgyat kimagaslóan teljesített az a kitűnő.

2021. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem,mert nálunk szöveges értékelés van,százalékban értékelik a dolgozatokat.

Azt gondoltam,ahogy olvastam,hogy milyen százalék minek felel meg,hogy 90% felett ötös.A fiam évvégi témazáró dolgozata 94 % lett magyarból,matekból meg dicséretet kapott év végén.Példás a magatartása,és a szorgalma is,az összes tárgyból az egyik legjobb tanuló,a szöveges értékelésben minden elvárt dolgot teljesített,csak dícsérték,pl.igényes,különösen ügyes,biztos,szabályos,pontos,hibátlan,stb...Tehát mindenből hibátlanul teljesített.

Azt hittem ez kitűnő bizonyítvány lesz,de nem lett,és ezért érdekel,mi volt az,ami miatt nem lett.

Arra gondoltam,100%-ot kell nyújtani.Neki a legrosszabb egész évben a 93% volt.

Szívesen javítanánk rajta,bár nem látom min kéne.

2021. jún. 23. 20:53
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

Előbb megnéztem az én gyerkőcömét. Még 80%-os dolgozat is van köztük.


Tehát nem kell hozzá 100%-osnak lenni

2021. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
A Krétába nem írják be a jegyeket (betűvel)? Pl. amikor 94%-os dolgozatot írt, akkor nem írtak be egy K betűt magyarból ahhoz a hónaphoz?
2021. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem amire azt írták biztos, abból nem lett kitűnő!


Az egy négyes, a biztos csak annyit tesz, hogy tudja. Azt nem, hogy kifejezetten jól tudja.


Mire írták neki, hogy biztos?

2021. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Andi80018 ***** válasza:
95%
4-esnek: nem, a fiam is így volt most harmadikban. Minden ötös, kivéve a magatartás, az változó. A kitűnők kaptak ajándékot, mi csak egy oklevelet. Szóval az nem kitűnő, csak aki valóban mindenből ötös, beleértve a magatartást is.
2021. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!