Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Budapesten/Debrecenben erősebb...

Budapesten/Debrecenben erősebbnek mondható gimnázium, ahová 10. osztályban is át lehet iratkozni? Az átiratkozáshoz kell még a tavaly írt felvételim, vagy csak a jelenlegi (9-es) bizonyítványom?

Figyelt kérdés

Még tavaly 8.-ban rosszul döntöttem a gimnázium választásban, mert ahová járok, az is emelt (vagyis matek-magyar-idegen nyelv emelt óraszámban van), de nekem még így is könnyűnek mondható, mert amúgy csak kémiából és fizikából állok 4-esre, a többi tantárgyból szinte csak 5-ös jegyem van, meg 5-ös is vagyok belőlük. Majd ügyvéd vagy bankár szeretnék lenni felnőtt koromban.

Azért gondoltam arra, hogy szeptemberben váltok gimnáziumot, mert szinte unatkozok az órákon, mert a tanárnak többször el kell magyaráznia az anyagot, mert a többiek elsőre nem tudják felfogni. Több tantárgyból is ez van. Meg a jelenlegihez nem kötnek barátok, vagyis van 1-2 lány, akikkel jól megvagyok, de nem tekintek rájuk olyan igazi barátként, de ezt az egy hónapot már itt szeretném befejezni. Az új gimnáziumban kinézhetnek majd amiatt, hogy új leszek? Külső, pénz miatt itt sem néznek ki, csak az osztálytársaim mind nagyképűek, beképzeltek és nem túl barátságosak..

Szerintetek váltsak gimnáziumot, szóljak a szüleimnek? Ha a szüleim is belemennének, akkor mikor jelentkezzek az új gimnáziumba? Ti Bp/Debrecenben melyik gimnáziumokat ajánljátok? A tavalyi felvételim 84 pontos lett, ezt nézik, ha beiratkozok az új gimnáziumba?

Köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 28. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Debrecenben a legerősebbek a Kossuth, a Tóth Árpád, és a Fazekas. Ennyit tudok segíteni. :)
2012. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Fazekasról én is hallottam, de azt, hogy oda nehéz bekerülni 8. után. Így 10.-ben vesznek fel még oda gyerekeket?
2012. ápr. 28. 10:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, ez az véleményem, de a debreceni Tóth Árpád nem jó iskola. Oda járok. Túl sok a diák, nem foglalkoznak velünk stb. Ha nagyon Debrecenbe akarsz jönni, akkor inkább a Fazekas vagy a Kossuth
2012. ápr. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
debreceni ref. kollégium? :D minden 2. magyar értelmiségi oda járt
2012. ápr. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Debrecen Kossuth gimi. Nagyon erős, az ország első tíz iskolájában van.
2012. ápr. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Budapest Karinthy frigyes gimi

nagyon erős és jó suli

2012. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!