Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gimnázium 0.angol nyelvi...

Gimnázium 0.angol nyelvi osztályban milyen tantárgyak vannak angolon kívül?

Figyelt kérdés
A Marczibanyi teri Kodaly Zoltan gimnaziumba megyek

#tantárgy #Gimnazuzm #Marczibanyi teri kodaly zoltan gimnazium
2021. júl. 6. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

En egy szegedi iskolarol tudok tapasztaltot mondani, de gondolom nem sok kulonbseg van.

En kettannylevus voltam es a 0.ban a nyelven kivul volt magyar, matek, tesi, rajz, enek meg egy masik valasztott nyelv.

2021. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Erről a gimnáziumról ugyan nem tudok, de én ilyen osztályba jártam.

Volt heti 25 angol óránk, emellett: matematika, irodalom és nyelvtan, történelem, kémia, fizika földrajz és biosz. Szóval alap tantárgyak, de heti max 1-1 órában az angolok mellett és csak szintentartás volt. Persze ettől ugyanógy volt felelés, meg témazárók.

2021. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Heti 30 ora angol van a fiamnak mellette matek, irodalom nyelvtan, tortenelem + egy szabadon valaszthato sport. O Debreceni


Elso felevben meg ezek magyarul, de kovetkezo felevben mindent angolul tanulnak.

2021. júl. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Wow, teljesen azt hittem,hogy mindenből hasonlo, mitm az en iskolamban. Az első evben nekunk egyaltalan nem volt tori, fizika stb. A következő evben, vagyis a " második kilenckedikben" jottek be ezek(kemia, fizika, tori, biologia). Ebből tori es biologia volt mas nyelven, plusz meg civilizáció. Ja meg lett media orank is, de az magyarul ment. Es az elso evben nekunk is heti 25-30 nemet ora volt.
2021. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó és az első valaszolo is en voltam.
2021. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Én meg azt hittem, mindenhol úgy van ahogy nálunk volt. Aztán most szembesülök vele, hogy nem :D
2021. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez iskolája válogatja. Nekem azt mondta tanár ismerősöm, hogy náluk kötelező a napi tesi meg a heti 1 hittan, azon kívül van matek meg magyar szintentartó, amikor lényegében az általános iskolai anyagot ismétlik, hogy ne felejtsék el. Ezen kívül csak a nyelvi órákat említette, de így sem ajánlotta, azt mondta, hogy nem nagyon tanulnak meg normálisan angolul. Igaz, ez egy olyan suli, ahova nincs túljelentkezés. A kéttannyelvűkben nagyon meg kell tanulni a nyelvet, mert elsőtől mindent az idegen nyelven tanulnak. És persze oda csak a zseniket veszik fel, tehát lehet is velük haladni.
2021. júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én biosz-kémia tagozatos gimibe jártam angol előkészítővel, de ez csak annyi hogy volt első évben heti 12 angolunk utána meg heti 5, szóval nem kéttannyelvű hogy utána angolul is tanuljuk a dolgokat. Volt angol, 2. nyelv, biosz, kémia, infó, tesi, ofő, magyarból elég keveset haladtunk összesen heti 2 óra volt (1 irodalom, 1 nyelvtan) matekból meg inkább szintentartás volt csak heti 2-3 órában.
2021. júl. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. 8-astól kérdezem, hogy szerinted érdemes volt? Nekünk is azt mondták ebben a suliban, amit írtam, hogy heti 15 óra angol van a nyelvi előkészítőben, ami napi 3 angolóra, amit én őszintén elég kevésnek érzek. Azt hittem van legalább heti 20, azzal lehetne haladni, de így? Engem ezzel le is beszéltek.
2021. júl. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Én már úgy mentem oda hogy nagyjából B1-B2 szinten voltam, úgyhogy nekem teljesen megérte. 10. félévre meg is lett a felsőfokú nyelvvizsgám belőle és a 2. nyelvből 11. végén a középfokúm. Nálunk úgy volt hogy különböző szintről indultak a csoportok és volt 3 vagy 4 szint és akkor az évfolyam többi előkészítős osztályával voltunk egyben. Ha akkor kezdtem volna az angolt akkor nem tudom milyen lett volna. Akik akkor kezdték azoknak 5. év végére a középfok így is stabilan mindenkinek meglett sőt szerintem aki akart felsőfokúzni azoknak mind sikerült az is.

2021. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!