Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Némely szülők miért vannak...

Némely szülők miért vannak annyira ráállva, arra, hogy a gyerekük mindenképp kitűnő tanuló legyen?

Figyelt kérdés

Több olyan ismerősöm is van, akik szinte már betegesen elvárjàk a gyereküktől a kitűnő bizonyítványt. Egyik ismerősöm lánya azért nem mehetett el egy táborba, mert több nègyese is lett ès szentül megvannak győződve arról, hogy a sikeres élethez erre van szükség. Én magam is támogatom, azt, hogy legyen egy gyerek minél okosabb ès tájékozottabb, de miért gondolják, hogy erre van szükség? Miért kéne egy gyereknek mindenből tökéletesnek lenni? Miért éri meg gyerekkorokat tönkretenni ezért?

Saját magamból indulok ki. Nálam mindig arra törekedtek, hogy amiből jó vagyok abból legyek jobb, hozzam ki a legtöbbet, de amelyik tantárgynál látták, hogy nem az én világom abból megelégedtek a hármassal is és azt gondolom, hogy nem lettem hülye ember. Törekszem arra, hogy minél tájékozottabb legyek, amiről még nem halottam, annak utána nézek.

Tényleg beteges ez, vagy én lettem rosszul nevelve?



2021. júl. 12. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Azt hiszik, hogy az ötösök miatt lesz sikeres a gyerek.

Pedig semmit nem ér a jó tanulmányi eredmény, ha a személyisége nem fejlődik jól.

Ha nem mehet táborba, azzal egy komoly szocializációs lehetőségtől fosztják meg és állítom h máskor is csinálnak ilyet. A gyerekből jelesre diplomázó, de frusztrált, ideges felnőtt lesz, aki nem tud beilleszkedni, nem tudja érvényesíteni az akaratát, megtört, elidegenített ember lesz. Lehet h a jeles műszaki diplomával jó állása lesz és sokat fog keresni, de az élet többi területén egy roncs lesz (barátok, párkapcsolat).

Nagyon nagyon sajnálom az ilyen ostoba szülők gyerekeit (az más ha annyira jó képességű a gyerek, hogy ugyanannyi tanulással, mint a többiek színötös).

2021. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Hogy legyen mivel villogni a neten, mert más eredményt nem tudnak az életükben felmutatni. Persze ez se az ő érdemük, hanem a gyereké. De buták ehhez is.
2021. júl. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Én csak azért vártam el a lehető legjobb jegyeket, hogy
2021. júl. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Bocsi az előbb hamarabb küldte el... 😆

Szóval hogy minél több lehetősége legyen az iskolák közti választásban. Sajnos én nem voltam olyan jó képességű, hogy gimnáziumba bejussak pl.

2021. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Sok oka lehet. Pl.:

Az ő szüleik is állandóan ezt várták el, és beléjük ivódott, nem tudják elengedni.

A saját sikertelenségeiket, vagy régebbi iskolai teljesítményüket akarják a gyerekeik által kompenzálni.

Ők kitűnő tanulók voltak, és nem akarják látni, hogy a gyerekeik "rosszabbak" legyenek.

Nem látják be, hogy nem a jegy számít, legalábbis nem az, hogy most 4 vagy 5 a jegye.

Vagy esetleg amúgy sem akarnak neki ezt azt megengedni, és így könnyebb tiltani, hisz nem hozta az elvárást.


Egyik esetben sem gondolom jónak, hogy ilyen mértékben szabnak elvárásokat...

2021. júl. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Én nem várom el a kitűnőt. Én azt várom el, hogy tegyen meg mindent érte. De ezt csak a gimiig szeretném. Gimibe már úgy szeretném, ha menne, hogy tudja mi lesz felnőttként és csak azokat a tárgyakat fogja tanulni, de azt külöm órákon is akár. A többi tárgyból elég lesz a kettes is. Most miután még nem tudjuk mi fogja érdekelni őket, így szeretném ha minden a lehető legjobban menne.


De nincsenek megfélemlítve vagy ilyesmi. Soha nem szidom le. De bátorítom és leülök velük, nem tőlük várom el kizárólag. Férjem és én is diplomások vagyunk, nem fogom titkolni, hogy őket is egyetemre szeretném járatni.

2021. júl. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

4esnek abban lehet igaza, hogy a gimis, vagy továbbtanulás szempontjából kell a jó jegy, azon múlik hogy hová veszik fel.

Viszont jegyért büntetni borzasztó, az 1.nagyon jól leírta. Tobbremegy egy érdeklődő gyermek remek szocializációval és szorongásmentes hozzáállással az életben mint egy frusztrált kitűnő. Ezt viszont rengeteg ember nem képes befogadni. Diákok se, mert nyilván otthon ezt hallják. Tőlem mindig távol állt a többiekkel való versengés azért hogy ki lesz a jobb. Szerintem gáz, hogy voltak otársaim akik jobban tudták a jegyeimet és az átlagomat mint én magam. És jöttek azzal, hogy ha most ezt 4esre irom meg, akkor tuti nem leszek 5ös,mert ennyivel rontja az átlagot. Siralmas hogy ennyire hajtják őket otthon

2021. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem a kitűnőt várom el, hanem azt, hogy kihozza magából a maximumot. Ha úgy négyes, hogy nem tanul, nem ír házit, akkor bizony nem fogok tapsolni.
2021. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

#8 az szeintem is más, ha úgy ötös h annyit tanul, mint bárki más.

Ha tanulás nélkül 4es akkor el is kell várni h javítson, mert az egyetemen fog bukdácsolni és szenvedni, mert ott bizony a kettesért is tanulni kell. (Férjem szívott magába mindent gimiben, alig tanult az érettségire, egyetemen meg nekem kellett segíteni sokszor mert ott már nem ment a dolog tanulás nélkül)

2021. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

Az 5-ös jól összefoglalta. Én ismerek olyat is, akinek 8 általánosa van, és terrorizálja a gyereket a jó jegyekért, gondolom neki nem volt rá esze, vagy lehetősége. Meg ismerek olyat is, aki diplomás, és természetesen a gyerekének is minimum az orvosira kell járni, különben összedől a világ.

Én nem bántom a gyerekeket ilyenekért. Mindkettő jeles tanuló, és az iskola is pozitívan áll ehhez, mert kaptak oklevelet és jutalomkönyvet is.

Egyébként én elég jó tanuló voltam, de általában a készségtárgyakból becsúszott a négyes, ezért én soha az életben nem kaptam jutalomkönyvet, úgyhogy én igenis kitettem a FB-ra. Kicsit valóban ezzel kompenzálok.

Egyébként több gyerekpszichológus leírta már, hogy amit a suliban tanulnak, annak nagy része nem fog kelleni az életben. Legyen 1-2 tantárgy, ami érdekli, a többi nem számít. Ez lenne a normális. De sajnos a mi oktatási rendszerünk sem ilyen. Minden főtantárgynak számít a jegye. Ebben a városban pl. ha gimibe akar menni 4,5-tel csak akkor van esélye, ha ír egy nagyon jó felvételit. Elég kellemetlen, hogy 4,5-ös bizivel csak a magángimi vagy a szakközép marad. Én ezért mondogatom, hogy tanuljanak, tanuljanak, de azt látom, hogy még ha a gyerek meg is tesz mindent, mindig van egy-két tanár, aki nem ismeri az 5-öst. Konkrétan most a lányomnak 3 olyan tantárgya van, hogy tudom, hogy senki nem kapott négyesnél jobbat az osztályban, és nagyon megszenvedett érte. Sosem szidtam meg emiatt, mert látom, hogy igyekszik.

2021. júl. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!