Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Máshol is cikizik egymást a...

Máshol is cikizik egymást a hajuk, meg a ruhájuk miatt? Miért van ez?

Figyelt kérdés

A fiam 12 éves. Régebben cikizték azért a suliban, mert nem volt eléggé bezselézve és nincs eléggé megfésülve. Tavaly április végén, mivel online suli volt és jött a meleg, ami mindig nagyon macerás a hosszabb hajával, lenyírtuk neki olyan 1 mm-re, tehát nagyon rövidre, sokkal jobb volt neki nyáron, viszont mire jött a suli már jócskán nőtt, kb. 6-7 cm-s haja volt és attól félt, hogy megjegyzik majd, mert nem pont ugyanolyan a haja, mint amilyen volt fél évvel előtte. Idén is le szerettem volna nyírni ilyen nagyon rövidre nyár elején, de nem hagyta, mert attól félt, hogy mi van, ha meglátja valamelyik osztálytársa. Egyszer azért cinkelték, mert elrontotta a fodrász a haját. Egyszer meg azért cikizték, mert tavasszal, amikor eleve sportcipő van rajta az utcán is, ugyanabban tesizett.


Ez nálatok is így van? Mióta van ez így? Régen senkit sem érdekelt, hogy kinek milyen a haja vagy a ruhája, ne legyen torz és legyen igényes. Ráadásul még nem is tipikusan csúnya hajai voltak, ráadásul fiú... Szóljak az osztályfőnöknek?



2021. júl. 20. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Felesleges szólni. A mai kölykök bunkók. Sajna ezt sugallja nekik az internet, a média. Ha nincs márkás ruhád, cipőd, telód stb akkor egy kis lúzer vagy.
2021. júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Majd kinövik...azért csinálják ezt mert van mibe belekötnük

Én is tapasztaltam ezt régebben

Van a "menő" réteg akikért mindenki odavan meg van az átlagos akinek van 1-2 barátja.

Például ha egy "menő" megy egy pulcsiban nyáron akkor az "húdemenő" ha egy átlagos akkor meg egyből "mi van csak pulcsid van?"

Vagy ha egy "menő" csinál valami furát akkor mindenki körberajongja, de ha egy átlagos akkor meg ki cikizik

2021. júl. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
30 éve ugyanez volt a suliban, nemcsak most bunkók a gyerekek.
2021. júl. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Régen is ez volt. Én már nem vagyok mai csirke és akkor is ez ment. Egy fiút azért cikiztek, mert hosszabb haja volt. Engem meg, mert hidegben is rövidnadrágban jártam suliba
2021. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Régebb is pontosan ugyanígy volt. Kinek milyen a cipője, nadrágja, hogy jár, mekkora feneke van stb.
2021. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Nàlunk azért is ha tesore nem cserélt valaki zoknit


Amúgy ma is gusztustalannak tartom..


De így volt ez mindig..kit ezért, kit azért cikiztek.

2021. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
56%
Az egyik kedves beszólónak le kéne vágni a haját ollóval a suliban, mindjárt más lesz a véleménye.
2021. júl. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatból mondom, ha szólsz az osztályfőnöknek erről csak rosszabb lesz a helyzet. Én általános iskolás koromban kerültem ebbe a helyzetbe. Folyamatosan piszkáltak az osztálytársaim, szinte mindenki. Voltam az iskolapazichológusnál aki szinte rám beszélte; hogy szóljunk az osztályfőnöknek erről. Miután beszélt a lányokkal még rosszabb lett a helyzet; mivel még fel is szólaltam ellenük.

Szerintem ne szólj neki.

2021. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerű a nokedli kommandót kerülni kell, mert ritka nagy toxikus társaság alakult ki belőlük. Ők úgy szerveződnek jó eséllyel, hogy valami vagy valaki ellen inkább és így próbálják fenntartani a lufi kisközösséget, amiből kifog fogyni a levegő majd így is úgy is. Más iskola lenne opció az alternatív oktatásban erre, vagy hát a lenne magántanulóság.
2021. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!