Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha nem kap pénzt a nyári...

Ha nem kap pénzt a nyári gyakorlatért, akkor kirúghatják az iskolából?

Figyelt kérdés

Lányom most van nyári gyakorlaton. Viszont kiadtak egy olyan rendeletet, hogy 32 800 forintról nem mondhat le. Viszont a hivata

Na most ha ő elvégezi a nyári gyakorlatot (140 óra, 7 óra naponta), de nem kap érte pénzt, akkor kirúghatják az iskolaból (msgbuktatni nem tudják, mert nem indítottak 2 éve ilyen szakot).


2021. aug. 6. 08:34
A kérdező szavazást indított:
Nem rúghatják ki, mert így is érvényes a nyári gyakorlat.
Kirúghatják, mert így nem érvényes a nyári gyakorlat.
16 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, de nem értem miről van szó.
2021. aug. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Mi van?


Igazolták a gyakorlatot vagy nem? Az számít, nem a pénz.

2021. aug. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem rúgják ki de hiába van ez a törvény vagy mi. Nem fizetik ki a gyakorlatot. Fiam egyetemista most töltötte a 600 órásat és nem fizették ki.

Unokatesónak középiskolai nyári gyakorlatot sem.

2021. aug. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 flora08 ***** válasza:
91%
Ezt nem értem. (A leírásból is mintha kimaradt volna egy rész.) Soha nem kaptam nyári gyakorlatért pénzt, de ha kaptam volna, se érdekli az iskolát. Nekik csak az igazolásra van szükségük.
2021. aug. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én többféle gyakorlatot csináltam, egyikért se járt pénz.
2021. aug. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Wtf?
2021. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

Rakd légyszi össze újra a kérdést.

Nem értem, mi a viszont...

2021. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6 hetet meg nem haladó szakmai gyakorlat esetén nem kötelező semmit fizetni, teljesen szabályos.
2021. aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy július 5-én hoztak egy rendeletet, miszerint a nyári gyakorlaton lévők nem mondhatnak le 32 800 forintról. Annyit kell nekik érte fizetni. Ez azért kellett ez a rendelet, mert például aki ügyvitelen volt titkárnői szakon, és mondjuk a jegyző rokona volt, vagy közeli ismerőse, akkor fogta, aláírta a papírokat és kész.
2021. aug. 6. 09:13
 10/14 A kérdező kommentje:

A gyakorlati képzést folytató gazdálkodó szervezet pénzbeli juttatást köteles fizetni a tanuló részére akkor, ha együttműködési megállapodással foglalkoztatja, tehát a nappali rendszerű oktatásban részt vevők esetén az összefüggő szakmai gyakorlat idejére.


A gyakorlati képzésen együttműködési megállapodás (továbbiakban EM) alapján részt vevő tanuló részére az összefüggő gyakorlat (továbbiakban ÖGY) időtartamára a minimálbér tizenöt százalékának 1,3-szerese, azaz 19,5% azaz, 2021-ben 32.643,-Ft/hó összeget kell fizetni. (szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény - Szt. 63. § (1) b), 65. §)

Az EM alapján fizetendő tanulói pénzbeli juttatás az ÖGY-on töltött, valamennyi megkezdett hét után jár. Heti összege a fizetendő pénzbeli juttatás havi összegének 1/4 része, mely 2021-ben 8.161,-Ft/tanuló/hét.

2021. aug. 6. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!