Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, Ti mit gondoltok, mi...

Szülők, Ti mit gondoltok, mi értelme a tanévnyitó és tanévzáró ünnepségeknek? Ti viszitek kötelezően a gyereket, vagy nem ragaszkodtok hozzá, ha a gyerek nem akarja? (Általános és középiskolára egyaránt vonatkozó kérdés)

Figyelt kérdés

Én emlékszem az általános és középiskolai, évnyitókkal és évzárókkal kapcsolatos dolgokra.

Évnyitón általános iskolában talán max 2-szer voltam (egyszer elsősként, egyszer pedig azért, mert egy különleges, jubileumi évnyitója volt az iskolának és ott mondták el az első nappal kapcsolatos teendőket, mit kell hozni, mikorra kell jönni, stb.

Évzáróra gyakrabban jártam, de ennek is inkább az volt az oka, hogy középiskolában egy ideig ugyanabban az intézményben tanított egyik rokonom így "illett" mennem, érettségi előtti utolsó 2 évben pedig már ott se mentem el. Ennek oka: egyszerűen nem látom értelmét aszalódni kiöltözve, öltönyben/ünneplőben a júniusi hőségben egy órát, holott másnap egy aláírás ellenében 2 perc alatt is átvehetem a bizonyítványt, mindenféle fennforgás nélkül. Jó-persze, az évzárón szokott lenni könyvjutalom, oklelvél, stb osztás is, de az évnyitónak akkor meg még ennyire se látom létjogosultságát, kiöltözni/kiöltöztetni a gyereket és kínozni a melegben mindössze egy himnusz-igazgatóbeszéd-valamilyen vers/ének az iskola "sztárdiákjától" - szózat párosítás miatt.

A kérdésem: szülők, Ti hogyan viszonyultok az évnyitóhoz, évzáróhoz? Látjátok értelmét manapság tartani ilyesmiket? A gyereked mennyire szereti? Szükségesnek tartjátok elmenni rá?

Kinek mi a véleménye a témáról?



2021. aug. 27. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
A szülők 99,9%-a, a diákok 100%-a azt mondja, hogy felesleges az évnyitó meg az évzáró. Csak épp vannak iskolák, ahol keményen szankcionálják, ha nem mész el, konkrétan igazolatlan órát kapsz, vagy pedig utána egész évben b@szogat a tanári kar.
2021. aug. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Az évzáró nem zavar, az bármikor kibírható, de azt nem értem, minek teszik sok helyen augusztus 28-30-ra, mikor még a gyerek "nyaral". Szerencsére felénk évek óta szeptember 1-je a jellemző, így nincs vele gond.
2021. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Ez csak egy hagyomány, értelme nincs sok. Ha lenne gyerekem, 1-jén vinném, mert akkor már úgy is ott van, de előbb nem, ha nem akar, vagy más dolgunk van. Pedagógusként sajnos részt kellett vennem néhányon😕

Amúgy nálunk főiskolán is kötelező volt. "Megfenyegettek", aki nincs ott, annak nem érvényes a beíratkozása. Én valamiért nem mentem, de nem történt semmi. Egyházi iskola volt, így a diplomaosztón buktam le, amikor rácsodálkoztam a templom belsejére, hogy milyen szép. Az évfolyamtársaim elkerekedett szemekkel néztek rám. Te nem voltál évnyitón?😮😂

2021. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Én imádom az évnyitót, most leszek 12.es
2021. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon szerettem, alig várom, hogy a gyerekeknek is legyen (még ovis a legnagyobb is).
2021. aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Ment mindig az évnyitóra is meg az évzáró rá is .
2021. aug. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az évnyitó nálunk szeptember elsején lesz az első táborában azután meg tartanak 3 osztályfőnöki órát. Én kibírom. Az évnyitón ünneplőben vagyok aztán meg átöltözöm.
2021. aug. 29. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem sokra emlékszem belőlük, mivel alsós koromban mindig elájultam az egyórás napon állástól...
2021. aug. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem opció, hogy van kedved, vagy nincs, hanem kötelező. Pl. év közben a március 15-ei műsort sem szeretjük, mégis ott kell lenni.

2 gyerekem 2 különböző iskolába jár, az egyiknél szept 1-jén reggel 8-kor lesz egy évnyitó, szülőknek ott sem kell lenni. Másiknál meg egy nappal előtte, és a szülőket is szívesen látják. Hát, én nem megyek, pláne, hogy most be sem engednek az iskolába, csak az udvaron lehetünk. A gyereket leadom, aztán elmegyek vásárolni, és 1 óra múlva megyek érte. Ezért nagyon haragszom, mi a fenének nem lehet úgy, ahogy a másik suliban, hogy 1-jén 1. órában megoldják? Még az előtte lévő napunkat is elcseszik?! Amúgy a gyerekeimben nem merült fel soha, hogy ez ne lenne kötelező.

Nálunk gimiben csak az elsősöknek volt, (most úgy mondják, hogy 9.-es.) Ez sokkal szimpatikusabb nekem. Az évzárót nagyon nem szokták bánni a gyerekek, annak jobban örülünk, de két éve nem is volt a járvány miatt.

2021. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#3 tipikus vallásos iskolák, csak fenyegetni tudnak...

Nekünk 8 ra sliba kell lenni és 9 kor évnyitó aztán 4 ofői. Ez a menetrend általában.

2021. szept. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!