Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak az emberek...

Miért vállalnak az emberek szegénységbe gyereket ? (Bőven van elég ember a földön , nem lenne szükség kötelezően potyogtatni.)

Figyelt kérdés
Ha a párok esetleg csak minimálbérből élnek? Vagy csak az egyikük dolgozik ? Vagy hogyha a szülőknél nyomorognak egy szobában ? Miért érzik ezek az emberek,hogy minden adott a gyerekvállaláshoz?

2021. jan. 22. 13:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
77%
Ezt a kérdést tedd fel személyesen az érintetteknek, mert ide úgyis csak azok jönnek osztani az okosságot, akik havi nettó 1 millió..na jó fél millió fizut kapnak és aki érintett lenne a dologban az nem fog válaszolni.
2021. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%

Az esetek túlnyomó részében nyilván azért, mert nem használnak semmilyen fogamzásgátlót, ami ugye pénzbe kerül. Nem olyan nehéz ezt összerakni...

Bizonyos esetekben ehhez még a tájékozatlanság is társul (pl. ha kihúzza időben, kimosom magam, menstruálok, telihold van...nem leszek terhes).

2021. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem hiába tudják, hogy nem adottak a körülmények, ha van fedél a fejük felett, ahonnan várhatóan nem penderítik ki őket, és van annyi jövedelmük, amiből, ha a létminimumon is, de fenn tudják magukat tartani, akkor igazából sok oka nincs, hogy ne vállaljanak gyereket. Persze, nem ideális, de sajnos nem mindenki teheti meg, hogy a tökéletes körülmények kialakulásáig vár, emiatt viszont kár lenne kicsúszni a fogamzóképes időből, mert sosem tudni, mit hoz a jövő.

Ez persze azokra vonatkozik, akik a körülmények ellenére tudatosan vállalnak gyereket, és nem csak "potyogtatnak".

Egyébként meg senkinek semmi köze hozzá, hogy miért vállalnak. Miért, az, akinek minden körülmény adott, de csak divatból lesz gyereke, mert ugye a gyerek presztízs kérdés, és kell, de aztán többet látja a dadát mint a szüleit, na AZ minek vállal gyereket? A szegénység nem egyenlő a teljes nyomorral, ugyanakkor a gazdagság sem egyenlő a felhőtlen gyermekkorral.

2021. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
76%
Általában nem elég intelligensek felmérni a szükségleteket, nem tudnak védekezni pl mert nincs rá pénzük vagy nincsenek felvilágosítva VAGY ők is így nőttek fel, nekik ez a normális. Vagy a kettő együtt.
2021. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
74%

Ez mindig is így volt, régen is.

Tudatlanok, nincsenek normálisan kioktatva a védekezés fontosságáról, nincs jövőképük, csak az adott pillanat van, hogy mi lesz később, arra szellemileg nincsenek felkészülve. Megszüli a tizediket, családi pótlék növekszik, gyes jár 3 évig, akinek nincs más jövedelme, annak ez is pénz. Ha megkérdezed tőlük, nem tudnak rá válaszolni miért, "csak jön".

Engem az zavar, hogy annak ellenére ahogyan élnek, amit esznek stb.,gond nélkül sikerül nekik teherbe esni.

2021. jan. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%
Anyum 18 évesen lett terhes, védekeztek, de becsúszott (nem kérdeztem hogyan, nem is érdekel ennyire hogyan csinálták anyumék :D), anya el akarta vetetni, volt is dokinál, kiírták abortuszra, de apám szaladt utána hogy ne, megoldják inkább, csak ne vetesse el. Ok, megmaradt. Aztán jöttem én, 11 hónap van köztem és tesóm közt, becsúsztam én is, sosem tagadták, hogy nem tervezett voltam, hátrányt sem éreztem belőle sosem. 1 szoba + konyha. Ennyiből állt akkor a házunk. Ez olyan melléképület volt mamámnál. 6 éves voltam, mikor elküszült a házunk s költöztünk át oda (dédi meghalt, aladtuk a lakását plusz szocpolból, fél család kőműves, segítettek sokan). De, tény, hogy szegények voltunk, nem volt meg mindenünk, de nem úgy voltunk nevelve akkor sem, hogy jajjj szegények vagyunk, nem kaptok semmit blabla, amit tudtak megadtak, játék téren nagyon jól feltaláltuk magunkat. Lehetne még mesélni hogy mi hogy volt, de itt vagyunk tesómmal, felnőttünk rendesen, nem vagyumk aluliskolazottak sem, meg semmi. Így alakult.
2021. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Ezzel nem értek egyet , amit kiemelnék. “Senkinek semmi köze .....” aki meg nem akar gyereket azt meg persze megszólják,hogy mi az hogy nincs . Akkor ennyi erővel ,ahhoz sincsen semmi közük, csak ugye ezt betartani már nem olyan könnyű a sok okoskodónak . Illetve ,hogy gyermekvédelem szempontjából igenis fontos kérdés ,hogy szegénységbe születik egy gyerek,vagy gazdag családba .
2021. jan. 22. 13:27
 8/35 A kérdező kommentje:
Közbe sok válasz érkezett , a hármasnak szólt a válaszom :)
2021. jan. 22. 13:32
 9/35 anonim ***** válasza:
83%
Családi adókedvezmény 3 gyerekre nagyon jó, magasabb családi pótlék, ingyen étkezés oviban-suliban, ingyen tankönyv, csok, babaváró hitel, nagycsaládos kedvezmények, ha azonos neműek esetleg akkor a tesók levetett ruháit el lehet hordani, azt sem kell venni.
2021. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
81%

3 vagyok

Igen, valóban ahhoz sincs senkinek köze, hogy ki miért nem vállal gyereket.

Gyerekvédelem szempontjából meg az a fő, hogy biztosítva legyen neki megfelelő öltözék, élelem, legyen fűtés, víz, és biztonságban neveljék, iskolázzák.

Ha kell, segítséget tudnak kérni. Nyilván nem ideális segélyből élni, jobb lenne, ha mindkét szülő dolgozna, lenne saját ház, saját autó, de legalább buszjegy/bérlet mindenkinek, stb. De sajnos ez néhányak számára utópia. Ettől függetlenül továbbra is fenntartom, hogy lehet, hogy egy mélyszegénységben élő család nagyobb szeretetben neveli azt a gyereket, mint a másik, akinek megvan mindene. Ezek persze sarkítások.

2021. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!