Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyereked iskolája időben...

Gyereked iskolája időben jelzi az elkövetkezendő eseményeket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt előre tervezett eseményekre, mint pl. Szülői, kirándulás..

....


2021. szept. 2. 01:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
44%

Kevés olyan iskola van - vagy tán egy sincs, - amelyik ilyen levelet küld a szülőnek:

.

"Tudatjuk Önnel kedves szülő, hogy tegnap osztálykirándulás volt, a tanárnő jól érezte magát egyedül."

Ugyanígy:

"Tegnap szülői értekezlet volt, de senki sem jött a szülők közül."

2021. szept. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%

Pedagógus vagyok, ötödikes osztályfőnök. A tanévnyitón annyit tudtam közölni, hogy lesz szülői, lesz őszi túra

és lesz osztálykirándulás.

Ebből egyedül a túra időpontja a fix. A kirándulás egy visszaigazolástól függ, a szülői pedig a többi ott tanító kollégától (nálunk az új pedagógusokat mindig be kell mutatni az első szülőin).

Tehát annyit tudtam mondani, hogy szeptember közepén lesz a szülői, október elején pedig egy kirándulás.

Ez, gondolom, nem felelne meg neked.

2021. szept. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem. Pl augusztus 31-én tudtam meg, hogy 2-án szülői lesz. Tök jó, mert így egyikünk sem tud rá elmenni, pedig nyilván fontos lenne (8-os a gyerek). Én nem tudom, hogy miért kezeli úgy az iskola a szülőket, mintha minden pillanatban ugraszthatóak lennének, mintha nekik nem lenne munkahelyük, esetleg további gyerekeik.

Nálunk a szülői ötkor kezdődik, én este nyolcig nem hogy a városban, de a megyében sem leszek ma (munkából kifolyólag), férjem hatig dolgozik, de egy szomszédos településen, fél hétre érne oda leghamarabb, és mivel ma egyikünk sem lesz otthon délután, az egy szem nagymama, aki odaküldhető lenne, a kisebbik gyerekre vigyáz, amíg valaki haza nem ér. Ezt két nap alatt már lehetetlen lett volna átszervezni.

2021. szept. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig az év első szülői értekezletén elmondják és kinyomtatva meg is kapjuk a szünetek, tanítás nélküli napok és programok időpontját. A szülői pedig mindig az iskola második hetének penteki napja, 16ora.
2021. szept. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 2-es. Azzal nincs gond szerintem ha kB mondasz egy időpontot, amíg nincs meg a fix. De nálunk július 20-ig eszébe sem jutott az ofőnek, hogy tájékoztasson róla, hogy mi a kötelező olvasmány. Szülői kérdésre írta meg.

Aug.24-én még semmit nem tudtunk az évnyitóról, akkor is szülő kérdezett a Facebook csoportban, akkor válaszolt.

Elküldte a tanszerlistát és azt írta, elég 2.nap vinni a tesi és technika felszerelést, hogy ne első nap cipeljenek be mindent a gyerekek (covid miatt nem lehet bekíserni) majd már 1. nap jött a gyerek haza, hogy a tanár szólt, miért nem vitte... Olyat is keresett rajta, ami nem volt a listán.

Ez pár friss apróság de kb folyton ez van.

2021. szept. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a fiam iskolájában minden korrektül megy. Már aug. végén megírták, hogy szülői értekezlet szept. 7. 16.30.

Az óvodánk úgyszintén: tegnap, szeptember elsején már fent volt a hír, hogy a szülői értekezlet szept. 13. 16.30.


Gondolom sokan fognak rossz tapasztalatokat írni, legalább legyen itt egy jó tapasztalat is. :-)

2021. szept. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok megint.

Én közben gyermekotthonban dolgozom, nekünk 11 gyermekünk van, ebből 4 iskolás (3 külön osztály), 7 óvodás (4 külön csoportba tették őket!!) és minden nap másik szülői értekezlet lesz, iskola/óvodaidő után, amikor éppen a gyerekekkel kellene lennünk és nincs annyi dolgozó, hogy minden nap (sőt, biztosan lesz, amik egy napra esnek majd) menjünk. És még időpontot sem mondtak, csak, hogy jövő héten valamikor.

De örülök, hogy vannak még iskolák és óvodák, akik időben tájékoztatnak mindenkit.

Korábban bölcsődevezető voltam és mindig fontosnak tartottam minél hamarabb kitűzni az időpontokat, hogy a szülők időben legyenek értesítve, és minden csoportszoba ajtajára piros nagy betűkkel tettük ki az információt, amellett, hogy szóban is tájékoztatva lettek!

2021. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
66%

5-re:

Nagyjából egyetértek veled, csak egyvalamiben nem. A kötelező (és ajánlott) olvasmányt miért kéne nyári szünetben közölniük? Nálunk első magyarórán, vagyis szept. elején közölték mindig. Végül is ez a tanévi munkához kell, márpedig a nyári szünetnek nem az iskolára készülésről, hanem az önfeledt szórakozásról kell szólnia.

2021. szept. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%

8-as. Harmadikat kezdett most a fiam, azzal egyetértek, hogy olvasson!

De minden fejezetről külön leírás, helyszín, szereplők és egy rajz kellett. 33 fejezet. Megcsináltuk becsülettel, hiába csak augusztusban tudtunk nekiállni. Nincs ezzel szerintem semmi gond, hogyha kapnak minimális feladatot nyárra. De akkor a tanárnő jó lenne ha közölné, és időben.

Ő fogta magát, bevágta az iskola melletti bölcsibe az ikreit, aztán abszolút nem tud ennyi dologra koncentrálni és ez az osztályunk rovására megy. Persze tudom én, hogy egyre kevesebb a pedagógus és nem is egy megbecsült szakma, hiszen én is pedagógus vagyok. De nem tudnám így csinálni, félgőzzel...

2021. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
35%

Ka kötelez ő olvasmányok listája kb egymillió éve elérhető az interneten.

Az évnyitó időpontja-ahogy a koynvosztas időpontja is- egészen biztosan szerepel az iskola weboldalan.

2021. szept. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!