Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés utánra tanácsok, mit...

Szülés utánra tanácsok, mit és hogy a babával? Bármit szívesen meghallgatok, szoptatás, altatás... A császárról is szívesen hallanék, ki hogy élte meg az elkövetkezendő napokat.

Figyelt kérdés

37 hetes kismama vagyok, 23 éves. Most várom első babámat, egy kisfiút.

A napokban elkezdtem beparázni, hogy jó anyuka leszek e, mindenre meg tudom e tanítani, stb.

Lehet a közelgő szülés az oka.


Az anyukámmal sajnos ilyeneket nem tudok megbeszélni, tudom, hogy tőle tanácsot vagy segítséget nem várhatok. Sajnos senkivel nem tudja normálisan tartani a kapcsolatot a családból, mindegy is, Ő olyan amilyen, de így egyedül maradok első babás anyukaként. A férjem szíves örömest segít majd, de neki is nekem kell hogy megmutassam mit hogy kell.


Szívesen fogadnék tanácsokat pl szoptatás témában. Egy csomó kérdés kavarog a fejemben. Pl ha lefejem a tejet, akkor üvegből kell neki adnom, de akkor még elfogadja a cicit? Meg még millió hasonló kérdés a témában.


Hogy fektessem le helyesen az ágyba, hogy nehogy megfulladjon szegénykém. (Légzésfigyelò természetesen van).

Olyan oldalfekvésben? De aztán úgy is megfordul ahogy ő szeretne lenni, nem? Már tul para mami vagyok :D


Igazából bármiben szívesen fogadok tanácsot.


Előre is köszönöm nektek.



2020. aug. 15. 10:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
74%

Na akkor kezdjük a szoptatással. Minden egyes cumisüveges etetés vagy cumiztatás után fent áll a lehetőség a cumizavarra. Ha lesz elég tejed, szoptass igény szerint és csak ha még utána is feszül, fejd le. Ez mehet a fagyasztóba. 6 hónapig jó. De ha nagyon sok van a donorságnak is utána járhatsz.

Fektetni nekünk úgy mondták, hogy az oldalára. Az én fiam nem maradt úgy kitámasztva sem. Sőt éjszaka nem tudott csak rajtam aludni. Ne utasítsd el az együtt alvást mert nem tudhatod mit dob a gép. Én is próbáltam külön altatni, de mikor már hulla voltam, én is elaludtam. Olyan jót aludtunk, hogy engedtem inkább.

Császár. Hát ezt mindenki másképp éli meg. Van aki nagyon rosszul van aki jól. Nekem olyan semilyen volt. A mai napig úgy érzem, hogy nincs meg az a szülés élményem. Viszont nagyon jól és hamar felépültem. Az a fontos, hogy készülj erre a lejetosegre is lelkileg. Én nem tettem és bánom.

Nekem bármikor írhatsz ha gondolod.

2020. aug. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
26%

1


Rohadt bunkó vagy!

Ennél szebben sajnos nem tudtam fogalmazni!

2020. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Semmi gond, számítottam ilyenre :)

Koromhoz képest érettebnek érzem magam, egész fiatal korom óta magamra főzök, iskolában is jól teljesítettem, dolgoztam is már iskola mellett is, soha még csak diszkóban sem voltam, mert nem érdekel, minden inkább 100x áttgondolok, mielőtt cselekszem, csak most elkapott egy kicsit a félelem, hiszen az ő életéért is én vagyok a felelős, meg eléggé rá tudok parázni a dolgokra.

Köszönöm kedves második, nagyon kedves vagy.


De számítottam rá, hogy más úgy ítélkezik majd, hogy nem is ismer, de mivel tényleg nem ismer, nem érdekel a véleménye :)

2020. aug. 15. 11:08
 4/34 anonim ***** válasza:
72%
Véleményem szerint teljesen mindegy mikor tájékozódik, míg azt szülés előtt megteszi. Tudok olyan közel 30as nőt aki semmivel nem volt képben és már a kezében volt a gyerek. Az a tipik azt hitte csupa rózsaszín felhő lesz minden. Meg kompba pakolja a gyereket és csodálkozik, hogy 11 hósan nem kúszik, mászik.
2020. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
0%

3-as ha szerinted rendben van hogy valaki úgy vállal gyereket hogy alapvető dolgokkal nincs tisztában és nem is fog tudni bánni vele, ergo csak kínlódni fog nála az a gyerek, akkor jó, elfogadom a véleményed, szüljön más is anélkül hogy tudna hogy kell szoptatni!


(De amúgy mindenki érettebbnek érzi magát az átlagnál, főzni mindenki tud 23 éves korára, iskolában egy 2.osztályos is tanulhat jó, dolgozni szintén mindenki dolgozik. Ezek a legtermészetesebb dolgok, és ezektől még nem kéne csecsemőt adni olyan kezébe aki szoptatni és altatni sem fogja tudni).

2020. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Mert te biztos úgy szültél, hogy mindent tudtál, és kicsit sem féltél, hogy jó szülő leszel e. Megfelelsz e minden téren. :)


Persze, a mostani 23 éves lányok ne is haragudj de ba*nak össze vissza, havonta cserélgetik a partnerüket, és elmondom, az osztálytársnőim minimum 80% nem főzött, mert egyszerűbb volt megrendelni, vagy mert anyuka megfőzte. Van olyan barátnőm, velem egykorú, még a krumplipucolást is rossz nézni ahogy "műveli", mert még a krumplit sem tudja rendesen mefogni és kipotyog a kezéből.


Nem arról van szó, hogy elméletben ne tudnám, mert nem jártam volna utánna (hisz nem úgy születünk, hogy ezt mind tudjuk), hanem attól tartok, hogy a való életben minden más, mint ahogy elképzeljük.


Na mindegy is.


Szép napot neked!

2020. aug. 15. 11:21
 7/34 anonim ***** válasza:
0%

Drága, én még nem szültem, de amúgy mar tudom hogy kell altatni és etetni egy babát. Amit meg nem tudok annak a terhesség előtt fogok alaposan utána járni, nem 37 hetesen.


Ja, és én mostani 22 éves lány vagyok, és 14 éves korom óta főzök, mosok, takarítok, dolgozom és nem bszok össze-vissza, mert komoly barátom van 2 éve. A nővérem 24 éves, szintén 13-14 évesen tanult meg főzni, ő is dolgozik a fősuli óta, külön lakik a barátjával, vagyis önállóan vezet egy háztartást, nem bszik össze vissza, de szintén meg tud etetni egy gyereket és el is tudja altatni, pedig neki sincs még. Az én osztálytárs-és barátnőim között nem figyelhető meg az a jelenség amiről te írsz, szóval csak magadat minősítetted hogy milyen körökből szármázol. Így nem is csoda hogy felelőtlenül vállalsz gyereket.

2020. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%
És még a férjednek is neked kell majd megmutatni mit hogy kell. Pedig egyszerű dolgokról beszélünk. Tapsoljátok meg magatokat.
2020. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Én is altattam el babát, meg pelenkáztam stb, de más másét néha néha, meg teljesen más, amikor a sajátod, és neked kell mindig és mindent.


Ha még terhes sem vagy, miért alkotsz véleményt, fogadni merek, hogy általában az összes leendő anyukában felmerülnek ezek a kérdések néha, még ha le nem is írja őket.



Na látod én is ugyan így vagyok vele, szinte kiskoromtól magamra főzök, ahogy te is, de ne hidd hogy ezt tudja mindenki. Akkor örülj neki, hogy a te közeledben levők normálisabbak, mint nálunk.

Várják a pénzt, de dolgozni nem akarnak.


Neked más a tapasztalatod, okés.

De ne ítélkezz más felett, amikor még nem jártál a cipőjében. Majd ha te is idáig eljutottál, és te is szülés előtt leszel, szerintem azért te is gondolsz majd ilyenre.

Ha nem, akkor meg tévedtem, de szerintem ez normális, és nem azt jelenti hogy rossz szülő leszek.

De még ha ügyetlen is leszek, mindent megadok majd neki ami tőlem telik, és mindig mepróbálok jobb lenni.


De szerinted én vagyok a rossz, nálam rossz helye lesz, felelőtlen vagyok, de ha valami iszákosnak van gyereke, vagy drogosnak, vagy csak simán olyannak, akinek becsúszott, és nem érdekli őt, majd az utca neveli a gyereket, az biztos jobb szülő.

2020. aug. 15. 11:51
 10/34 anonim ***** válasza:
0%
Te nem azt írtad hogy félsz hogy roaaz szülő leszel, hanem hogy tanácsot kérsz mindennel kapcsolatban szoptatás, altatás, hogy fektesd az ágyba hogy ne fulladjon meg, meg mi van ha megfordul a gyerek. Ezeknek a gyakorlati dolgoknak utána tudsz és kell is járni a terhesség előtt, akár egy védőnővel is beszélhetsz vagy bárkivel.Sőt, egy leendő apa is meg tudja tennj. A lényeg hogy előtte tanuld meg a dolgokat és ne a babán gyakorolj. De ti ezt elmúlasztottátok megtenni és próbabának fogjátok használni a babátokat a pasiddal. Na, EZÉRT vagytok és lesztek felelőtlen szülők, nem azért mert belegondolsz hogy mi van ha... És ezek bizonyítják hogy még a korod alapján elvárható érettségi szinten sem vagy, hiába tudsz főzni. Ami se nem erény, se nem kiváltság. Egy egyszerű házimunka, aki erre büszke 23 évesen az eléggé lelki szegény lehet.
2020. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!