Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csináljak mert a 10 éves...

Mit csináljak mert a 10 éves fiam nem akar tanulni, jóeszű gyerek, de inkább hisztizik, kiabál csak, hogy ne kelljen tanúlnia?

Figyelt kérdés
Megvontuk tőle a PS-t meg minden gélezést, telefont. De azt mondja, neki milyen rossz sorsa van mert tanulni kell.
2021. szept. 19. 11:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Küld ki dolgozni a kertbe ne vegyél neki édességet szolgálja ki magát . Le fognak pontozni ,de hidd el rájön,hogy jó élete van neki
2021. szept. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%
Sőt egy két pofon miatt nem leszel rossz szülő engem is megpofozott párszor anyám és mégis normális felnőtt lettem
2021. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
13%
Mit kell neki otthon tanulnia? Egész nap tanulnak a suliban, nem elég?
2021. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
35%

Jó tanuló volt eddig?

Nem lehet, hogy emiatt cikizni kezdték az osztály "menő" gyerekei?

2021. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Jó volt a tanulmányi eredménye, és az a gond, hogy pont a menő gyerekek közzé tartozik, csak már túl menőnek gondolja magát.
2021. szept. 19. 12:12
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

Ideje egy kicsit akkor lerángatni a magas lóról. Mától dolgozzon meg az ételért, tiszta ruháért. Nem kész picsa, meleg málé! 1 hét és rájön, hogy elötte milyen rossz sorsa volt.


Ha meg te, kérdező vagy az a gyerek, akkor ideje lenne elgondolkozni, hogy milyen is az életed. Esetleg kérd meg anyut, aput vigyen el egy szegényebb családhoz, nézd meg, ők hogyan élnek...

2021. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
9%
Az iskolában nem tanul vagy hol? Otthon miért akarod tanulással piszkálni? Otthon pihenni kell.
2021. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

7-es, sajnos voltaképp igazad van, de nem így működik. Az órán elmagyarázott anyagot meg is kell tanulni. Ha jó esze van, és figyelt az iskolában, akkor elég egyszer elolvasni. De van akinek ennél jóval több időre van szüksége. Valamint a gyerekeknek még nem állnak rendelkezésükre a tanulásmódszertan elemei. Sokan egész délután a könyv felett ülnek, ahelyett, hogy játszanának, ami ebben az életkorban normális lenne. De nem ez az elvárt, és ha nem csinálod, amit a közösség elvár, akkor lehet, hogy nagyon jól fogod magad érezni, de aztán már nem annyira, ha nem veszik fel a gyereket egyik normális középiskolába sem.

Az enyém is dünnyög. De én azt szoktam neki mondani, hogy tantárgyanként elég lenne 10 perc, ha mégis egy órát ül egy mateklecke felett, az kinek a hibája? Még azt is szoktam nekik mondani, hogy az iparosodás előtt a 9-10 éves gyerekek már napi 16 órát dolgoztak a bányákban, szóval ahhoz képest egy kis tanulás, igazán semmi.

2021. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
#3 Ha van házi feladat, amit bármi oknál fogva nem csinálnak meg a napköziben, akkor nem, nem elég.
2021. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
7%
Ha jó eszű lenne, akkor egyáltalán nem kellene otthon tanulnia.
2021. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!