Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen felvételit kell írni,...

Milyen felvételit kell írni, hogy bekerüljön egy gimibe a gyerek? 4,6 volt tavaly év végén.

Figyelt kérdés
Barnátnőm fia írt valami 60 pontot, és a legnépszerűbb gimibe is bekerült. Igaz, kitűnő volt. Most meg itt azt olvasom, hogy 70 pontokkal sem kerültek be a gyerekek. Most akkor mi az igazság? Tudom, azért ez évről-évre változik, attól függően, hogy ki jelentkeznek, meg milyen nehéz a felvételi. De az idei szerintem még pont könnyű is volt.
2021. szept. 19. 23:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez évrők évre változik + függ attól is, hogy milyen az a gimi. Nálunk 2 is van, az egyik a "híres", az "elit", a "legjobb". Aki itt bent van, az elmondhatja, hogy ő nem hülye. A másik meg pont az ellentettje, ott más a színvonal, oda nem szívesen mennek az emberek, pedig ugyan úgy gimi



Szóval lehet, hogy az egyik helyre 60 pont is elég, de van olyan hely, ahol a 80 meg még kevés. És persze sokat számít az év végi eredmény + a szóbeli felvételi is.

2021. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A gimik között is elég nagy a szórás. Az a munkám, hogy gyerekeket készítek fel felvételire. Ahhoz, hogy felvegyék, reális célt kell kitűzni. Volt olyan tanítványom, aki azért csúszott le mindenhonnan, mert csupa erős gimit írt, a felvételit meg magához képest elszúrta. Ugyanakkor másik simán bekerült az első helyre sokkal kevesebb ponttal. 4,6 átlag 60 pont körüli írásbelivel egy közepesen erős gimibe a szóbelihez elég szokott lenni.(Tavaly a szóbeli, vagy annak hiánya is bonyolította.)

Én azt szoktam mondani, hogy a könnyű, mindenkinek könnyű, szóval nem előny. A tavalyi évfolyamon állítólag sok gyerek volt, de a népszerűbb sulikban nem volt több férőhely, ezért lettek magasabbak a ponthatárok.

2021. szept. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Csak a fiamról tudok nyilatkozni. 27+40 ponttal került be term.tud szakra jó gimibe az idén. Kb 4,5 volt az átlaga. A reál tantárgyak jobban mentek neki. Igaz ő erős ált. Iskolába járt.

Egyébként nem igazán hittem hogy elég jó lesz a gimihez.

2021. szept. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Itt 3 gimi van, meg egy csomó magán. A továbbtanulási tanácsadáson nagyon a magángimiket nyomatták neki, mert hogy oda tuti bekerül, meg azok nem olyan erősek. De én nem akarok havi 60.000 Ft-ot kifizetni egy iskoláért, ami ráadásul nem is túl erős.

Végül megállapodtunk egy magángimiben, a Kodolányiban, mivel ott csak havi 10.000 ft a tandíj, viszont ezzel párhuzamosan oda is hatalmas a túljelentkezés. A drágábbakba tuti felvennék.

Én mondtam neki, hogy jelöljön meg egy német szakot, oda nem akarnak annyian menni, de őt nem érdekli, csak a természettudományt akarja megjelölni a Vasváriban, ott viszont csak fél osztály indul. Azért nem olyan népszerű, mint az angol, de ugye itt kevesebb is a férőhely. Tegnap írattam vele időre egy régebbi magyart, 78 %-ot írt, szóval a magyarral nem lesz gond, a matektól jobban tartok. Na, meg most nyolcadikban szinte az összes tanára új, nem ismeri őket, nem tudja melyiknél mire lehet számítani. Már most van pár négyese, pedig elég sokat tanult.

2021. szept. 20. 19:14
 5/18 A kérdező kommentje:
Ja, és itt nincs szóbeli, csak az év végi jegyeket, meg az írásbeli felvételiket nézik.
2021. szept. 20. 19:53
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy a gyerek ne stresszelje túl, ilyenkor hajlamosak hibázni. Fontos, hogy te is bíztasd és ne stresszeld feleslegesen. Nekem 3 éve amikor csináltam, anyám olyan sok plussz felesleges stresszt pakolt rám, hogy a végén már én is izgultam. "Ezen múlik az életed", "muszáj jóra megírnod, vagy nem vesznek fel", "ha ide nem vesznek fel, akkor nem tudsz hova menni" és a társait inkább hanyagold nála. Nekem egyébként sikerült egy viszonylag jó középiskola (3 osztály/évfolyam) egyetlen "elit" (17 fős) osztályába bekerülnöm, de utólag már nem ide jönnék, inkább szakmát tanulnék.
2021. szept. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden szóbajöhető gimit írjátok be, függetlenül attól, hogy mekkora esélyt láttok rá. Abban a sorrendben írjátok be, ahogy szívetek szerint szeretnétek, ne esélyek szerint! Ebből a szempontból a jelenlegi felvételi rendszer jó, mert sorrend miatt nem eshet el semmitől.Ahol elérte a ponthatárt, oda felveszik. Ha csak az ötödiknek megjelölt helyen éri el, akkor oda, de ha az elsőn, akkor meg oda.

#2

2021. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Van egyébként másik opció, egy természetvédelmi szak technikumban. Most úgy látom, mintha ahhoz több kedve lenne, ráadásul a fél osztály oda megy. Ott a felvételit sem nézik, állítólag, hát az ő jegyeivel meg szerintem nagyon örülnének neki. (Bár ha most ilyen népszerű, azért nem biztos, hogy bárkit felvesznek, de őt biztos.)

Attól függ milyen napja van, egyik nap meg akarja próbálni a gimit, másik na meg inkább a könnyebbik utat választaná. Én szoktam neki mondani, hogy azért készüljön a gimibe, adja meg magának az esélyt. Leginkább attól van beijedve, hogy gimiben két nyelv van, és ő még angolul sem tud. Amúgy 5 belőle, de tényleg elég tré a nyelvoktatás ebben a suliban, ő meg valahogy be van ijedve, hogy nem tud meg sem szólalni. Szoktam neki mondani, hogy hát ez nem így megy, hogy leülök nyelvtant meg szavakat tanulni, aztán egyszer csak folyékonyan beszélek. De valahogy nem veszi tudomásul.

2021. szept. 20. 20:10
 9/18 A kérdező kommentje:
7-es, köszi, erre én is gondoltam, de itt ugye vannak a matek tagozatos gimik, az nem megy neki, meg vannak a nyelvtagozatosok, azt sem akarja. Meg van ez a természettudományos tagozat, ez érdekelné, meg a Kodolányi, ami általános gimi. A németet én is forszíroztam, de hallani sem akar róla. Úgyhogy valószínű beírjuk a természettudományos szakot, a Kodolányit, utána meg technikumot. Ahogy néztem a ponthatárokat, németre simán felvennék, szerintem, és nem baj az, ha valaki jól beszél németül, de annyira tiltakozik, hogy akkor nem erőltetem. Tudom, hogy még nagyon fiatal, hogy döntsön a sorsáról, de ha valamit ennyire elutasít, azért azt nem forszírozom.
2021. szept. 20. 20:17
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyiból tényleg jobb a technikum, hogy az elvégzése után elvileg kap szakmát, míg egy sima gimi után nem kérdés, hogy egyetem a következő, mert érettségivel nem tud semmit kezdeni. Ne azt válassza, amivel holnap akar foglalkozni, hanem azt, amit majd a jövőben szívesebben csinálna.


Az angol meg nagyon fontos, az az a tantárgy, ahol nem a jegy a fontos, hanem a tudás! Én a jó angolos csoportba voltam általánosban, 3-as átlaggal, míg a gyengébbik csoportban mindenki ötös volt. Ők viszont megmukkanni nem tudtak angolul, én meg majdnem középfokon tudtam, már 8. osztályban. Jelenleg már nem tantárgyként, hanem hobbiként tanulom a nyelvet, angol nyelvvizsga után kezdem is az új nyelvet, ami az orosz lesz.


Angolhoz azt javaslom, hogy nézzen sűrűn angol videókat, és (én ezt szoktam) ha tud, akkor gondolkodjon angolul, fantáziáljon, álmodozzon, hogy pl. beszél egy általa kedvelt angol hírességgel, barátjával, tanárával stb. Alakuljon ki az angol gondolkodásmódja, utána már több témába tud elbeszélgetni az emberekkel.

2021. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!