Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen feladatok szoktak...

Milyen feladatok szoktak lenni az általános iskolai "felvételiken" a leendő elsősök számára?

Figyelt kérdés
Konkrét feladatokra gondolok.

2014. febr. 11. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegye időrendi sorrendbe (egy nap eseményeit, wc használat eseményeit, étkezés eseményeit, felöltözés eseményeit stb. pl. terítés-kézmosás-ebéd-mosogatás

rajzoljon egy embert (ez egy szakembernek nagyon sok mindent elárul) pl. érettséget, családi hátteret, megfigyelő képességet stb.

fojtasson egy sorozatot rajzolva pl. kör-háromszög-négyszög (mennyire tud figyelni, mennyire kitartó)

beszélgetnek a gyerekkel (szóhasználat, családi körülmények, jártasság, érdeklődési kör)

rajzoljon valamit (ceruza használat, megfigyelő képesség, színhasználat, érdeklődés stb.)

szinonima vagy ellentét szavak kérdezése (sötét-?? stb.)

memória feladatok pl. memória kártya , vagy megné 6db tárgyat elfordul és egyet elrejtenek és melyiket rejtették el

sorrend pl. mutatnak egy sorrendet összekeverik és tegye ugyan olyan sorrendbe

különbség keresése pl. két ugyan olyan ház van rajzolva, de aze gyikről hiányzik az ablak stb.

színezze ugyan olyanra

rajzold le amit a képen látsz (nem bonyolult csak egyszerű rajzok)

beszéljen a családjáról, érdeklődéséről

egyszerű számolások (tegyél ide 3 kacsát)

mi van a képen?

kirakós (szét vágott képeslap)

Boltban is sok ilyen könyvet lehet venni, én nagyon szeretem a Deák B Katalin : Anya taníts engem, Színezd ki és számold újra, Színezd ki és rajzolj te is,

Sok ilyen feladat lap van a neten onnan tudsz keresni bőven.

[link]

[link]

2014. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kerestem még neked párat: ezeket házilag is megtudod csinálni egy kis kreatívitással, nyomtatóval és pár színes ceruzával

[link]

[link] (nyomtató- szines ceruza)

[link] (karton, fonal, cipőfűző)


[link]

[link]

[link]

2014. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom, hivatalosan már nem lehet ilyen un. előválogatást csinálni az iskolákban.
2014. febr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
ilyenel nem is találkoztunk fiamat ilyenek nélkül is felveték .
2014. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2014. febr. 14. 11:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet felvételiztetni az általnásos iskolákban, de azért sok iskola van, ami valamiféle képességfelmérést csinál, mert mondjuk nagyon népszerű iskola és megteheti, hogy kiválogatja a gyerekek "javát". Bocs a megfogalmazásért, de nálunk is van ilyen iskola, én is viszem pár hét mulva a fiamat ilyen "felvételire"! A hivatalos neve- elbeszélgetés!! :)
2014. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nővéremnek volt annak idején, de ez már nem is tudom hány éve volt, felvételi az általános iskolába. Neki olyan feladatok voltak, hogy tapsolja vissza, amit letapsolnak neki, énekelni kellett, meg mondja el, mit szokott csinálni, mik érdeklik, ilyenek.
2014. febr. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. márc. 5. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!