Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Probléma, ha a szülői beleegye...

Probléma, ha a szülői beleegyező nyilatkozatnál nemet jelölünk meg, hogy a gyerekünket ne tegyék fel Facebookra az iskolai programokon való fotózáskor?

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 11:39
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
66%

29-esnek: ez nem a pedofíliáról szól szerintem az ilyen szülők esetében. Egyszerűen a gyereket önálló személynek tekintik, aki majd eldönti, amikor abba a korba él, hogy felelősségteljesen rá lehet ilyen döntést bízni, hogy mit szeretne magáról látni a közösségi médián.


Bevallom az én ovisom esetében sem járultunk hozzá, de jeleztem, hogy csoportképen ne állítsák azért ki. De a mindennapjaik heti dokumentálását a facebookra nem kérem. Nem állítják ki, úgy fotózzák, hogy mögé állnak és ő nem látszik, vagy háttal látszik, vagy csak a kép szélébe lóg be, stb. A gyerekemnek nem is tűnt fel, hogy őt nem fotózzák...


Nekem az a furcsa, hogy itt egy anyukát gyakorlatilag zsarolnak 15ezer Ft-tal teljesen jogtalanul, és itt meg sokan mentegetik, hogy jaj de munkadíja van a képek szétválogatásának, meg biztos pályátatos program, stb. Szerinem az iskola hozzállása felháborító, ismerik a törvényt, ezért is kérik a hozzájáruló nyilatkozatot. Ha ennek a tiszteletben tartásának feltételeit nem tudják biztosítani, akkor nem kötelező a gyerekeket facebookra pakolgatni, mi is felnőttünk enélkül..

2021. szept. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
69%
Azért a zárt csoportból 2 kattintás ám kiszivárogtatni a képeket...
2021. szept. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
42%

32!


És? Ugyan mi van egy iskolai vagy iskolai rendezvény képen, ami akkora titok?

2021. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
80%
Itt nem arról van szó, hogy titkos, vagy sem. Ha szülő úgy dönt, hogy nem szeretné a gyerekét kiposztolni, azt illik tiszteletben tartani.
2021. szept. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
20%
Tiszteletben tartják, nem?
2021. szept. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Olyan esetben könnyű tiszteletben tartani, ahol a közösség is olyan. De mi van, ha mondjuk az ünnepségen egy anyuka is fotóz. Neki nem mondhatom meg, hogy az enyémet takarja már majd ki légyszi...

Szóval iskolafüggő, és ahol sok kép készül, bizony kellemetlen lehet a gyereknek, és kirekesztve érezheti magát miatta.

2021. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!