Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ki tudja miért jó ha szülő...

Ki tudja miért jó ha szülő nyilatkozatott tesz az iskolai végzettségéről?

Figyelt kérdés
2013. máj. 31. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
felmérik mit várhatnak a gyerektől
2013. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szimpla statisztika. Amikor kijöttünk külföldre, akkor szintén kérdezték.

Itt amúgy múltkor ki kellett tölteni egy kérdőívet (nem beazonosíthatóan), hogy kinek mennyi könyve van otthon, mennyit olvas, a szülőnek mit jelent maga az olvasás (hobbi, kényszerűség, stb), van-e a gyereknek külön szobája, mit várunk el a gyerektől (fejezze be az alapszintű oktatást/érettségi/egyetem stb)


Arra rá is írták, hogy pusztán statisztikai célból kell.

2013. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hol?

Mert van értelme néhány helyen, pl ha csak 8 általánosa van a szülőknek, jár óvodáztatási támogatás.

2013. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Alapesetben statisztika, kiveve, ha max 8 altalanos iskolaban vegzettsege van a szülőnek, mert akkor a gyerek hhs, vagyis hátrányos helytpzetu -ezekre a gyerekekre tobb támogatást kap az iskola
2013. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, elsősorban statisztika, illetve a támogatások lehetőségét mérik fel ezáltal. (Akár étkezési térítésmentesség vagy kedvezmény, tankönyvtámogatás stb.) Másrészt ha a pedagógus tudja, milyen végzettséggel rendelkeznek a szülők-nem az anyagi helyzetet tekintve- fel tudja mérni, hogy melyik gyerek várhatóan milyen minőségű és mennyiségű segítséget várhat a szülőktől, illetve ezáltal szükséges-e kiemelt figyelmet fordítani rá, hogy az iskolában még inkább segítsék a fejlődését. Volt pl. olyan szülőnk, aki nem tudott írni, olvasni. Tőle nem várhatjuk el, hogy leüljön a kicsi mellé segíteni, az ilyen gyerekek mellé a tanítónak kell teljes vállszélességgel odaülni!!
2013. jún. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat az off-ért,de az utolsó választ olvasva egyből eszembe jutott,hogy akkor mi nagy bajban leszünk,mert nekem érettségim van ugyan,de sívó hülye vagyok,a gyereknek nem tudok segíteni itthon ha valamit nem ért...
2013. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!