Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tegyek elvált apaként, ha...

Mit tegyek elvált apaként, ha 12 éves gyermekem még csak 7 napot volt iskolában mert rájátszik ha beteg?

Figyelt kérdés

Pl.: Torokfájás, megfázás, de nálam semmi panasza nem volt már hétvégén és ahhoz képest még 1 hétig nem ment suliba.

Anyukát nem igazán zavarja ez.



2021. okt. 2. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ülj le a gyerekkel beszélni. Biztos van valami mögöttes probléma ami miatt nem akar bemenni. Megszokták a távoktatást, de ezt nem lehet csinálni. El kell neki mondani, hogy ez egy kötelesség és ha tovább hiányzik osztályozóvizsgákat kell tennie, vagy ha meghaladja a hiányzása a 250 órát évet kell ismételnie. 12 évesen már képesnek kell lennie felfogni, hogy következménye van mindennek. ha ezt így elfogadja, hogy meg kell ismételnie az évet, vagy egy teljes év anyagából kell vizsgáznia (jobb esetben), akkor ez van.
2021. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Hát én majdnem négyszer annyi vagyok mint a gyereked és képzeld, hétfőtől szerdáig kb haldokoltam, olyan szarul voltam, most meg majdhogynem semmi bajom. Nem feltétlenül rájátszás az ilyen.


Ha szerinted az, akkor gyámhivatal.

2021. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm első válaszoló!

Már beszéltem vele múlt héten. Holnap újra átbeszéljük. Testnevelés órákat nem szereti, azon kívül másról nem tudok.

2021. okt. 2. 17:42
 4/9 anonim válasza:
96%
Lehet szekálja valaki az iskolában?
2021. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem szereti a tesiórát? Bántják, csúfolják? Szégyenlős, nem akar más előtt vetkőzni? Esetleg kövér, és nagy a cicije? A fiúkat ez NAGYON zavarja! Esetleg ügyetlen, vagy lassú?

Sok probléma lehet, próbáld kideríteni!

2021. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Miért nincs nálad hét közben a gyermek? Te is apolhatod nyugodtan. Hétvégére tényleg simán jobban lehet. Nem akarlak az én exemhez hasonlítani mert nyilván foglalkozol a gxerekeddel. De nem szép szapulni az anyját hogy nem is zavarja stb...

Miért nem mutatod meg hogyan kell ezt csinálni? Bevinni minden reggel délután menni érte stb. Aztán hétvégén mikor nincs suli és lehet a gyerek kedvében járni akkor anyuka is biztos élvezné a gyermekkel töltött időt.

Az én exem is állandóan felülbírál mikor nincsen a gyerekkel. Te ne legyél ilyen. Segíts neki ha úgy látod nem boldogul. Az is lehet nehézség neki a gyerekkel hogy nem tudja ravenni hogy iskolába menjen...

2021. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem biztos, hogy szimulál.


Én is kb 7 napot voltam egészséges, bár nem pont hétvégére vagyok jobban, de 2-3 nap oké, aztán megint szívás. Gondolkoztam, hogy beadatom az influenza elleni oltást magamnak, mert ez már tarthatatlan, teljesen értem, hogy zavar. A lányom sulijában zéró tolerancia vagy, egyet tüsszent, köhint, küldik is haza egyből. Kegyetlen az egész. A szülők a szülőin azt is el akarták érni, hogy akinek hozzátartozójának vannak covid tünetei(tehát orrfolyás, köhögés), az ne mehessen. Szerencsére ez nem sikerült nekik, de a közhangulatod érezheted belőle..


Nekem torokfájás, rekedtség, orrfolyás, köhögés(száraz hurutos váltva), hányás, hasmenés, durván bevérzett szem, viszketés, fejfájás váltakozott eddig ebben a hónapban, volt, amelyik többször előjött. Egyébként egyáltalán nem vagyok beteges, azt se tudom mi van, közben nyakamon minden intézni való, aztán van jó napom, mintha semmi bajom se lett volna, és utána újra..


Ha fáj a torka, biztosan piros, szépen csekkolni kell, ez otthon is látszik. Ha nem piros, akkor mehet, csak szimulál. Az orrfolyást sem lehet szimulálni, szépen figyelni kell, hogy folyik e az orra, ha kifújja nedves e utána a zsebkendő. Okosnak kell lenni, csak 12 éves, nem lát rendesen előre, a közeli sikert választja inkább, majd aggódik később a következményekért, vagy azt hiszi, megoldjátok majd.


Tessék gyakran lázat mérni, bevilágítani a torkába, figyelni hogy nedves e a zsepije. Ha azt hiszed jobban meg tudod állapítani, mint az anyja, ugorj át és látogasd meg okosan, nézd a torkát a FRISS zsepijét, a homlokát a gyereknek, de ne letámadva, hanem aggódva.

2021. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem biztos, hogy szimulál...gyerekek, október 4-e van és még csak 7 napot volt iskolában... Ennyit senki sem beteg
2021. okt. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem biztos, hogy halálosan ki van a náthától és gyenge, de iskolában egy köhögésre hazaküldik és egy tüsszentésre. Próbáld meg bejáratni a gyereked így, nekem nem nagyon megy, az enyém két hetet volt eddig, de én nála többet voltam beteg.
2021. okt. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!