Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a feltétele annak, hogy...

Mi a feltétele annak, hogy még 1 évet az oviban maradhasson a fiam?

Figyelt kérdés

Ugye a jelenlegi törvény szerint augusztus 31-ig kell betölteni a hatot. Az én fiam augusztus 20-án született 2016-ban.

Tehát jövőre épp hogy csak betölti és már sulizna is. Nem korai ez? A bátyja 12 évvel ezelőtt úgy kezdte, hogy szeptember 5.-én töltötte a hét évet.

Mi kell hozzá, hogy még 1 évet maradjon oviban? Lehet kérvényezni? Vagy csak akkor maradhat ha nem látják iskolaérettnek?

Köszönöm a válaszokat.


2021. okt. 9. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Beszélj erről az óvónővel.
2021. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2021. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérvényezni, de januárig kell, meg szokták adni, a különbség csak annyi, régen az óvónő kérte, most a szülőnek kell.
2021. okt. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Gondolj bele , hogy mindenki más is 6 éves lesz nem csak a te fiad .
2021. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen utolsó, igazad van. De lesz olyan aki szeptember, októberben már a hetet tölti. Az majdnem egy év.

2021. okt. 9. 21:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, lesz olyan is, akinél kérvényezték a szülök a halasztást és már bőven betöltött 7 évesen megy, sőt az sem kizárt, hogy lesz olyan, aki majdnem 8 évesen kezd. Viszont, egy barátnőm kislánya augusztus 31-én töltötte a 6 évet, és ment iskolába.

Ha SNI vagy BTM a kisfiad, akkor megadják a plusz egy évet, egyébként nem szokták.

2021. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván csak akkor maradhat, ha nem iskolaérett,és ezt neked kell bizonyítanod, szakvéleményekkel alátámasztva. Mi másért maradna? Az nem érv, h augusztus végén született, mivel úgy szól a törvény, h az aug 31-ig születettek iskolakötelesek.

Ha iskolaérett, akkor miért ne mehetne?

Minden osztályban általában 1 év minimum a legfiatalabb és a legidősebb között a korkülönbség, hiszen 1 év alatt született gyerekek mennek alap esetben egy osztályba.

2021. okt. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért nem mindig. Mikor én voltam sulis, volt olyan aki másfél évvel idősebb volt tőlem.

Amúgy oké, iskolaérett, de még akkor is pici egy épp hat éves.

2021. okt. 10. 11:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet nyújtani a kérvényt a második válaszoló által küldött linken megtalálod az információkat. A kérvényben ki kell fejteni, dokumentumokkal alá kell támasztani, hogy miért nem iskolaérett a fiad. Annyi nem elég, hogy pici. Ha a kérvényt elbíráló személy bizonytalan abban, hogy elfogadja vagy elutasítsa-e a kérvényt, el fogja rendelni a Pedagógiai Szakszolgálat iskolaérettségi vizsgálatát, ahol részletesen felmérik a gyereked képességeit.

Itt egy cikk az iskolaérettségről: [link]

Rengeteg cikk van, érmemes azokat kritikával kezelni, ahol egy checklistával ellenőrizheted, hogy iskolaérett-e a gyermeked, mert ez ennél egy jóval komplexebb kérdés.

2021. okt. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%
Most még pici , de ha majd 20 évesen fog érettségizni akkor màr nem lesz . Hiszen mivan ha 0. Osztàlyba megy vagy 5 éves iskolába …
2021. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!