Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen feltételei vannak most...

Milyen feltételei vannak most a terhesség alatti táppénznek?

Figyelt kérdés

Nem, nem fül a fogam a 70%-os bérhez, de egyszerűen alapból egy stresszes munkahelyem van, és a főnök sem könnyíti meg a mindennapjaim, folyamatos gyomorgörcsök, fejfájás, hányinger, éjjeli alvászavarok. Így konkrétan attól is félek, hogy egyáltalán megmarad-e ilyen idegek közepette a baba.

Viszont nlc-n volt olyan téma, igaz már 12 éves, hogy:

"Szerintem is menj el táppénzre! Viszont egy dolgot fontos tudni, én sajnos nem tudtam, ezért nagyot szívtam: a táppénzen töltött hónapokat a gyed számításánál 0 Ft-nak számolják, viszont osztóként működnek. (én januárban szültem, előző májustól voltam tp-n, mert veszélyeztetett terhes voltam. Így a gyedem úgy számolták, hogy az első 4 hónap fizuja osztva 12-vel, gondolom nem kell magyarázni, hogy nem lett túl sok). Szóval ha a pénz számít (és kinek nem), számold ki, nehogy nagyon rosszul járj majd! "


Ez valóban így van?

Kinek milyen tapasztalata, javaslata van ezzel kapcsolatban?


Köszönöm!


2021. okt. 7. 11:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Ellátás nem ellátás alapja, a 9-es kódú táppénzen töltött időt átugorják, nem számít bele a CSED/GYED számításába, a táppénz előtti 3 hónaptól 180 napot néznek.
2021. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Akkor is visszaszámolnak 3 hónapot,ha én szülés előtt 6 hónapig voltam táppénzen?
2021. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Igen
2021. okt. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Jol mondja az elso valaszolo. Ellatadnak nem lehet ellatas az alapja. Viszont a 9-es kod a veszelyeztetett terhessegre vonatkozik.
2021. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
mondj fel uj munkahely,táppénz.mond el orvodnak mi bajod munkahelyeddel
2021. okt. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én is tp.-en voltam végig.Most még a csed van.Később kíváncsi leszek mennyi lesz.Egyelőre most nagyon jól kapok.

Viszont 10 éve mikor szültem is ugyanígy voltam és úgy rémlik hogy a gyedem is jó volt.Szóval ettől szerintem ne félj!Meg amúgy is fontosabb a baba szerintem 😊

2021. okt. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk a tappenz eleve nem 70, hanem 60 vagy 50%.
2021. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Még mindig nem teljesen világos sajnos, nem akarok rossz döntést hozni, de idegösszeroppanást sem szeretnék.


Szóval kezdjük az elejéről.

8-as vagy 9-es kódút is elrendelhet magán nőgyógyász?

A nőgyógyász is kiírhat táppénzre, vagy csak javaslatot írhat, amit aztán majd a háziorvos folytat úgy, hogy valóban kiír táppénzre?


Ha mondjuk január 30-án leszek 3 hónapos terhes, és elmegyek 8-as kódú táppénzre, és rá 6 hónapra megszülök, akkor utána a január 30-tól visszaszámolnak 3 hónapot, majd az előző 180 napot veszik figyelembe az összegnél?


Mi változik ugyanezen dátumokkal, csak 9-es táppénzzel?


(Igen, igazad van, rosszul emlékeztem a 70%-kal)

2021. okt. 7. 14:18
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8 koddal akkor lehetsz táppénzen, ha veled van a probléma, pl tüdőgyulladásod van, stb

9 kod vonatkozik a veszélyeztetett terhességre.

Elsőnél a háziorvos ír ki simán, a másodiknál kell a nőgyógyász javaslata.

2021. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9es koddal csak nogyogyaszati javaslattal írhat ki a, haziorvos
2021. okt. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!