Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsós gyerekek reggeli ébreszt...

Alsós gyerekek reggeli ébresztéséhez vannak ötleteitek? Addig húzza az időt míg kapkodni kell, az én idegeim sincsenek kötélből.

Figyelt kérdés
Fél 9 és 9 között szokott lefeküdni. Milyen praktikákat tudtok hogy érdekelje ha elkésik?
2021. okt. 11. 14:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Amikor én gyerek voltam, a szüleim az ilyet úgy intézték, hogy ott hagynak, és legyen az én szégyenem. Működött.
2021. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Vegyél egy ilyet:


[link]

2021. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Ez jobb... :-D

[link]

2021. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Korábban kell ebreszteni
2021. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

"Tisztelt Tanítónő!

Pisti ma azért késett el óráról, mert egyedül is fel tudja húzni a cipzárt.

Üdv:

Anya"


Viccet félretéve, mivel nekem fél órával korában kezdődik a munkaidőm, mint hogy neki oda kell érnie, így jobb híján megcsinálok egy csomó mindent helyette. Nem jó, de nem késhetek el minden egyes nap (de, el is kések még így is).


Majd ha már egyedül jár, akkor talán megtanulja. De amíg nincs időérzéke, addig ez van, ezt kell szeretni.


Esetleg egy saját ébresztőóra? vagy a telefonján beállított ébresztő és újabb és újabb figyelmeztető jelzések, abban az ütemben, ahogy haladni kellene? Ébresztő, fogmosás, reggeli, öltözés, stb...

2021. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
na ezt sosem értettem...egyszer mertem volna ilyet csinálni, apám úgy elvert volna, mint a lovat
2021. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elverni. Korabban kell kelteni. Elso alkalommal egy negyed oraval korabban. Nem keszul el? Masnap fél oraval korabban. Akkor se lesz kész időben? Háromnegyed órával korábban kel. Este pedig ugyanennyi idovel kevesebbet tolthet a kedvenc tevekenysegevel. Par nap alatt rajon, hogy ez nem klassz.
2021. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Alsosnak sok mar a 9 ora. En nyolckor agyba zavarom,ha nem alszik,akkor ott motyog,plussokkel jatszik,de legalabb fekszik. De tiz perc alatt általában beajul. Mikor kelted?
2021. okt. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Elsős kislányom és harmadikos kisfiam van. Hetekig 9 órakor mentek a szobájukba, az ágyukba, mert előtte volt a közös meseolvasás. Reggel viszonylag nehezen ébredtek, nálunk is stresszesen ment a reggeli készülődés. Aztán a férjemmel tekertünk egy órát az esti rutinon, mióta 8 órakor takarodó van (szinte azonnal el is alszanak, ebből látszik, hogy fáradtak, igénylik a korábbi fektetést), azóta lényegesen könnyebbek a reggelek. Meg van még valami, ami kb. 2 hete nagyon működik, teljesen kicseréli Őket reggelente: ez a reggeli zuhany. Imádják, a fiunk külösen, szabályosan megtáltosodik a reggeli zuhany után. Kap kb. 10 percet bootolni a meleg víz alatt, ez nagyon jót tesz Neki. A kislányunk is imádja, de az sem elhanyagolható, hogy Ő még csak elsős, nincs még 7 éves, egyszerűen korosztályi sajátosság, hogy vannak jobb és rosszabb reggelei.
2021. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek, hasznositom őket. Mondjuk az elgurulós órát nem, nagyon klassz de azért ilyen hirtelen nem jó felkelni az ágyból.
2021. okt. 13. 06:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!