Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nyelvi tagozatos elsős osztály...

Nyelvi tagozatos elsős osztályban általában milyen szinten beszélnek a gyerekek már angolul?

Figyelt kérdés

Első szülői volt, ahol vinni kellett magunkkal a gyereket is. Teljesen meglepő volt, hogy amikor a gyerekeknek bekellett mutatkozni kérték angolul is. Fiamon és talán egy kislányon kívül mindenki tudott beszélni. Volt aki csak angolul "nyomta" a tanító néninek.

Ha már most így le van maradva a fiam nulla a tudása. Mi lesz később?


2021. aug. 28. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban meglepő. Anno én is nyelvi tagazozatos osztályba jártam. Az németes volt. És mind csak néhány német mondókát, vagy dalt ismertünk amit előtte óvodában tanultunk.
2021. aug. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha felvették így és nem volt követelmény, akkor miért lenne gond? Majd felzárkózik. De hát csak fel kellett mérniük, hogy ki honnan indul.
2021. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ebből gond lesz, általában legalább 2 csoportot szoktak indítani pont azért, hogy ne legyen túl nagy különbség az egy csoporton belülieknek. Egyébként pedig be fogja hozni a fiad a lemaradást, emiatt ne aggódj.
2021. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ők biztos nyelvi oviba jártak. Ne aggódj, nem lesz semmilyen lemaradása, hiszen úgyis mindent előről fognak tanulni. Én német tagozatra jártam igaz kb 20 éve de én se tudtam semmit németül mert nem olyan oviba jártam és nem emlékszem hogy különösebben előnyben részesült volna aki igen.
2021. aug. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

Én pont a másik véglet vagyok. Elképesztő nyelvérzékem van, ha egy szót egyszer hallok, már tudom is. Ragad rám a nyelv.

Normális helyeken ezt úgy csinálják, hogy vagy eleve fel sem veszik akinek 0, vagy 0 közeli, vagy az elvárt szintet nem üti meg/nem éri el a tudása, vagy ha mégis felveszik, mindenek előtt van egy szintfelmérő teszt/vizsga, és annak eredménye alapján csinálnak 2, esetleg 3 csoportot: 1 kezdő,esetleg 1 középhaladó csoport és van 1 haladó, és mindenkit a vizsgán nyújtott teljesítménye alapján sorolnak be.

2021. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

"Normális helyeken ezt úgy csinálják, hogy vagy eleve fel sem veszik akinek 0, vagy 0 közeli, vagy az elvárt szintet nem üti meg/nem éri el a tudása"


Általános iskola. Normális helyeken 0 az elvárás. Sőt, annak örülnek, ha valóban 0, mert könnyebb 0-ról tanítani, mint kijavítani az előzetesen elb.szottakat.

Nem jó a szintfelmérés ilyen szinten, mert így lesz az alap lyukacsos. Az óvodás nyökögés kàros.

2021. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

5-os, altalanos iskola. Hogyan iratsz szintfelmerot egy gyerekkel, aki nem tud irni vagy olvasni? Egyebkent pontosan ezt csinaltak, felmertek a terepet, ezert kellett vinni a gyereket szuloire.

Es meg jo, hogy nem kovetelmeny Magyarorszagon egy atlag 6-7 evestol a nyelvtudas.

2021. aug. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Barátnőm kisfia most kezd angol kéttannyelvű suliban, nulla angol nyelvtudással(de már folyékonyan olvas), illetve otthon csinálja a duolingot németül. 6 éves, okos gyerek, csak úgy szívja magába a tudást, az osztályban többen vannak, akik nem, vagy alig tudnak valamit angolul. Körzetes suli, fel kell, hogy vegyék a gyerekeket, ez általános..


Gimiben már van szintfelmérő, általánosoknak a körzetes gyerekeket fel KELL venniük képességtől függetlenül.

2021. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem saját középiskolai példám van. Gimiben megbuktam egy reál tárgyból és kértem, hogy pótvizsga nélkül hagy menjek át német nyelvi nulladikos szakközépbe úgy, hogy előtte 8 évig angolos voltam majd a gimibe volt 1 év kezdő német párhuzamban az angollal.

Nekem nem volt szintfelmérő, simán átvettek a suliba a német 4-es bizimmel német nulladikba.

Első németen viszont volt tippelgetős szintfelmérő amit valahogy sikerült hibátlanra !!! tippelgetni !!! olyanokkal szemben akik előttem 8 évig németet tanultak, és élből az emelt csoportba raktak. Kb egy hét alatt daráltuk le azt az anyagot ami a gimiben 1 év volt. Nem mondom, hogy nem küzdöttem meg érte, de felzárkóztam és ugyan úgy ment utána már mint a többieknek akik 8 évig tanulták.

Szóval ez általános iskolában abszolút nem kell, nem szabad, hogy gond legyen! Mindenkinek megvan a joga a nyelvi tagozathoz anélkül is, hogy nyelvi oviba járt volna, vagy anélkül, hogy anyu otthon németül nézette volna vele a mancsőrjáratot.

2021. aug. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a nyek-eseknek (nyelvi előkészítő) 12 angolórájuk volt, az olyan nulladik évfolyam volt, a többi tantárgyból csak szintentartás volt (Én B-s voltam, az már normál tagozat volt, és 4 éves, az A-sok jártak öt évig, mert nekik az első az nulladik volt, ami csak ilyen szintentartás volt a többi tantárgyból; és akkor angolból meg heti 12 volt nekik, szóval szerintem ha valaki le is volt maradva , biztos be tudta hozni. :):)
2021. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!