Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nem ciki ez egy tanárnak?

Nem ciki ez egy tanárnak?

Figyelt kérdés

Nyilvános a bértáblájuk, diákként is tudom, hogy pl. a kezdő tanár, aki most jött a gimibe tanítani, 145 ezret kap a munkájáért?


Én diákmunkával gimnazistaként 220 ezerért dolgoztam a nyáron.


Nem gáz ez nagyon a tanároknak?



2021. okt. 30. 23:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
96%
Nálunk a tanárok is azt mondják, hogy ne tanárnak tanuljunk, mert nem éri meg..
2021. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem a tanároknak gáz, hanem azoknak, akik a bérüket intézik. Meg neked, mert ezzel foglalkozol. Amúgy ezért is van tanárhiány, és ezért is olyan alacsony az oktatás minősége. Nyelvvizsgát jórészt különtanárnál lehet csak megszerezni, felvételire is magántanár készít fel. Hát, ez a ciki!
2021. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
96%

Kapaszkodj meg, nem csak a tanárok keresnek ennyit. Más munkahelyek is vannak ahol nem fizetnek többet. Az, hogy valaki keveset keres nem ciki, inkább szomorú,ha nem fizetik meg a jó munkát.

Viszont gondok lehetnek veled, ha cikinek tartod, hogy valaki nem keres sokat

2021. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

"Más munkahelyek is vannak ahol nem fizetnek többet."


De ez a szakmunkás bérminimum, szóval ennél kevesebbet senki sem kaphat szakmával. Én nagyon gáznak érezném ezt diplomás tanárként.

2021. okt. 30. 23:07
 5/41 anonim ***** válasza:
89%
De, hidd el, nagyon gáz és teljesen kilátástalan. Akkor is, ha szereti a munkáját, ez 0 jövőképet ad. Arról nem is beszélve, hogy egy tanárnak nem ér véget a munka a tanítás után sem, hazaérve javítás, készülés, magánórák orrvérzésig, hogy valamiből pénze is legyen. Közben zéró társadalmi megbecsültség, plusz egy új NAT, ami minden modern pedagógiai elvvel szembemegy, és megnehezíti a pedagógus és a diák életét is. Borzasztó.
2021. okt. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
76%
#3 De az a kezdőtanár 6 évet tanul egyetemen dupla szakon ezért a pénzért.
2021. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
88%
Annak ciki, aki ennyit fizet egy tanàrnak (allam). 2007-ben dolgoztam utoljàra Magyarorszagon, akkor 90-100 ezret kaptam kézhez egy èrettsègivel meg 2 nyelvvizsgàval.
2021. okt. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
11%
Nem állam tehet róla. Intézményvezető függő a fizetés( tanár vagyok). Sokszor ugyanis a tanárokon spórol az igazgató.
2021. okt. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
93%
Én ezért hagytam ott a szakmát. Azért a legnagyobb leljesedés is lanyhul, ha anyagilag nem jut az ember sehova.
2021. okt. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
95%

#8

Kérlek.

Ha megemelnék a tanárok bérét kollektívan, nem tudnák elsunnyohni az iskolák, ki kellene fizetni. Állami fizetést kapnak. Nem az igazgató fizeti a zsebéből mint egy kisbolt tulajdonosa.


Ha állami szinten megemelnék 200+ nettora, sunnyoghat bárki az a tanár annyit fog kapni.

Te meg húzd ki a fejed a homokból és nézz körbe rendesen.

2021. okt. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!