Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A gyereked iskolájában a...

A gyereked iskolájában a menzán milyen az ebédre kapott étel színvonala?

Figyelt kérdés

Milyen ételeket szoktak adni a gyereketeknek?

Leves nem sós? Kulturáltan néz ki?

Második változatos? Mik a leggyakoribbak?

Desszert szokott lenni?


Milyen a minőség/színvonal?



2021. nov. 13. 15:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

16-17 év közötti gimnazista lány vagyok. Sosem voltam hálistennek menzás, édesanyám mindig csodás főztökkel vár(t) otthon.

Viszont látom, (esetenként) kóstoltam az iskolai menzás ételeket.


Az általános iskolánkban nagyon jó ételeket kínáltak. Változatos, 2 fogásos étkezés, hetente adtak hozzá valami nasit (müzli/gabona szelet, alma, banán, narancs, karácsony közeledtével kis mikulás csoki, szaloncukor) ami szerintem aranyos gesztus. Víz volt általában az ebédhez, kivéve (ilyen havonta egyszer volt) amikor hal volt krumplipürével, akkor gyümölcslével adták (leves nem volt)


A gimnáziumomban nem ilyen magas a színvonal. Az étkezés változatos, de nincs gusztusom megkóstolni sosem, hiába kínálják. Sótlan gyakran, vagy hideg és kemény (tehát sületlen/nem kellően elkészített) gyakran. Emiatt az osztályomban (30 fő) már csak 4-5 menzás van. Legnagyobb probléma, hogy 14-15 ezer egy ilyen havi étkezés

2022. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

14-15.000 Ft-ból nagyon nem lehet kihozni egy havi étkezést. Azért is ilyen a minősége. Ha bemész egy étterembe, egy menü most már 2500-3000 Ft naponta!

Szóval tudom, hogy gyerekként ez neked sok pénznek tűnik, de amilyen élelmiszerárak vannak manapság ez sajnos igazán nem sok.

2022. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Az iskolai étkeztetés szolgáltatója NEM csak a szülői befizetésekből hozza ki az étkeztetést, az csak egy része a bevételének.
2022. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
23-as, ezzel én is tisztában vagyok, de te is tudod, hogy mennyire nem költenek ezekre a dolgokra. Sok pénzt nem kapnak rá! Szóval nem feltétlenül a személyzet a hibás.
2022. nov. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!