Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Altatás előtt ti mit vittetek...

Altatás előtt ti mit vittetek a kórházba? Piercinget ki kell venni a fülből, zavaró lehet? (több kérdés)

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatón írják, hogy hálóinget (pizsama nem jó? Pulcsi meg bő nadrág?) betétet, ennivalót, fogkefét, Papucsot, váltó alsóneműt, fésűt meg hasonlókat kell vinni. Viszont ezen kívül van még valami? Piercingeket kivegyem műtét előtt? Elfelejtettem megkérdezni, van vagy 20 db a fülemben, biztos zavarná őket, mert olvastam valami maszkról ami gázt adagol vénás altatás mellett... Azt is megkérdeztem hogy a laminaria felhelyezése után fel lehet-e kelni és azt mondták hogy persze, pedig itt azt olvastam hogy nem. Pedig logikus, hisz akkor hogy mennék ki vécére? A kanült (nem tudom így hívják-e) már a laminaria felhelyezésénél berakják vagy csak műtét előtt? Éhgyomorra kell mennem, szerda éjféltől már ne egyek, de utána se egy teljes napot? Nem értem. Mert csak péntrken műtenek ki tudja mikor. Addig szabad enni? Vagy infúziót adnak?

2021. nov. 13. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha csak a füledven van, azt nem kell kivenni. Orrodból, szádból, nyelvedből - ha van - igen.

A lamirani felhelyezése után felkelhetsz (sőt, a saját lábadon mész vissza a szobádba általában), de utána érdemes 2 órráig fekve maradni, szóval lehetőleg előtte menj el pisilni. Ha csak pénteken műtenek, akkor csütörtök este ehetsz utoljára. A laminariahoz nem kell éhgyomorra lenni.

2021. nov. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy rook piercing van a fülemben, konkrétan szólt a szülésznő hogy azt is vegyem ki. Nem azért mert maradi és ellenezte volna, hisz neki is van több.
2021. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Nekem ugyan másfajta műtétem volt, izgultam is előtte rendesen, hogy éhen fogok halni, ha se előtte, se utána nem lehet enni. Valamit tehettek az injekcióba/infúzióba, mert egyáltalán nem éreztem éhséget. Alapból pedig mindig éhes vagyok.
2021. nov. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
A rágógumit a szádból.
2021. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Mivel a műtét ugye az alfeledet érinti, így a nadrág a benn töltött idő 95%-ában útban lesz, ezért kérnek hálóinget. Tök logikus, ha végiggondolod.
2021. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Pasi vagyok. Egyszer műtötték a fülem. Hálóinget adtak rám. Kórházos férfi hálóinget. Szóltam hogy itt valami nem stimmel, de mondták ez normális, vegyem csak fel.
2021. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Viszek egy hosszú pólót pizsinek meg rá egy meleg fürdőköpenyt (az az összehúzós polár, nem tudom hirtelen hogy ez-e a neve). Viszek még törölközőt is, bár nem tudom hogy mennyire higiénikus ott tusolni... Ott kaptam el valamit legutóbb, így inkább azt lehet csak szolidan oldom meg. Szerintem csak alulról fogom magam megtörölni antibakteriális törlővel meg kicsit megloccsintom magam langyos vízzel. A válaszokat köszönöm, még bent lesz időm rákérdezni hogy zavarja-e őket a pc, mert csak a fülemben van, de ha kell azalatt az egy nap alatt kiszedem mindet.


Kísérővel megyek, de ugye nem lehet látogatni, nem tudom hogy engedik majd be a nőgyógyászati osztályra párom (szerintem sehogy). Azt sem tudom pontosan hova kell majd mennem, van sejtésem de nem 100%. A kisműtőre mutatott a hölgy mikor kérdeztem, a nőgyógyászati osztályon ahol ugye szülnek is, meg láttam ott fura betegeket (elég bizarr volt).

Altatás alatt az értékeimnek kapok egy szekrényt?

Miért kell éhgyomorra mennem ha csak a laminariat helyezik fel aznap? Vagy csinálnak még vizsgálatokat?

Azt mondták hogy két nappal befekvés előtt csináltassam a covid tesztet, szóval keddre kértem időpontot, mert csütörtökön megyek a kórházba reggel, ők látják a felhőben a negatív tesztemet vagy el kell kérnem papíron ahol ezt csinálták? A tesztelő hölgy azt mondta hogx minden ott lesz ügyfélkapun, telefonon is megmutathatom nekik ha nem találják, ez igaz? És az nem baj, hogy a 3 napos teszt, lejár péntek délben? Akkor még ugye benn leszek, akkor műtenek, csak ebben sem vagyok biztos hogy addig kell a 72 órás teszt amíg beérek a kórházba vagy egész ott tartózkodásom idejére kell érvényesnek lennie?

Mennyi ideig fogok vérezni utána? Olvastam itt, hogy valaki 10 napig vérzett valaki meg egyáltalán nem... Szabad enyhe fizikai munkát végeznem műtét után másnap/harmadnap? Szóval ahogy minden nap szoktam? Vagy pihennem kell? Mennyire fáj utána a méh?

Bocsánat hogy ennyit kérdezek, de mikor lehetett volna, le voltam blokkolva és most jön elő minden. Félek nagyon. :'(

2021. nov. 14. 12:53
 8/9 1Léna ***** válasza:
0%

Az utolsó pillanatban is van lehetőséged azt mondani, hogy meggondoltad magad.

Ha vállalod, megtartod a babát az nem könnyű, de akkor mindketten éltek. Te is és a baba is.

Amint azt már tapasztaltad még egy fürdésnek is lehet káros következménye.

Legyen meg az amiben a szívednek teljes békessége van most és az életed során is!

2021. nov. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor leszek már nyugodt és békés ha végre kiszedték belőlem ezt a magzatot.
2021. nov. 15. 18:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!