Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, előfordult már veletek...

Szülők, előfordult már veletek, hogy nem tudtatok segíteni a házi feladatban, mert még ti sem értettétek a feladatot?

Figyelt kérdés
Korábban olvastam egy cikket, hogy olyan bonyolult feladatokat kapnak alsósok, hogy még a szülők sem tudják megoldani. Tényleg ilyen manapság a tananyag?
2021. nov. 16. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább sokszor nem egyértelmű és azért nem tudják megoldani.
2021. nov. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Oh, ez semmi 😂 Tanár vagyok, a múltkor elém került a saját tárgyamból egy általam nem használt tankönyv egyik feladata, és ha kalasnyikovot fogtak volna rám meg a közeli s távoli családomra, akkor sem tudtam volna kitalálni, hogy valójában mi is a feladat.

Szóval nem feltétlenül a szülőkben kell keresni a hibát, sajnos sok a gagyi tankönyv.

2021. nov. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Nemzeti tankönyvek. Ezzel mindent elmondtam. Főleg a minőségről.
2021. nov. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnak másodikban olyan matekkönyve volt, hogy a tanár is alig tudta kitalálni, hogy mire is gondolt a szerző.

Magyar szakos tanár vagyok. Hát, az ircsi könyvben is vannak néha olyan kérdések, hogy el sem tudom képzelni, mire gondoltak.

2021. nov. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy matek feladat, aminél a képen lévő csigákat, halakat, kagylókat és köveket kellett megszámolni. Az elsős gyerkőc sírva jött haza, hogy nem tudja megcsinálni. Gondoltuk az apjával, hogy na, majd mi... Aha, a követ a kagylótól nem lehetett megkülönböztetni és találtunk egy csigát(?), aminek uszonya volt. Feladtuk! A tanárnak beírtuk az üzenőbe, hogy a számokat megszavaztuk és ha nem jó, nekünk adjon fekete pontot. 😅

Ez volt az első ilyen feladatunk. Azóta a volt még pár...🤷‍♀️

2021. nov. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt h barátnőmtől jött egy ideges telefon, hogy menjek át, mert nem tudja (Ő) megcsinálni a matek házit. 3os volt a lánya.

Se eleje, se vége nem volt. Olyan 6 soros értelmezhetetlen körmondatot hánytak oda feladat gyanánt, hogy egyszerűen nem értettük hogy mit szeretne.

Szégyen vagy sem, nem oldottuk meg.

A kislány másnap elmondta h a tanárnő (egyébként is ideges típus) teljesen kiakadt h senkinek nincs kész a házija.

Kb egy hétig üzengettek a szülők hogy legyen kedves megmutatni hogy hogy kell megcsinálni. Mire kiderült h ő sem tudja. Tehát sem a lecke feladása előtt, sem utána egy hétig, nem vette a fáradságot hogy megnézze mit adott fel.

De azóta is volt pár feladata, (nem csak matekból) ahol bizony többen odaültünk és többszöri elolvasás után együtt próbáltuk értelmezni a feladatot.

2021. nov. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Előfordult. A múltkor egyszerűen nem tudtunk rájönni a férjemmel, hogy mi lenne a logika egy harmadikos nyelvtan feladat megoldására. Én jogász vagyok, a férjemnek két diplomája van, mégsem ment.
2021. nov. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt, ált. elsőben matekból. 2 sorban voltak számok, de sehogy sem jöttem rá, hogy mit kellene csinálni.. Mutattam a páromnak, ő sem tudta, kérdeztem egy másik anyukát, ő sem. Papa, mama szintén.. Végül írtam az of.nek, "elmagyarázta", én ezt továbbítottam a páromnak és ő fejtette meg, hogy mit hová kell írni 😒
2021. nov. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Semmi szokatlan nincs ebben. A gyerekek benne vannak a tanulásban, a felnőttek-altalaban- nincsenek. Ergo a gondolkodásuk is eleve máshogy működik.
2021. nov. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!