Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Előfordult már valakivel,...

Előfordult már valakivel, hogy valami oknál fogva kénytelen volt a házi kedvencétől megválnia?

Figyelt kérdés
Én konkrétan ilyenekre gondolok,mint a költözés,allergiás valaki az állatszőrre,vagy akár anyagi problémák,hogy többé nem tudja etetni,mert elvesztette a munkáját a gazdi,esetleg más egyéb okok.

2016. aug. 7. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Imádott macskám a kisbabám ellen fordult. Nem volt kérdés. Vidékre költözött. Boldogan élt 6 év panel után szabadon, kertesházban.

Persze egy darabot kitéptek a szívemből, annyira szerettem, pedig már rettegtem tőle.

2016. aug. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Soha! Amikor hozzám kerültek akkor felelősségteljesen végiggondoltam, hogy tudok-e róluk majd 20 évig gondoskodni. Mérlegeltem és ezután vettem magamhoz őket. Voltak anyagi gondok, de nekik mindig volt mit enniük. Nem tárgyak, élőlények akik tőlem függnek. Nyaralni úgy megyünk, hogy visszük a kutyát (nèmet juhász), a macskáimra pedig anyu vigyáz addig. Ha elvesztem a munkámat akkor max kölcsön kérek vagy én nem eszem, lecarom, de az állataimat nem hagyom el és senkinek nem adom oda. Arról nem is beszélve, hogy a kutyám eleve nagyon lelkis, nem lenne meg mással.
2016. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát az az igazság,hogy a kényszer nagyúr!Emlékezz csak Eric Knight regényére,a Lassie hazatér művére.Jó-jó,tudom,hogy ez csak egy könyv,de akkor is szép.Ez a kutya nem eladó,ezzel indul a regény.Aztán a gazdája hónapok óta munkanélküli,és kénytelen egyetlen értékét Lassie-t eladni a hercegnek.A fia sziver majd megszakad a fájdalomtól ,de már 12 éves,és megérti szülei gondjait.

Inkább én nem eszek!Na így nem szabad gondolkozni.Azt kell nézni,hogy mi a jó neked,és neki,hogy semmiben se szenvedjen hiányt egyikőtök se.Igen volt már,hogy két gyönyörű macskámtól meg kellett válnom,mert létszámleépítés miatt lettem munkanélküli.Egyre szűkült az anyagi keretem.Hidd el,az utolsó pillanatig halogattam a dolgot,de aztán szerencsére a cicákat oda tudtam adin egy ismerősömnek,akinek a gyerekei amúgy is régóta akartak macskákat.Úgy gondoltam ne éhezzenek azok a szerencsétlenek,inkább olyannak adom,aki tud rólluk gondoskodni.Egy dolog van,ami nagyon fontos!Meg kell tanulni szembenézni a valósággal,mert az számonkéri az összes álmod!Nekem azelőtt volt munkám,ezért tudtam etetni őket!Most megint van állásom,de már nem kérem vissza a macskákat,amúgy is jól érzik magukat ott,akinek adtam őket.

2016. aug. 8. 13:09
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Aki lepontozott, attól kérdezném: Ha a pár hónapos totyogó gyereked lábából szó szerint folyna a vér, akkor a gyereket adnád intézetbe inkább? Mert az állat fontos. De talán a gyereket kell inkább előtérbe helyezni, nem? Aki másképp gondolkozik, az ne is vállaljon gyereket, legalább nem örökíti tovább hibás génjeit!
2016. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

mi szerencsére még nem kerültünk ilyen helyzetbe, de az egyik kutyánk is (törzskönyves németjuhász) úgy került hozzánk, hogy a bank árverezte a család feje fölül a házat és csak egy panel lakást találtak helyette, még a nimfa papagájunk gazdája meghalt és egyetlen rokona egy mozgássérült volt, aki inkább lemondott a madárról, mert nem tudta volna teljesen ellátni.

Nem szabad látatlanban elítélni senkit, sajnos vannak olyan helyzetek, mikor nincs más választása az embernek. :(

2016. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!