Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskola tagadja a karantént,...

Iskola tagadja a karantént, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Fiam osztályában egy fiú koronás, igazoltan ,hivatalos teszttel. Hétfőn még együtt volt az egész osztály, délután a fiú beteg lett, másnap ment tesztre. Pozitív lett a pcr tesztje. Családot hívták a népegészségügyi hivatalból, karanténba kerültek és nekik azt mondták az egész osztály abba kerül, mivel hétfőn együtt voltak.

Ehhez képest az iskolától azt a tájékoztatást kaptuk, hogy kötelező az iskola, semmiféle karanténról nincs szó. Pedig nem is maszkban vannak az iskolában.

Mit tehetek ilyenkor szülőként?

Elvileg már hivta őket a hivatal de tagadják.



2021. nov. 18. 14:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Azt teheted, hogy nem viszed a gyereket. El kell dönteni, hogy mi a fontosabb, az igazolt hiányzás vagy egészség.
2021. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Oké, mem viszem, de konkrétan fenyegetőznek, hogy nehéz dolga lesz annak a gyereknek, aki otthon marad.
2021. nov. 18. 14:47
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Akkor nehéz dolga lesz. Nehezebb, mint ha lebetegszik az egész családja? Nem hiszem. Amúgy meg ezért vagy szülő. Védd magatokat! Ez ezzel jár! Amíg otthon ültök közben lesz időd végignézni, hogy van-e értelmesebb intézmény a környéken és februárban félévkor kezdhetne ott a gyerek.
2021. nov. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik iskola válogatja . Nálunk most egy gyerek covidos a többi gyerekkel utoljára múlt hét szerdán találkoztak . Az igazgató tegnap találta ki mindenki menjem haza . Eddig jártak . Mondjuk karanténról semmi információ vagy , hogy meddig ne menjenek suliba .
2021. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
Miben lesz nehéz dolga? Van/lesz papír a kezedben, hogy a karantént elrendelték? Ha van, akkor a hiányzás igazolt, kész.
2021. nov. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Könnyű mondani, hogy mi a fontosabb, az igazolt hiányzás vagy az egészség, de már egyetlen igazolatlan órát is köteles az iskola a hatóságoknak jelezni. Egy igazolatlan hét, és már a gyámhatóságnál landol az ügy, ami nagyon nem játék. És teljesen mellékes, hogy szubjektíven nézve a szülőnek igaza van.

Egyébként simán otthon tarthatod, nem tudom, nálatok hogy megy most az igazolás, nálunk bemondás alapján adja ki az orvos. Hívd fel, hogy a gyerek köhög vagy mit tudom én, aztán egy szép napon menj le az igazolásért.

Amúgy nálunk is ez van, egyik osztálytárs igazoltan covidos, karanténról szó sincs, pedig negyedikesek, tehát nem is lehetne még oltani őket. De engem már nem érdekel, szerintem ha letesztelnének mindenkit, nagyjából a fél országról kiderülne, hogy covidos.

2021. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Fenntartóhoz fordulni, panasszal.
2021. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Ez úgy van, hogy a tünetmentes oltott gyerek a hatályos szabályok szerint mehet iskolába, illetve az is, akinek átesettség miatt van érvényes védettségi igazolványa. Az iskola ezt köteles felmérni. Akik nem rendelkeznek érvényes védettségivel, azoknak kötelező a karantén.
2021. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8, igen én.is így tudtam, az osztály 80%a nincs oltva, nem volt beteg, így karantén lenne nekik, ehhez képest holnap mennének iskolába, mert állítólag nem hívták őket. Ami furcsa, hisz a családot már ma korán reggel hívták kontaktkutatás céljából és mondták nekik, ugyanezt, amit te is levezettél. Ehhez képest az iskola igazolatlant akár adni annak, aki nem megy, és attól félünk a gyerekeken lesz "leverve "a por, ha itthon fogom mert féltem.

Sajnos az osztály nagy része megy holnap , csak páran fogtuk otthon őket.

2021. nov. 19. 00:06
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Most egy kis orr folyással sem engednek, hívd fel a dokit, hogy beteg lett, ennyi.
2021. nov. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!