Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Felsős gyermeked soknak...

Felsős gyermeked soknak tartja a tanulnivalót vagy ideális a mennyiség számára?

Figyelt kérdés

Az én gyerekem ötödikes és állandóan azzal küzd hogy túl sok amit feladnak tanulni.


Meg persze semmi kedve hozzá...


2021. dec. 5. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Bocsi hogy nem szülőként válaszolok, de én is így voltam anno, főleg a magyarral(pedig hobbi szinten írok, szeretek olvasni, de magát a tantárgyat gyűlöltem mindig is).

A többi osztálytársa is így érzi?

Aznap megcsinálja a házit amikor feladják, vagy halogatja?

Egy tantárgyból van sok, vagy a sok kicsi feladat gyűlik össze?

2021. dec. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem az írásbeli feladat a sok neki, hanem ami olyan seggelős, magolós típusú. Az írásbeliket aznap elvégzi.


Eleve nehezen szánja rá magát ezekre a tanulós feladatokra, ha szólok, hogy álljon már neki besértődik.


Van akinek szintén nehéz, de annyira jól ezzel nem vagyok tisztában.


Két tárgy van amiből óráról órára van feladva tanulnivaló, de ha netán másból kap valamit,.akkor azon is problémázik.

2021. dec. 5. 23:01
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerinted lehetne találni olyan felsős gyereket, aki szerint ideális mennyiség az, amit tanulnia kell?! :)
2021. dec. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát, olyat biztos aki nem nyavalyog, hanem szán rá egy kis időt..
2021. dec. 5. 23:16
 5/15 anonim válasza:
87%
Én világ életemben ilyen voltam, a magolosakat nem tudtam megtanulni, mert nem láttam értelmet és untam. Attól lett 2 diplomám. Hiába mondtak nekem is a szüleim, inkább néztem 3 órán keresztül a falat, mint hogy az irodalmat vagy a törit bemagoljam
2021. dec. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Minden gyerek sokallja, és inkább mással foglalkozna. Olyannal, amit kedvel.
2021. dec. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

2 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor tanultam otthon általánosban és gimiben együttvéve. És nem azért mert nem adtak fel tanulnivalót. A legtöbb ilyen magolósat szigorúan az adott óra előtt, meg az órán, amíg a névsorban előttem lévők lefeleletek belőle 😂

Persze hogy túl soknak érzi, mert egyetlen porcikájának sincs kedve hozzá. Lustika. Kérdés, hogy milyen képességei vannak. Megteheti, vagy sem, hogy ne tanuljon otthon. Általános iskola 5. osztályáról beszélünk. Mi lesz később, ha most sokallja az anyagot? Milyenek a jegyei?

2021. dec. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem csodálom, hogy semmi kedve tanulni. A magyar oktatási rendszer egy nagy rakás szar. Arra megy rá, hogy egy életre megutáltassa a matekot, olvasást, tesit a gyerekekkel. Tekintélyelvű és túl lexikális. Tisztelet a kevés kivételnek. Rokonaim is csak addig szerettek olvasni, ameddig haza nem költöztek Magyarországra, amit egyébként már rég megbántak. Ott az volt a lényeg, hogy olvass akármit, ami tetszik, így megszereted és később komolyabbak is fogsz olvasni. Ezzel szemben nálunk már egész fiatalon olvasd el az elavult nyelvezetű, búval bélelt, unalmas szarokat, mert az az irodalom. A gyerek persze nem fogja, sőt ezek után mást sem. A többi tantárgy is nagyrészt csak a magolásról szól, ahelyett hogy érdekes tényekkel, összefüggésekkel megkedveltetnék az emberrel. Nem csodálom, ha a gyerekek utálnak iskolába járni, semmi kedvük tanulni.
2021. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én is meg tudom érteni. Csakhogy akkor szülőként mit tehetek?


Ilyenek jutottak eszembe:

Megtanítom, hogy ne szégyelljen puskázni.

Megtanítom, hogy dumálja ki magát bizonyos esetekben.


Ha pedig tisztességesen akarom, akkor kényszerítem, hogy magolja be.


Többnyire négyesei vannak amúgy, tehát nem katasztrófa, de kapott már kettest is.


Felelősséget érzek érte, úgy érzem hogy valamit tennem kell, de zsákutcának tűnik.

2021. dec. 6. 13:15
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Az én lányom nem a tanulnivalót tartja soknak. Nálunk az a baj, hogy olyan hmmmm... "SZUPER"
2021. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!