Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mennyi darab babaruha kell a...

Mennyi darab babaruha kell a kényelmes mennyiséghez?

Figyelt kérdés

Szóval nem a minimum, hanem ami nem túlzás. :)

Örököltünk sok ruhát 50-68 méretig. Van olyan méret, amiből 20 body van mondjuk, az talán sok. Mennyi az a mennyiség, amennyi nem túl sok? 10 db ruha fajtánként?


2021. nov. 23. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10 ruha eszméletlen sok volt fajtánként

4-5 darabot cserélgettem folyamatosan

Hosszú ujjú bodyk nagyrésze meg a kis pulcsik mentek is kB a "kukába" , 1 darabot nem adtunk rá, mivel nyáron született. Most van egy csomó rövid ujjú bodynk amit szintén nem hord mivel a hosszú ujjú bőven elég, ha kimegyunk arra meg pulcsit adok, úgyhogy nekünk mindig meg volt az ami felesleges, illetve en túl sokat is vettem mert mondom 4-5 darabot cserélgettem rajta.

Es kB 2 hétig hordtuk oket mert hiphop kinotte az 56os meg 62es ruhát is🤦‍♀️

2021. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Mi rengeteget kaptunk.

Kb a szekrény 3/4csak van. Úgy kb 3 rugdalózó, 4 nadrág, 3hosszuujju 3 rövidujjú body, 2 pulcsi mev talán 3 zokni amikeg cserélgetünk. Pedig iszonyat bukós baba, 2 hónapos.

2021. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

7 hónaposom van. Én heti egyszer mosok babaruhát, pont akkor jön össze egy gépre való, pici korában is így volt.


Eleinte mindennap egy body+rugdalozó volt rajta, éjszaka ugyanez. Esetleg 2 felső (pl. hosszú body+poló, rövid body+hosszúujjú poló, rövid+hosszú body), illetve egy hosszú nadrág. A felsőket csak egyszer adtam rá, a nadrágot és rugdalozót kétszer is, ha nem lett koszos. De van olyan nap is, hogy sokat bukott vagy kifogott a pelenkából, néha 2-szer is cseréltem rajta ruha, bár ez azért ritka volt és egyre ritkább.


Plusz ugye vastag pulcsi 1-2, zoknik. De nyáron csak egy body volt rajta, úgyhogy ha akkor születik, nem kellett volna ennyi ruha, tavasszal azért igen.


Na, én erre a heti 1 mosásnyi ruhára azt mondom, pont kényelmes. Azt nem tudom elképzelni, amit itt írnak, hogy 3 body, akkor egy rosszabb időszakban két naponta is moshattam volna a babaruhát, pedig összesen nem mosok kétnaponta a mi ruhánkkal sem...


De egyébként mi nem vettünk kb. egyetlen ruhát sem, mert sokat kaptunk, a nagy része nálunk is csak úgy van. Van, hogy 1,5 hétig se mosok, hogy rá tudják adni valami újat is, bár akkor még nem fér a gépbe a ruha :D


Na most, így átszámolva, használatban lehetett nappalra 8-9 hosszuujjú body, 5-6 rövidujjú body és 2-3 poló meg 6-7 nadrág, éjszakára 7-8 rugdalozó, plusz ugyanennyi rövidujjú body. De ez nem mindig ment el, viszont legalább volt tartalék.

2021. nov. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk 5-5 db ruha fajtából az elég kategória, 10-10 db az lenne, hogyha össze-vissza hányja-pisili magát, akkor is bőven elég. Annál többet meg max úgy tudsz ráadni, ha mindent egyszer hord kb és akkor is új ruhát adsz rá, ha tiszta maradt.
2021. nov. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Én most készülök 10 bodyval, 10 nadraggal (ez lesz a benti viselet)...hogy bölcsibe megy (most vált méretet).

Eddig ez rengeteg lett volna. Hamarabb növi ki heti két mosással is, minthogy elhasználná/elkoptatná őket.

Sokat számít az is, hogy van-e szárítógép vagy egy párás lakásban kell napokig kerülgetned a szárítóállványt.

Nekünk van gép, nem kell a lassú szárítással számolni.

2021. nov. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Én azt mondanám minimum napi 2-3 (napközben, éjszaka, plusz esetleges baleset) legyen a kedvenc alap ruhadarabokból. Pl. body és rugi. És akkor attól függ, hogy milyen gyakran mosol... Én 3-4 naponta szoktam, vagyis 8-10 darab forog max. Az első évben egy-egy ruhadarabon kívül semmit nem vettünk, mert olyan helyekről jött ruhacsomag, amit nem is gondoltam.
2021. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi nyár végi babánál body+rugdalózót használtunk (nappal és éjjel is). Az elején volt, hogy egy nap alatt fogyott el 5 rend ruha. Máskor egész nap nem kellett váltani. De szerencsére akkor még gyorsan száradt, és az összetejezett, lebukott stb. textilpelenkákkal, kistakaróval együtt a mosógép is mindig megtelt 5-6 rend ruhával. Ezért szerintem 6-8 jó ha van, 10 databbal már nagyon kényelmes szerintem. Nekünk még ennél is több volt, mert kaptunk rokonoktól kinőttet. A cukibb meg kényelmesebb darabokat válogattam ki, a hosszú szűk ujjúakat például félretettem inkább.
2021. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Mindig úgy készülök, hogy 5-5 minimum legyen egy egy fajtából. Most így télen ilyen "kimenős" vastagabb nadrágja 3van, az bőven elég de a vékonyabb fajtából van 7-8 de az kell is mert épp kúszik mászik és hiába takarítok estére mindig úgy néz ki mintha bányában dolgozott volna.
2021. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 10-10 db van a leggingsekből, bodyk-ból, össze-vissza hányja, pisili, leeszi magát, és így elég. De attól is függ, mennyit mosol.
2021. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!