Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan tanultok verset a...

Hogyan tanultok verset a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Fel van adva egy 8 versszakos vers januárra, és már előre félek, mert egyszerűen nem hajlandó verset tanulni. Eddig úgy tanultuk, hogy felolvastuk soronként, versszakonként, aztán visszamondta (volna) emlékezetből, de direkt elhecceli, leszarja az egészet. Kb az összes eddigi versre egyest kapott, másban jó, de verset tanulni utál. Próbáltam azt is, hogy egész nap mondogatom hangosan a verset, hátha ráragad, de semmi, nem figyel ide. Jutalmazást, büntetést próbáltuk, de nem működik egyik sem.

Van valami ötletetek, mit csináljak? Már kifogytam az ötletekből, szeretném ha fejlődne ezen a területen. (10 éves lány)


2021. dec. 17. 17:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Az én gyerekem nehezen tanul verset. Érdemes neki skandálni, ritmusra mondani, még jobb, ha tornázik is a vers ritmusára, és úgy mondja, pl trambulinon. Vagy le is rajzolhatod/rajzolhatja, illetve jutalmazás mindig nyerő mellé. Vagy pl akkor van édesség, ha elmondott egy sort. Ilyesmi.
2021. dec. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%
Ja és tuti nem hagynám, hogy egyest kapjon, hát mêg alsós, az a szülő kudarca.. miért hagyod neki, hogy ne tanuljon? Még kicsi ahhoz, hogy a jövőjét érintő kérdéseket felérje ésszel! Ha ennyi nem megy, szakmánál, egyetemen szívni fog a többel.
2021. dec. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy
2021. dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Próbáld viccesre, ha ennyire nem akarja tanulni.

Olvassa fel a telefonodra és hallgassátok vissza. Próbáljátok mindenféle vicces hangon stb. Így, hogy többször felolvassa és hallja, amikor te is majd mindig visszahallgatjátok már meg is tanulta.

2021. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Imádják, ha a szülő "súgásként" mutogatja.Legalabbis én gyerekként úgy tanultam, és több tanítványom is mondta, hogy ők úgy szokták. Le is lehet rajzolni versszakonként, illetve ami szerintem sokat segít, a zene. Sok gyerekverset megzenésítettek, úgy könnyen "fülbemászik". Te tudod, a gyereked mit szeret, olyan módszert válassz.
2021. dec. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%

Sehogy. Önállóan megtanulja elsős korától.

Szerintem a lányodnak kellene hangosan többször felolvasnia és egyre többször próbáljon meg felnézni közben. Mondjuk úgy nem könnyű, ha ő nem akarja.

2021. dec. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Andi80018 ***** válasza:
88%

Na várjunk, azért nem mindegy, hogy nehezen tanulja, vagy leszarja. Miért nem szeret verset mondani egyébként?

Nálunk két soronként megy, majd egy versszak. Utána kétszer elmondja, ha hibázik, nem baj, megyünk a másikra. Addig rögzül az első versszak. Szóval így apránként. A lányok általában szeretnek pedig verset mondani, legalábbis jobban, mint a fiúk. A fiam szeret egyébként, most negyedikes, eddig összesen, a három és fél év alatt kettő db-ot kellett csak megtanulni, egyik a Nemzeti dal volt. :-D

Én örülnék, ha több lenne, de nincs. :-)

Csak a szó szerinti tanulással van gond, vagy esetleg más magolós tantárggyal is, pl környezet? Gondolom negyedikes. Lehet izgul, hogy el kell mondani?

2021. dec. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%
Körbeült a család a szőnyegen és együtt mondogattuk sorról sorra, kislabdát dobtunk közben, manójárásban mondtuk, szó szerint fejenállva, stb. Szarrá röhögtük magunkat, hogy milyen furán hangzik úgy, és 30 perc alatt meg volt 7 versszak stressz nélkül. (Olvass utána a pozitív pszichológiának és ha már a magyar közoktatás nem használja, legalább ti otthon tudjátok használni.)
2021. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

YouTube.

Nálunk a Se hall, se lát Dömötör nem ment. A dalt megtanulta.

De bevetetettem a Himnusznál is

2021. dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Andi80018 ***** válasza:
78%
Először azt kell kideríteni, mi az ok, amiért nem tanulja meg... Hiába ír az ember hatvanhat módszert, ha pont nem érdekli a gyereket, és full hülyének nézi a szülőt... :-D
2021. dec. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!