Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikortól számít a karantén...

Mikortól számít a karantén kontakt gyerekeknél és hány napig tart?

Figyelt kérdés
Lányom osztálytársa covidos lett, tegnap hazaküldték a fél osztályt a suliból. 12-én volt az utolsó kontaktus a fertőzött diákkal. A sulitól azt az értesítést kaptuk, hogy január 22-ig járványügyi megfigyelés. Pont aznap írják a központi felvételit, így halasztatnunk kell.Ilyenkor honnantól számolják január 13. vagy január 12. és 10 nap karantén, mert valahol írták, hogy gyerekeknél 7 nap. Tud valaki konkrétumot? Előre is köszi a válaszokat.

2022. jan. 15. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most január 10.-töl 19.-ig van karantén, óvodás csoport.
2022. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
kérdezz rá, hogy a 22ig, az 21 éjfélig vagy még a 22 is benne van-e
2022. jan. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi kaptunk határozatot az ántsz től, 10-20 éjfélig, elvileg nektek is kell majd kapnotok ahol pontosan leírják az időpontot.
2022. jan. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy kaptok határozatot, valamikor úgy elvannak havazódva hogy előbb lejár a karantén minthogy jöjjön a határozat, vagy nem jön egyáltalán. Ez esetben, ha ilyen fontos dologról van szó, felhívnám az ántsz-t és megmondják pontosan.
2022. jan. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én most valami olyat is olvastam, h már 1 negatív teszttel ki lehet váltani a karantént. Folyton változnak a szabályok, egy próbát megér.
2022. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Megpróbálom az Ántsz-t megkérdezni,meg a tesztnek utána járni.
2022. jan. 15. 13:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom,hogy kérdezz rá, az én lányom osztálya ugyanígy van most digitális munkarendben, 12-én volt az utolsó kontakt. Nekünk viszont azt írták,hogy 21-ig tart a karantén azoknak, akinek nincs védettségi igazolványa.

Én gyerekem oltott, ezért nem tudom kaptak-e a többiek határozatot.

2022. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.De jó lenne, nem szeretne halasztani.
2022. jan. 15. 16:49
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha január 12-én volt az utolsó találkozás akkor a régi szabályozás szerint január 21-én éjfélkor járna le a karantén. Mert az utolsó találkozás számít az elsőt karantén napnak.

Az új szabályozás szerint most már a karantén csak 5 nap. Tehát a jelenlegi állás szerint mehetek január 22-én felvételizni.

2022. jan. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
"Ha egy diák koronavírusos lesz, hét napig karanténban kell lennie, majd három tünetmentes nap után újra mehet iskolába. A karantén a tünetek megjelenésétől számított ötödik napon is feloldható egy negatív Covid-gyorsteszttel."
2022. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!