Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mely törvénybe van írva/lejegy...

Mely törvénybe van írva/lejegyezve a mosdó használatra vonatkozó szabályok tanítási óra közbe?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hetekbe az egyik tanárommal ezen veszekszünk, mivel osztálytársam közel 10-15 percen keresztül kérlelte, hogy engedje ki mosdóba. Mikor az osztálytársam nem bírta tovább kiment ,mivel nem akart odapiszkítani. A tanár ezek után szaktanárit illetve mulasztást írt be neki az órára. (Körülbelül 5 percig volt kint az illető) A wc használatát úgy gondolom alapvető emberi jog de nem találtam meg sehol a rá vonatkozó törvényeket. Amely weboldalakat pluszba elolvastam mindenhol azt írta, hogy ki kell engednie de nem írta, hogy pontosan hol található ez a cikkely így nem tudok rá hivatkozni. Ezáltal törvénybe való helye is érdekelne ha lehetséges. A válaszokat előre is köszönöm.

2022. jan. 31. 08:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Pontos válasz pedig:


ENSZ Gyermekjogi egyezménye 1. pont



A Gyermekjogi Központ az alábbiakról tájékoztatta a diákot:

Minden 18 éven aluli ember gyereknek számít, ezért különleges jogok illetik meg. Ezek a jogok mindenhol érvényesek: otthon, a játszótéren, az utcán, és persze az óvodákban, iskolákban, kollégiumokban is. Az iskolai gyerekjogoknak sokféle szintje lehet: vannak tanulói és diákjogok, vannak a házirendben rögzített szabályok, és vannak olyan alapvető jogok, melyeket az ENSZ Gyermekjogi egyezménye ír elő.


Amihez minden gyereknek joga van az iskolában:

Vécére menni, ha szüksége van rá. Inni, ha szomjas. Ha szükségét érzi, átmozgatni a tagjait.

Megtanulni, hogyan gondoskodhat a saját alapvető szükségleteiről.

Játékok és gyakorlatok segítségével megismerni és kimutatni az érzéseit.

Felfedezni a körülöttünk lévő világot. Próbálkozni, gyakorolni, tévedni, hibázni. A saját tempójában tanulni.

Teljesen megérteni a tananyagot mielőtt számon kérik rajta.

Véleményt nyilvánítani az őt érintő ügyekben oly módon, hogy azt a felnőttek figyelembe is vegyék.

Ha téved vagy hibázik, akkor ne ítélkezzenek felette, és ne szégyenítsék meg! Ne ítélkezzenek felette azért, mert más, mint a többiek.

Ne büntessék, és ne alkalmazzanak vele szemben erőszakot. Fegyelmezéssel, önszabályozással és pozitív megerősítésekkel tartsák be a szabályokat.

Ne hasonlítsák össze, és ne versenyeztessék a többiekkel. Úgy tekintsenek rá, mint egy önálló lényre, akinek saját véleménye, jellemzői, tehetsége van.

Az ő legfőbb érdeke érvényesüljön minden őt érintő döntésben.

2022. jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem meg nem. Azért ha 15 percig kérleli a tanárt egy 45 perces órán, akkor biztos az óra 30. perce előtt kezdte el kérlelni, sőt, megkockáztatom, hogy az óra 20. perce előtt. A tanár helyében én sem engedtem volna ki.
2022. jan. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%
Aki ilyen hulyeseggel jön hogy nem lehet kibirni 45 percig, próbálja ki egyszer ha épp pl fel van fázva vagy épp akkor jön meg neki vagy csak simán kell mert épp többet ivott mint előtte.....
2022. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Kedves 11. Ezt én is megtaláltam de a pontos helyét a törvényben nem. Így ahogy írtam nem tudok rá hivatkozni.
2022. jan. 31. 10:59
 15/27 anonim ***** válasza:
16%

13!


Ha fel van fázva nem tud 15 percig könyörögni se....

Namarmost egy tanóra Magyarországon 45 perc. Ha az óra elején kezdett könyörögni, akkor elmehetett volna előtte a szünetben a mosdóba. Ha a közepén, akkor azt a hátra lévő 15 percet is kibírhatatlan volna. Ha a végén, nem értem mire volt a cirkusz.

2022. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
20%

"Amihez minden gyereknek joga van az iskolában:


Vécére menni, ha szüksége van rá. Inni, ha szomjas. Ha szükségét érzi, átmozgatni a tagjait."


Oké. Tehát ha a matektanar nem tudja megtartani a matekot, mert a 30 gyerekből 15 pisilni megy, 5 épp inni megy ki, a maradék 10 meg üvöltve rohangal a teremben, mert épp szükségét érti atmozgatni a tagjait, akkor az nem probléma ugye.

2022. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező: akkor a linket, amelyben ezt megtaláltad, nyugodtan hazsnáld hivatkozásként, a Gyermekjogi Központ állásfpglalása. ha nem elegendő, bátrtan keresd fel őket, szeirntem a ti esetetekben is szívesen elküldik a megerősítést.


[link]


[link]

2022. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
85%
Hat ez elég durva, megalazo érzés lehetett a gyereknek. Valószínűleg rajott a hasmenés (ezt elég nehéz, es fájdalmas visszatartani). Vagy ha lány, es erezte, hogy megjott neki, de nem mehet ki berakni egy betétet es osszeverezi magát az nagyon kínos. Vagy egy felfázás, amikor 2 percig se lehet tartani... Több olyan helyzet is lehet, amikor alapvető szükség kimenni a mosdoba ha kell, aki emberekkel (gyerekekkel) foglalkozik, ennyire muszáj lenne megértonek lennie.
2022. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
70%

Pisiltem már be 16 évesen felfázás miatt, ázott már át a tamponom óra közben, tehát de, van olyan, hogy nem bír ki 45 percet a gyerek. Nincs ilyen törvény, sőt szerintem az ilyen szabály emberi jogokat sért (emberi méltósághoz való jog). Én az osztálytársad helyében az igazgatónál próbálnék “fellebbezni”. A házirendet viszont nézd meg, hogy mit ír. Ha nem ír erről semmit, arra is hivatkozhatsz, ha pedig ír, nyugodtan mondhatod, hogy alkotmányellenes a házirend ezek szerint.

Szerencsére vannak olyan iskolák, ahol nincsenek ilyen idióta elvárások. Mi óra közben ehettünk, ihattunk, mosdóba mehettünk. Én pl IR-esként rosszul lettem volna rendszeresen, ha nem engednek enni…

2022. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
50%

#1

Hallottál már arról, hogy vizelettartási probléma? Ez nem csak az időseknél jelentkezhet, hanem gyerekeknél is. Lehet, hogy ilyen áll a háttérbe.


#2

Ezt írtam lényegében le én is.


#3

Így van! Azzal a kivétellel, hogyha valami vizelettartási betegsége van.


#4

Sajnos nagyon sok tanár nem viszonyul empátiával a gyerekek felé.


#5

Nincs joga nem visszaengedni a diákot, hiszen a diák szólt előre, hogy távozik és nem a tanár küldte ki (egyébként ő pedig jogilag nem is küldheti ki az óráról).


#6

Próbálta elérni, hogy becsületesen kiengedje őt a mellékhelyiségbe és a végletekig tartogatta, ami viszont egészségtelen.


#7

Az egyetem mindig is más volt.


#8

Ezt írtam magam is. Persze azzal a kiegészítéssel, hogy léteznek vizelettartási problémák. Magam is ismerek olyan tinit, akinek bizonyos betegségei miatt vízhajtót kell szedjen, meg olyanról is, akinek megállapították, hogy baj van a veséjével és ebből kifolyólag a vizelettartásával is.


#9

Így van!


#10

Nagyon jó, hogy idézted az Oktatási Hivatal honlapját, mégpedig linkkel.


#11

Nagyon jó!


#12

Túlzottan kivárt a gyerek. Én biztosan nem könyörögtem volna 15 percig. Ha előszörre nem enged ki, akkor fogom magam és kimegyek a toalettre. Ha szaktanárit ad, akkor legyen. Váljon egészségére. Azt viszont nem tagadhatja meg, hogy az óra fennmaradó részén részt vegyek. (Ez már az én időmben is így volt.)


#13

Így van!


#14

Tökéletesen mindegy, mert valószínűleg a magyar jogszabályba ennél sokkal komplikáltabban van megfogalmazva.

2022. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!