Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mely törvénybe van írva/lejegy...

Mely törvénybe van írva/lejegyezve a mosdó használatra vonatkozó szabályok tanítási óra közbe?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hetekbe az egyik tanárommal ezen veszekszünk, mivel osztálytársam közel 10-15 percen keresztül kérlelte, hogy engedje ki mosdóba. Mikor az osztálytársam nem bírta tovább kiment ,mivel nem akart odapiszkítani. A tanár ezek után szaktanárit illetve mulasztást írt be neki az órára. (Körülbelül 5 percig volt kint az illető) A wc használatát úgy gondolom alapvető emberi jog de nem találtam meg sehol a rá vonatkozó törvényeket. Amely weboldalakat pluszba elolvastam mindenhol azt írta, hogy ki kell engednie de nem írta, hogy pontosan hol található ez a cikkely így nem tudok rá hivatkozni. Ezáltal törvénybe való helye is érdekelne ha lehetséges. A válaszokat előre is köszönöm.

2022. jan. 31. 08:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
28%
16 évig jártam közoktatásba, egyetlen egyszer sem fordult elő, hogy óra közben jött rám a wécézhetnék. Elintéztem szünetben. Minden egyes esetben, 16 évig.
2022. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%

21-es mind gratulálunk a kivételes záróizmokhoz!

Nekem is volt,hogy kibírtam persze..igaz,hogy 6x leizzadtam közben+nem tudtam figyelni egész órán.

Biztos,hogy ez jó a gyerekeknek (vagy bárkinek)? Tök értelmetlen szenvedés.

2022. jan. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
66%

Én például gyerekkoromban hasonló problémával szembesültem, hogy nem engedtek kimenni óráról, utána meg már nem is mertem kikéredzkedni, és sajnos több alkalommal megesett, hogy óra alatt bekakiltam.


Nagyon szerencsések az olyan emberek, akik tökéletesen kontrollálható záróizmokkal rendelkeznek, de nem mindenki ilyen sajnos.

De ez valóban, emberség kérdése.

Undorító, hogy valakitől megtagadják ezt.

2022. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
76%

Nekem volt olyan hogy biosz óra kellős közepén jött meg.


Kellemetlen lett volna ha nem engednek ki.

2022. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
84%
Én glutén és tej érzékeny vagyok. Amíg nem diagnosztizáltak, addíg nem egyszer fordult elő, hogy szünetben meggetem a jó kis gluténos zsemlémet kakóval aztán rá negyed órára éreztem, hogy rohanni kel. Ha nem engedett volna ki tuti odacsinálok. Lehet még vissza tudtam volna tartani negyed órára amíg alkudozok a tanárral, de hál istennek nálunk nem voltak ilyen kishitlerek, hogy nem engednek ki wcre. Nonszensz.
2022. jan. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
15%

#15

Majdnem igazad van! Van azaz idő, amit még felfázva is kitud húzni valaki. Ráadásul óra közben jött rá, akkor meg úgy akart eljárni, hogy túlzottan ne tudjon visszaélni a tanár a helyzettel.


#16

Ez egy nagyon hülye példa, amit írtál és semmi realitása nincs.


#17

Érdekesek a linkek. Nagyon jó, hogy belinkelted őket.


#18

Így van!


#19

Érdekes felvetésed!


#21

Persze! Én pedig a jeruzsálemi csirke vagyok és a Holdról jöttem.


#22

Ebben teljes mértékben egyetértek veled.


#23

Igazad van!


#24

Ez durva!


#25

Én is utaltam már arra, hogy lehetnek bizonyos betegségek, amik miatt veszélyes a tanár cselekedete.

2022. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik tanár nem hajlandó kiengedni alkalom adtán 1-1 gyereket mosdóba óra közben, az egy kretén... Ezen nincs mit vitatkozni, törvényre hivatkozni vagy arra, hogy egy átlag ember ki kell, hogy bírjon egy 45 perces órát. Ezt simán bunkóságnak hívják, kár ragozni. Nem tudhatjuk, hogy csak pisilni ment ki vagy konkrétan rájött egy hasmenés (nem kell a legdurvábbra gondolni) vagy egy hascsikarás, esetleg tampont cserélt volna. Akár melyik lehet olyan, hogy 15 percet még kibír de 45-öt már nem.
2022. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!