Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Okos, érdeklődő, de rossz...

Okos, érdeklődő, de rossz tanuló gyerekkel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ötödikes a fiam. Nagyon érdeklődő gyerek, főleg a politika, a földrajz és a történelem iránt, tegnap az Osztrák-Magyar Monarchiáról beszélgettünk, előtte pár nappal Csecsenföldről, és ezeket ő hozza szóba, nem én. A választások is nagyon érdekelték, főleg a Gődény-párt. :)

Viszont nem jó tanuló. 3-mas, 4-es. Ötöse csak tornából van. Még angolból se, pedig eredeti nyelven néz filmeket (a nyelvtant viszont nem tanulja, és a helyesírása se jó). Ha együtt leülünk tanulni, az mindig szörnyű, flegmázik, öt perc alatt összeveszünk. Vagy ha nem, akkor is eredménytelen a dolog, múlt hétvégén is elvileg együtt megatanultunk egy verset, aztán hétfőn hármas alára felelt belőle.:( A húga pont az ellentéte, a barinőkön és a ruhákon kívül nem érdekli semmi, mégis kitűnő tanuló.

Volt másnak is ilyen gyereke? Mi lett vele? Milyen iskolában tudott továbbtanulni? Féltem őt, nem akarom, hogy elkallódjon.

Kérem, hogy aki csak annyit tud válaszolni, hogy "neveld meg" és "ha rossz jegyet hoz, vedd el a telefonját", az ne pazarolja rám az idejét. :) Az értékes tapasztalatokat viszont előre is köszönöm.


2022. ápr. 17. 09:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%

Én megmutatnám szakembernek. Osztályfőnökkel nem beszéltél még róla, hogy ő mit tanácsol, ő milyennek látja a fiút?

Epp azért, mert ha már most hármas, az középiskolában simán bukdácsolás lesz.

2022. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Tudod ki a rossz tanuló? Akinek 2 a legjobb jegye és bukásra áll. És tudod mit fog hasznosítani az életbe abból amit most tanul? Kb semmit. Majd ha már tudja mit akar tanulni tovább akkor ráér rákoncentrálni azokra a tárgyakra amik szükségesek
2022. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

2, ezzel azért nem értek egyet, mert 6-7 osztálytól a jegyek már számítanak a továbbtanuláshoz, az pedig, hogy milyne középiskolába tud menni a gyerek, nagyon nem mindegy.

És persze, leírtak már ezren h az iskolai tananyag jelentős része felesleges, és ez igaz nagyjából még az egyetemre is, de mégis csak az határozza meg az ember boldogulását legnagyobb részt, hogy milyen papírja van. Ha tetszik, ha nem.


Szóval én se hagynám annyiban, hogy a gyerekem ötödik osztályban hármas tanuló legyen, mert normális iskolákban az igenis a rossz tanulók közt van.

2022. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
89%
Amit #2 leírt a rossz tanuló jegyeiről és számos tananyag haszontalanságáról, az mind igaz. Azonban a továbbtanulás miatt sajnos valóban minél jobban be kell magolni a tananyagot.
2022. ápr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%
Okos?😅😅Akkor nem lenne rossz tanuló!
2022. ápr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
5, hàt jah, sok szülő hajlamos nem reálisan látni ezt a kérdést….
2022. ápr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
5 attól hogy okos lehet még lusta vagy adott tárgyak iránt érdektelen. Ez olyan h én pl imádok olvasni, mindig is imádtam, de egy kötelezőt se olvastam soha. Kényszerre nem megy. Azt szeretem csak olvasni ami érdekel
2022. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%
7, ha annyira okos, akkor az ötödikes tananyag még ragad rá tanulás nélkül is, nem hármas tanuló lesz.
2022. ápr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy vagyok vele, hogy legyen egészséges, boldog, kiegyensúlyozott a gyerek, a családban legyen harmónia, a többi meg majd alakul. Nem feltétlenül úgy, ahogy azt mi szülők megálmodtuk, de alakul. Én eddig azt láttam, hogy ahol feltétlen szeretet veszi körül a gyereket, ott előbb vagy utóbb, de kibontakozik és szárnyra kel a gyerek.
2022. ápr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi 9-es!

Igazából én is arra hajlok, hogy békén hagyjam, mert az erőltetésből meg a veszekedésből csak a rossz hangulat van, de közben tudom, hogy ennyi idősen még az én felelősségem is, hogy mi lesz vele. Hiába beszélgetünk egy tök jót a második világháborúról, ha másnap hármasra felel a versből, azt fog a bizonyítványába bekerülni, nem az, mit tud Sztálinról.

2022. ápr. 17. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!